BTC hodleři v roce 2021 očekávají býčí běh

3.7
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

On-chain data ukazují nárůst HODLingu u retailových bitcoinových investorů, kteří očekávají, že BTC v prvním čtvrtletí roku 2021 vzroste.

Nová data naznačují, že aktuální cenová akce bitcoinů vykazuje vyšší úroveň aktivity, než tomu bylo u předchozích býčích cyklů.

Podle on-chain analytika Willyho Woo se indikátor zvaný „reflexivita“ v posledních měsících zvyšuje. Woo vysvětlil, že indikátor měří tendenci bitcoinových investorů držet své BTC, jak roste jeho cena. Je to v podstatě alternativní způsob, jak měřit aktivitu dlouhodobých, drobných investorů.

Zisk limitu trhu s bitcoiny na investovaný dolar neboli reflexivita. Zdroj: Willy Woo

Proč je tento cyklus jiný

Existuje několik důvodů, proč retailoví investoři věří BTC více, než v předchozích býčích cyklech.

Pokud by hodnota Bitcoinu roce 2021 vzrostla, většina investorů by to viděla jako býčí rally po halvingu. Historicky se cena BTC navýšila vždy 12 až 15 měsíců po něm a téměř pokaždé to znamenalo novou maximální hranici. Opakování historie tak může být logickou strategii.

Bitcoin také prokázal překvapivou úroveň odolnosti během několika posledních měsíců v době pandemické krize.

Posledně cena Bitcoinu klesla poté, co americká komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC) obvinila společnost BitMEX z porušení zákona o bankovním tajemství.

Po oznámení CFTC cena BTC klesla pod 10 500 USD, ale rychle se vzpamatovala na úroveň podpory 10 700 USD. Podle Wooa je to pravděpodobně způsobeno souběhem dvou klíčových faktorů. Woo vysvětlil:

“Tato reflexivita je tendencí HODLerů držet své mince pevněji, pokud se zvyšuje cena. Očekával jsem, že se během fáze mánie na BULL trzích zvýší reflexivita, ale z posledních dvou cyklů to vypadá docela konstantně … aktuální cyklus je zajímavý; reflexivita se ve srovnání s posledními cykly zvyšuje. I když nyní potřebujeme více investovaného kapitálu, abychom získali podobné procentní zisky, účinek HODLerů, kteří drží mince pevněji, zvyšuje číslo investovaného dolaru.“

Odborníci se také domnívají, že by BTC mohly prospět americké prezidentské volby.

Americké prezidentské volby mohou zvýšit cenu BTC

Su Zhu, generální ředitel společnosti Three Arrows Capital, uvedl, že demokratický vývoj bude katalyzovat bitcoiny kvůli různým makroekonomickým faktorům. Zmínil také, že bitcoinu by mohlo prospět i znovuzvolení Trumpa.

Závěr

Obchodníci včetně Petera Brandta věří, že grafy vyšších časových rámců ukazují na silný vzestup trendu bitcoinů. Kombinace příznivých technických podmínek, posílení fundamentů a rostoucí aktivity HODLingu by mohly v roce 2021 povzbudit BTC k novému rally.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře