20.09.20 Technická analýza akcií Tesla – Rekapitulace před Battery Day, blíží se finále?

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Od poslední analýzy na Teslu máme již deset dní a nakonec byl ten vývoj zcela odlišný, než by se racionálně dalo očekávat. Každopádně, vzhledem k tomu, že je v úterý Battery Day, tak jsem si pro vás připravil další analýzu, jakožto rekapitulaci situace na tomhle trhu.

Jak jsem již naznačil, tak je ten vývoj neustále strašně vyhajpovaný a tak je jakákoliv komplexnější korekce v nedohlednu. A pokud ten úterní event splní všechna očekávání, tak se připravte na to, že Tesla během několika dní může udělat i desítky procent. Upozorňuji, že tím rozhodně nikoho nenabádám k tomu, aby tenhle titul kupoval.

Právě naopak už minimálně dva roky tvrdím, že je Tesla jeden veliký red flag. A jak jsem shrnul ve své předešlé analýze, tak moje pochyby nad férovou tržní valuací této společnosti se ukazují býti oprávněné. Mám ovšem obavy, že Musk v úterý akorát naslibuje hory a doly a trhu to asi bude stačit.

Aktuální situace na 1D TF akcií Tesla

V té deset dní staré analýze jsem nastínil možnost komplexnější korekce, která by mohla trvat minimálně po několik týdnů. Ovšem na supportu 333 USD se kurz odrazil a jaksi už dolů nešel. Je fakt neuvěřitelné, že cena je schopna na akciovém titulu za jeden až dva obchodní týdny pohybu o více jak 30 %.

Každopádně, v těchto chvílích kurz konsoliduje kolem S/R levelu 435 USD, takže jsme v těsné blízkosti od ATH, které je na cca 504 USD. A pokud Battery Day uspokojí očekávání investorů, tak si piště že během jednoho dne tu úroveň překonáme. Což je zase naprosto opačný vývoj, než by technicky dávalo smysl.

Pro mne osobně by byl tento akciový titul až na ceně kolem S/R levelu 182 USD. A to je z aktuální kurzové hodnoty skoro o 60 % níže. Vím, že to nyní vypadá nereálně, ale vzhledem k přepumpovanosti trhu, by komplexní korekce až po tuhle řečenou úroveň, měla technické opodstatnění. Leč ono to jednou praskne, ale nikdo nemá tu věšteckou kouli, aby věděl, kde ten vrchol je.

Indikátory na týdenním a měsíčním časovém rámci

Nejvíce nápomocné jsou v takových situacích právě indikátory na vyšších časových rámcích. Týdenní RSI jednoznačně ukazuje, že trhu dochází pára. Udělat zkrátka vyšší vrchol bude stále těžší a těžší. Histogram na MACD ukazuje v podstatě to samé. A abych nezapomněl, tak mezi vrcholem křivky RSI z února a srpna je mohutná divergence.

Tady je ovšem možná diskutabilní, jak moc je ta divergence validní. První nižší vrchol totiž máme již z července, ale i tak se těsně podařilo v srpnu vytvořit vyšší high v překoupené oblasti indikátoru. Není už to samotné zneplatnění? Na to jsem zatím nikde nenašel zcela jasnou odpověď.

Na měsíčním RSI se hodnoty vyšplhaly do těsné blízkosti od vrcholu z roku 2013. Bodově byl tehdy vrchol na 93,59 a prozatímní vrchol je na 91,73 bodů. Možná se už výš ani nedostaneme. Respektive, kurz může sice udělat vyšší vrchol, ale hodnoty RSI toho nebudou schopny.

Především z měsíčního RSI indikátoru mi tak nějak vychází, že se blížíme do závěru celého tohohle zběsilého rally. Klidně může cena ještě několik měsíců pumpovat, ale konečná je tzv. za dveřmi. Z histogramu MACD se dosavadně daří dělat vyšší sloupce, ale jakmile se ten trend zlomí, tak to můžeme považovat za vážný signál.

Závěr

Z denního časového rámce toho člověk moc nevyčte, ale týdenní a měsíční graf už může ledacos napovědět. Především z indikátorů technické analýzy můžeme hrubě odhadovat, že rapidní expanze kurzu akcií Tesla se blíží ke svému konci.

Na úplný závěr se ještě podívejte na aktuální měsíční svíci. Na první pohled totiž vypadá jako bearish hanging man. Když bych měl být ale hodně akurátní, tak ta svíce v těchto chvílích nesplňuje požadavky pro to, abychom ji považovali za hanging man.

Navíc tu je za dva dny Battery day, takže ve finále ta svíce asi bude vypadat úplně jinak. Zmiňuji ji hlavně pro to, že přesně něco takového v dohledné době hledáme, neboť by to bylo jisté uzavření toho parabolického růstu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lojzik

Ze se na ty vase TA nevyserete🙄….stejne z nich nikdy nic nevyctete😑

pietro

Jdi si blábolit někam jinam, děti z mateřský školky se baví jinde..

Erni

pro mně 100 red flag pro veškere kryptoměny

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: