26.11.20 Technická analýza BTC/USD – Korekce je tady, jak může být hluboká?

4.4
(26)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V pondělní analýze na Bitcoin (BTC) jsem uvedl, že ta přepálenost trhu byla vyšší už jen v roce 2013, ale tehdy panovaly zcela jiné podmínky. Proto se nedalo moc očekávat, že se cena nějak extrémně výš protlačí. Každopádně Bitcoin spíš konsolidoval a pouze mírně rostl, díky čemuž dostaly především altcoiny šanci se projevit.

Alty byly též nesmírně přepumpované a když Bitcoin padne o 40 %, tak vězte, že ostatní coiny padnou spíše o něco víc. Záleží samozřejmě na tom, co má daná mince aktuálně za kapitalizaci. Ty rádoby coiny se klidně mohou propadout o 70 %, což na těchto trzích není nic nezvyklého.

Tip: Chcete si koupit Bitcoin, nebo vydělávat obchodováním kryptoměn? Zaregistrujte se na Binance ještě dnes a zdarma, lepší kryptoměnovou burzu nenajdete.

Dovolím si ještě okomentovat i sentiment, neboť se na sociálních sítí zase množí komentáře typu: „Co se stalo, prodala velryba?“ a podobné slátaniny. Prosím vás, pokud si kladete stejné otázky, když se trh začne čistit, tak se to raději vykašlete. Jste potom jak malé dítě v uniformě, co jde na frontu, kde na něj čeká jistá smrt.

Pokud nechápete technické fungování trhu, tak si zajděte do velké knihovny a půjčte si tam vše, co může mít něco společného s kapitálovými trhy. Já to tak před lety udělal, takže vím, že to jde a nemusíte si pak klást tyhle naprosto hloupé otázky.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Nepřekvapivě začnemě s týdenním grafem, kde máme vůbec nejlepší přehled. Asi si napřed rozebereme aktuální a poslední svíci – pamatujete, jak jsem minule varoval předtím, že korekce může začít úpllně stejně jako začal bear market na konci roku 2017? Přišlo to tehdy naprosto bez varování v podstatě přes noc a nyní to není jiné. Jediný rozdíl je prozatím v tom, že aktuální svíce ještě zcela nepřekryla předešlou.

Nicméně jsme pouze za první půlkou týdne, takže finální close bude mít třeba úplně jinou podobu. Všimněte si ještě té konfluence několika faktorů – zamítnutí začalo u horní hrany broadening wedge, ročního pivotu R2 a zároveň ATH ceny z konce roku 2017. Ideální místo na začátek čištění trhu. Co se ještě týče broadening wedge, tak tím odrazem od horní stěny vzrostla jeho validnost.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Jestli na základě struktury trhu počítáme s tím, že kurz využije veškerý prostor, tak lze kalkulovat i s poklesem ceny na cca 7 000 USD. A když by cena klesla až sem, tak by to byly hodně velké nervy, protože broadening wedge není bullish pattern. Tím neříkám, že nutně musí cena až sem. Avšak z technického hlediska žádné překvápko, když k tomu dojde.

A teď akorát zopakuji dřívější známé faktory. Objemy od března stále klesaly – sice ty předešlé čtyři týdny nebyly slabé, ale klesající trend se nezvrátil. A objemy jsou nedůležitější tržní faktor. Co se týče Volume profile, tak horní hranice oblasti hodnoty je až na 12 000 USD – proto osobně předpokládám, že řečený level otestujeme a trh by měl být dost silný na konečný odraz.

Navíc je tu zase ta konfluence v podobě zmíněné horní hranice oblasti hodnoty, cenového supportu a 20týdenního klouzavého průměru. Avšak fibonacciho hladina 61,8 % retracementu je až u cca 10 000 USD. Korekce až sem by nás tedy případně nepotěšila, ale neměla určitě kdovíjak překvapit.

Indikátory

High RSI je na 84 bodech, což je dle historických dat úroveň, kde se korekce zpravidla spouštějí. Každopádně by během čištění trhu neměly hodnoty spadnout pod 45-40 bodů. Za dob předešlého bull runu se dna korekcí tvořila na cca 54 bodech.

Aktuální situace na 3D TF BTC/USD

K cenovému grafu na třídenním časovém rámci bych chtěl pouze říct, že předešlá zavřená svíce má podobu spinning top, ale těch tu bylo během několikatýdenního runu vícero. Leč tady zase zmíním tu konfluenci – nestačí pouze jeden faktor, ale jejich soubor.

Close té svíce má podobu spinning top a zároveň platí psané u předešlého grafu. Co se týče aktuální svíčky, tak ta je hrozně bearish, protože její tělo v podstatě překrylo tří dřívější. Ke close je ovšem ještě daleko a výsledná podoba může být dost odlišná.

Indikátory

Třídenní RSI má vrchol na neuvěřitelných 90 bodech – kolem těch 90 bodů vždy při minulém bull runu korekce začínaly. Je proto naprostá zhovadilost blouznit o dalším 100% růstu, když jsme blízko této hodnoty. U Stoch RSI již křivky indikátoru nabraly negativní momentum.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Na denním grafu vidíme, že stále drží ten strmý trend. Myslím si však, že je to pouze krátká zastávka, během které na trhu dojde k pullbacku up a posléze ještě jedna vlna směrem dolů. Ještě si všimněte, že S/R level 17 164 USD zrovna propad moc nezbrzdil. Jak jsem dříve mnohokrát opakoval, tak my nevíme, co vlastně můžeme považovat za relevantní support. Bude ještě i chvíli trvat, než to zjistíme.

Indikátory

U denního RSI bylo zřejmé, že trhu dochází palivo pro větší momentum. Bylo proto zřejmé, že pokles je za dveřmi. Jinak tu byla i medvědí divergence, která se uplatnila – jako jedna z malá mnoha. Nynější hodnoty jsou 54 bodů – drop byl dost strmý.

Závěr

Teď je pravý čas na držení se nějaké vaši strategie. A pokud žádnou nemáte, tak si rychle něco racionálního vytvořte. Během korekce trh hledá dno, ze kterého se může pokračovat zase nahoru. Je to těch 12 000 USD? Nebo 10 000 USD? Nebo třeba 14 500 USD? To vám nikdo nepoví, protože nikdo věštit nedokáže.

Avšak člověk může hledat cenové levely, kde je ta tolikrát omílaná konfluence faktorů. A určitě se opětovně vyplatí všechny čtenáře varovat, ať nepropadají emocím – věřte tomu, že vrchol té paraboly už vykupovali pouze retailoví investoři, které popoháněly jenom emoce.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 26

Buď první kdo článek ohodnotí

56 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
56 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře