[Polední zprávy] • Volatilita Bitcoinu pravděpodobně vystřelí vzhůru s expirací futures • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Kryptotrhy od včerejška ztratily 8 miliard dolarů, protože většina altů krvácela. Bitcoin zůstává relativně klidný a je těsně pod 11 000 USD. Ačkoli BTC včera klesl na 10 750 USD, aktivum je zpět blízko psychologické úrovně 11 000 USD. Většina altů se obchoduje v červených číslech, protože celá tržní kapitalizace ztratila od včerejšího maxima více než 8 miliard dolarů. Bitcoin po dvou po sobě jdoucích odmítnutích na hranici 11 000 USD včera klesl na své vnitrodenní minimum kolem 10 750 USD (na Binance). Pokles ceny však byl krátkodobý a býci vyhnali aktivum znovu nahoru. V době psaní těchto řádků se Bitcoin obchodují na známém místě  posledních několika dní – asi 10 850 USD. Více se dozvíte v našich TA a přehledu trhů.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD – Pomůže bull flag prorazit rezistenci? (Update), Tesla – Rekapitulace před Battery Day, blíží se finále? a přehled trhu tady: Zlomí se Bitcoin na 11 100 USD?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Zakladatel Microstrategy: Bitcoin je úložiště hodnoty

„Bitcoin je úložiště hodnoty,“ řekl Michael Saylor, zakladatel Microstrategy. Začátkem minulého týdne Microstrategy rozbouřila vlny v kryptokomunitě poté, co Saylor odhalil, že společnost znovu vstoupila do digitálních měn, a to zvýšením svých stávajících bitcoinových pozic o 16 796 bitcoinů za celkovou nákupní cenu 175 milionů USD. Michael Saylor také ve čtvrtek odhalil, že nedávno byla provedena další transakce mimo řetězec ve výši 21 454 BTC.

Volatilita Bitcoinu pravděpodobně vystřelí vzhůru s expirací futures

Otevřený zájem o bitcoinové (BTC) opce je pouhých 5 % pod historickým maximem, ale téměř polovina z této částky vyprší koncem září. Ačkoli současné možnosti v hodnotě 1,9 miliardy USD signalizují, že trh je zdravý, je stále neobvyklé vidět tak silnou koncentraci na krátkodobé opce. Samotná současná čísla by neměla být považována za býčí ani medvědí. Všimněte si, jak otevřený zájem BTC právě překročil hranici 2 miliard dolarů. Shodou okolností je to stejná úroveň, jaké bylo dosaženo v posledních dvou pokusech.

Bitcoin ve vesmíru – BitMex testuje satelitní krypto systém

Kryptoburza BitMEX testuje satelitní bitcoinový systém, který může provozovat uzel přes satelit bez připojení k internetu. V novém příspěvku na blogu společnost BitMex uvádí, že po nedávném experimentu s bitcoinovými těžaři úspěšně nainstalovala bitcoinový satelitní systém Blockstream. Tým použil sadu Blockstream Satellite pro a plochou anténu Blockstream s celkovou cenou 1 200 USD. V květnu představila blockchainová technologická firma Blockstream zásadní upgrade svých bezplatných satelitních služeb. Inovace eliminovala závislost systému na připojení k internetu a zvýšila kapacitu dat ze 120 kbps na přibližně 1,6 Mbps.

Ethereum má opět problémy s prostupností sítě

Síť Ethereum byla vystavena obrovskému tlaku, aby zvládla významně zvýšenou poptávku po svém blockchainu, přičemž uživatelé interagovali s inteligentními kontrakty, DEX a AMM a směrovali masivní transakční objem do sítě. To mělo za následek vysoké poplatky – takové, jaké jsme nikdy předtím neviděli. Tyto vysoké poplatky přiměly kapitál investorů k útěku do dalších vrstev a k přibývající debatám o tom, který „zabiják Etherea“ může získat značný podíl na trhu.

DeFi

UniSwap je už na prvním místě v DeFi podle TVL

UniSwap je nyní vedoucím DeFi protokolem podle Total Value Locked (TVL – celková uzamčená hodnota). V době psaní tohoto článku je v Uniswap uzamčeno 1,94 miliardy USD. TVL společnosti UniSwap zastínila Aave, Curve Finance, Maker a Yearn Finance. Token UNI je však uprostřed korekce na krypto trzích.

Banky, burzy, firmy

TikTok prodal 20 % Wallmartu a Oraclu

Prezident Trump schválil dohodu mezi majitelem TikToku, firmou ByteDance a firmami Oracle a Walmart, která odvrací zákaz, který měl vstoupit v platnost 20. září. Zákaz, který by zabránil veškerému stahování aplikace v amerických obchodech s aplikacemi, byl nyní odložen. Podle zprávy CNN dohoda udržuje ByteDance jako majoritního akcionáře TikToku, přičemž společnosti Oracle a Walmart kumulativně ovládají 20 procent společnosti.

Tip: Získejte bonus až 100 USD od kryptoburzy OKEX pro nově zaregistrované obchodníky a podpořte tak i naši práci 🙂 

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře