Firmy začínají skladovat bitcoiny

3.4
(9)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Díky technickým vlastnostem bitcoinu spolu se stále rostoucí poptávkou po této kryptoměně se firmy začínají o digitální aktiva více zajímat. Ve společnostech po celém světě tak vznikají bitcoinové „pokladnice“.

Kryptoměna jako uchovatel hodnoty

Držení bitcoinů ve společnostech se brzy stane firemním standardem kvůli neustále se zvyšující poptávce. Příkladem může být finanční společnost MicroStrategy, která se rozhodla nakoupit velké množství BTC do portfolia společnosti.

V srpnu letošního roku nakoupila společnost přes 21 000 BTC, v září necelých 17 000 mincí. Generální ředitel Microstrategy, Michael Saylor, prohlásil, že Bitcoin je nejlepším zajištěním proti inflaci a skvělým uchovatelem hodnoty.

Akcie MicroStrategy v posledních dnech vzrostly stejně jako BTC. Michael Saylor také označil fiat měny jako odpad. Nákup bitcoinů do firemního portfolia v srpnu a září se štědře vyplatila. Institucionální investoři začínají s nákupem kryptoměn více riskovat.

Risk je zisk

Společnosti začínají objevovat kouzlo Bitcoinu z toho důvodu, že jej neovládá žádná vláda ani centrální banka a nemůže jej nikdo hacknout. Velké finanční společnosti pomalu začínají Bitcoin přidávat do svého portfolia kvůli těmto vlastnostem.

Společnost MicroStrategy s tržní kapitalizací okolo 2 miliardy amerických dolarů svým nákupem BTC v hodnotě 425 milionů USD velmi riskovala. Ukázalo se, že sázka na Bitcoin se ale Saylorovi a celé společnosti velmi vyplatila.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 17 200 USD dle KMC.

Závěr

V blízké budoucnosti tak finanční ředitelé budou rozhodovat o nákupu digitálních aktiv. Vstup institucionálních investorů na kryptoměnový trh se může kladně podepsat na ceně kryptoměn.

Otázkou ale je, co by si o posledním vývoji kolem Bitcoinu a institucionálních investorů myslel záhadný tvůrce Bitcoinu, Satoshi Nakamoto. Co si myslíte vy, naši čtenáři? Je toto směr, kterým by se měl Bitcoin ubírat, nebo institucionální investoři prokazují Bitcoinu spíše medvědí službu?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře