10.09.20 Technická analýza akcií Tesla – Kde je potenciální dno korekce?

0
tesla
Zdroj: Pixabay.com

Po nějakých dvou týdnech jsem si pro vás připravil další analýzu na akciový titul Tesla, neboť se v grafu toho odehrálo mnoho. Zároveň se začíná spekulovat o tom, že cena akcií společností byla značně vypumpovaná především díky manipulaci, což bylo samozřejmě i umocněno nákupní horečkou ze strany retailu.

Určitě bych neměl opomenout, že Tesla oznámila program na prodej nových akcií. Tento prodej má být určen pro širokou veřejnost, což je dost divné. Takové programy se většinou spouští jako OTC pro investory s velkým kapitálem. Z čehož lze možná vydedukovat, že investoři s velkým kapitálem nemají zájem a tak to zkouší na retail.

Takovou větší ranou pro Teslu je i odmítnutí včlenění tohoto titulu do indexu S&P 500. Avšak do jisté míry se to dalo očekávat, protože Tesla je tikající nepředvídatelná bomba, která když exploduje, tak indexu dost uškodí. Pro investory je to především mohutný signál, že odborníci nemají o tomto titulu valné mínění.

Informační flow

Informační flow v konotaci na Teslu není zrovna pozitivní, ale paradoxem je, že to mainstreamem není zatím tak důsledně podáváno. Což se ovšem může klidně změnit a proto bych ještě na úvod přidal menší varování. Tesla je nyní v korekci a tak to určitě spoustu lidí láká ke vstupu.

Nicméně, je to stále dost velký gamble a proto si vstup do tohoto trhu určitě pořádně rozmyslete a mějte nějaký plán. Musím ale upozornit, že poučka typu: „Vložím do toho jen to, co si mohu dovolit ztratit“ není žádný plán. To je jakýsi fundament risk managementu, se kterým se automaticky počítá.

Aktuální situace na 1D TF akcií Tesla

Pokud někteří situaci průběžně nesledujete a jste zmatení z aktuální ceny, tak došlo ke splitu akcií. Technicky se tím v podstatě nic nezměnilo, akorát je cena za akcii logicky menší. Každopádně, vstup do nového měsíce nebyl pro Teslu zrovna fanfárový, protože to začalo strmým poklesem, který vlastně trvá doteď.

Kurz se propadl pod S/R level 372,76 USD a byl dokonce napůl cesty k druhému supportu v řadě na S/R levelu 281,15 USD. Momentálně je snaha v rámci premarketu o pushnutí kurzu zpátky nad S/R level 372,76 USD, tak již dnes možná dostaneme výsledek této snahy. Musím ale zmínit to nejdůležitější a to jest, že struktura za zobrazené časové období vypadá jako jeden dokončený cyklus pěti vln.

Tudíž jsme dle mého názoru na začátku korekční struktury ABC s potenciálním dnem na 182 USD, kde je v těsné blízkosti jedna Fibonacciho hladina retracementu 0,618 a též samozřejmě i tzv. golden ratio 0,65. Technicky se proto jedná o úroveň, kde je největší šance na mohutný odraz. Leč propad až sem by znamenal ztrátu o více jak 63 % od ATH.

Co se týče prodejních objemů, tak ty nejsou zanedbatelné. V konotaci na ten tvrdý propad o cca 35 % to nelze rozhodně brát na lehkou váhu a koresponduje to s mou hypotézou, že je to komplexnější korekce v podobě ABC struktury.

Indikátory

Na RSI indikátoru byla menší anomálie v podobě medvědí divergence. Divergence se tedy uplatnila, ale jsem v závislosti na to docela překvapený, že ten drop je tak markantní. Aktuálně je indikátor na 48 bodech a při zakresleném dnu vlny A bychom určitě měli atakovat hraničních 30 bodů.

Co se týče MACD, tak je relativně čerstvě po bearish crossu a dle histogramu má negativní momentum výraznou sílu. Moc to díky tomu nevypadá na jednorázový drop s brzkým koncem.

Závěr

Vstoupit do Tesly je rozhodně lákavé, protože s tak extrémní volatilitou se dá za krátký čas zhodnotit kapitál o desítky procent. Jestliže mám však pravdu a je tento trh v ABC korekci, tak klidně až do prosince můžeme postupně klesat.

Bude záležet na mnoha technických a i samozřejmě fundamentálních faktorech. Určitě nelze než doporučit sledování informačních toků v konotaci na Teslu. Zdá se, že ty zvěsti o manipulaci nejsou žádný HOAX.

Sám za sebe mohu říci, že jsem něco takového tušil, ale bohužel nemám přístup k potřebným datům, abych tuto teorii jakkoliv něčím „hmatatelným“ podepřel. Logicky mi akorát nedávalo smysl, že davy „Robinhoodů“ jsou schopny tak šíleně vypumpovat jeden titul.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře