Tři důvody, proč obchodníci očekávají před novou BTC rally drop na 13 000 USD

4
(7)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Cena Bitcoinu (BTC) se 28. listopadu konsolidovala nad 17 000 USD po zásadní korekci z 19 400 USD. V blízké budoucnosti obchodníci očekávají, že dominantní kryptoměna uvidí další prudký zvrat.

Tři důvody

Existují tři hlavní důvody, proč obchodníci očekávají v blízké budoucnosti hlubší pokles, a sice historické cykly, Fibonacciho posloupnost a rekordně vysoký otevřený zájem trhu s futures.

BTC/USDT (Binance) | Zdroj: TradingView.com

Historické cykly naznačují hlubší korekci BTC

Cena BTC během minulých býčích trzích často zaznamenala pokles o 20 až 30 %, jako třeba rally na téměř 20 000 USD v roce 2017. Ačkoli rally pokračovala i poté, došlo k přelidnění trhu s deriváty a došlo k zásadním korekcím.

Několik obchodníků nyní tvrdí, že pokud dojde k podobnému vzoru, cena Bitcoinu by se měla pohybovat mezi 13 800 – 14 500 USD.

Někteří analytici navíc zvažují i nejhorší scénář, kdy BTC spadne na vrchol srpnové rally. Tím by se cena Bitcoinu pohybovala kolem 12 468 USD.

Pseudonymní obchodník známý jako „Salsa Tekila“ uvedl, že technický výhled Bitcoinu je relativně přímočarý.

Pokud BTC stoupne nad 17 500 USD a zůstane nad, bude trend opět býčí. Pokud však BTC zůstane pod 17 500 USD, neměl by být neočekávaný pokles do rozmezí 11 000 až 13 000 USD. Obchodník k tomu napsal:

“Můj výhled na BTC: 1) Bearish pod oblastí 17 500 USD. 2) Bullish, když rozbijeme 17 500 USD, v takovém případě kupte dipy. 3) 18 700 USD oblast = pouze velká rezistence před ATH (Možná je tady velmi důležité slovo). Může vidět 11 – 13 000 USD. Neudržel by ≈ 14 500 USD.”

Fibonacciho sekvence

Obchodníci určují úroveň 0,618 pomocí Fibonacciho sekvence jako potenciální oblasti zájmu kupujících.

Fibonacciho sekvence zahrnující celou rally BTC až do výše 19 400 USD staví úroveň 0,618 kolem 13 500 USD. V sekvenci je 0,618 považována za klíčovou úroveň pro potenciální zvrácení trendu.

Otevřený zájem trhu s futures zůstává vysoký

Když otevřený zájem na bitcoinovém futures trhu zůstane nad 1 miliardou dolarů, cena BTC má tendenci klesat. V průběhu historie BTC se jeho cena často korigovala, když na trhu s futures došlo k vyšší úrovni obchodní aktivity.

Podle údajů společnosti Skew přesahuje otevřený zájem na hlavních burzách futures 1 miliardu dolarů. OKEx, Binance Futures a CME, tři největší trhy BTC futures, nyní dosáhly historicky vysokého otevřeného zájmu ve výši 1,4 miliardy USD, 0,94 miliardy USD a 0,93 miliardy USD.

Otevřený trh s Bitcoin futures | Zdroj: Skew

Protiargumenty

Ostatní obchodníci se však domnívají, že Bitcoin by se před jakýmkoli stažením mohl buď zkonsolidovat na 18 000 USD, nebo bychom dokonce mohli vidět pokračování obecného vzestupu k novým maximům.

Michael van de Poppe, obchodník na amsterdamské burze, dříve řekl, že rozmezí nízké ceny BTC se aktuálně drží, což je více než 16 000 USD.

To může mít za následek uvolnění na 18 000 USD. Klastry velryb také ukazují, že oblast 16 000 USD zůstává silnou úrovní podpory.

Podobně to vidí i další pseudonymní obchodník – známý jako „Crypto Capo“. Ten uvedl, že na základě předchozích fraktálů by BTC mohlo nejprve vidět 18 000 USD před dalším velkým poklesem.

Závěr

Každý, kdo není úplným nováčkem v obchodování a držení kryptoměn, ví, že růst trhu není nekonečný. Korekce je možná. Uvidíme, na jaké půjdeme úrovně, nebo zda nás Bitcoin znovu překvapí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

29 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře