CEO Binance: Predikce vývoje kryptoměnového odvětví pro rok 2021

0
zhao binance

Do rukou se nám dostala exkluzivní predikce vývoje odvětví kryptoměn a trendů pro rok 2021. Autorem předpovědi je světoznámý zakladatel a CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ). Jak to tedy vidí? Pojďme na to!

Tip: Nemáte ještě účet a chcete slevu na poplatcích Binance? Máte jedinečnou možnost. Binance také ohlásila Black Firday o ceny v BTC! Nepropásněte 🙂 Více info ZDE.

DeFi – decentralizované finance

Defi

Myslím, že inovace kolem likvidity poolů a AMM, zejména na obchodování stablecoinů, které jsme viděli v 2020, jsou velice zajímavé. Věřím, že ty zůstanou. Decentralizované burzy (DEX) jsou také dobře vybavené na listing malých a méně vyspělých coinů, což poskytuje dobrou ověřovací základnu pro větší centralizované burzy (CEX).

Mnoho z těchto DeFi inovací jsme již představili na Binance.com, jako liquidity pooly a spoření (produkty generující úrok/výnos). Vytvořili jsme také Binance Innovation Zone, určenou speciálně pro listing novějších coinů, čímž poskytujeme likviditu DeFi tokenům a zároveň chráníme méně zkušené obchodníky před riziky související s jejich obchodováním. Věřím, že v 2021 uvidíme větší škálu nabízených produktů ze strany CeFi, ale v zásadě se DeFi a CeFi zaměřuje na jiné uživatele. Doufám, že obě oblasti pomohou růstu odvětví.

Ať se stane cokoliv, jsme připraveni podpořit a adoptovat jakékoliv nové DeFi inovace a trendy.

Trhy (Instituce, QE, platby), Institucionální investoři

trh

V roce 2020 zájem o kryptoměny mezi tradičními investory nadále rostl a rostl i počet firemních uživatelů (ve 3. čtvrtletí 2020). Například ve 3. čtvrtletí byl počet námi přijatých institucionálních klientů o 60 % vyšší, než tomu bylo ve 2. čtvrtletí 2020. Celkový počet institucionálních klientů na Binance meziročně vzrostl o 17 % a od konce roku 2019 se toto číslo zvýšilo o 46 %.

Bitcoin jako platební metoda

V roce 2020 jsme předpokládali nárůst počtu plateb s tímto aktivem (BTC), což se i uskutečnilo, ovšem ne do takové míry, jakou jsme očekávali. To může být způsobeno hlavně skutečností, že stávající platby prostřednictvím fiat měn jsou poměrně stálé a je velmi těžké je nahradit mávnutím proutku. Lepší strategií může být využití existujících fiat plateb s integrováním Bitcoinu. Binance Card je prvním krokem tímto směrem. Vstup společnosti PayPal na trh je skvělý pro vzdělání uživatelů a adopci. Věřím, že toto je velmi pozitivní pro krypto odvětví a je to něco, co poroste i celý rok 2021.

Dopad COVIDu na krypto/blockchain odvětví

koronavirus-covid

Pokud bude vakcína vyvinuta do příštího roku, jak se očekává, lidé budou moci znovu svobodně cestovat. Některá odvětví se ale zároveň navždy změnila. Lidé jsou více zvyklí pracovat na dálku a obchodovat online i mezinárodně a toto vše pomáhá krypto adopci.

COVID také způsobil další makroekonomické změny, jako kvantitativní uvolňování (QE) téměř ve všech zemích, což také přivádí lidi ke kryptoměnám. Myslím, že jak peníze z QE proudí na globální trh, mnoho z nich bude přeměněno na nějakou formu kryptoměn.

Trend pro příští rok

Mezi platbami, institucionálními investory, QE a dlouhodobými ekonomickými dopady COVIDu je těžké předpovědět, co bude „zlatý hřeb“ příštího roku. Pokud byste se mě zeptali v 2016, neřekl bych ICO. Pokud byste se mě zeptali v 2019, neřekl bych DeFi. Co se týče nás, budeme i nadále tlačit na všech frontách a uvidíme, jak se věci budou vyvíjet.

Fúze a akvizice

Binance bude i nadále značně investovat do tohoto odvětví i v roce 2021. Nedávno jsme založili urychlující fond pro Binance Smart Chain ve výši 100 milionů dolarů, konkrétně na investování do projektů na Binance Smart Chain. Takže budeme i nadále investovat do těchto projektů.

Stablecoiny a přeshraniční platby

Věřím, že přeshraniční platby pomocí stablecoinů porostou i následující rok. Je mnohem jednodušší a levnější provádět přeshraniční platby pomocí stablecoinů nebo jiných kryptoměn než pomocí tradičních metod. Kryptoměny jsou pro přeshraniční platby mnohem efektivnější než tradiční fiat platební metody. Myslím, že toto bude hnacím motorem adopce stablecoinů v 2021.

Bezpečnost

heslo-zamek

Bezpečnost je velice rozsáhlé téma. Myslím, že v 2021 bude třeba se zaměřit na několik oblastí.

Zaprvé, věřím, že vzdělávání uživatelů v celém odvětví je klíčové, aby se vyhnuli podvodníkům. Budeme i nadále klást důraz na důležitost sebevzdělávání, aby lidé mohli provádět opatrná a odpovědná investiční rozhodnutí. Výzkum před investováním je klíčový. V této oblasti poskytuje Binance vzdělávací materiály na Binance Academy, Binance Research, Binance Info a na CoinMarketCap, které pomáhají uživatelům provádět informovaná rozhodnutí.

Zadruhé, jsou potřeba lepší nástroje k bezpečnému uchovávání soukromých klíčů běžných lidí s řádnými šifrovanými zálohami. Správné zabezpečení je složité a může být pro nováčky do kryptoměn odstrašující. Značně jsme investovali do vývoje několika peněženek, abychom v této oblasti pomohli. Kombinace zabezpečení a snadného použití bude zásadní s tím, jak čím dál více poroste počet lidí, investujících do kryptoměn.

Zatřetí, aby byly finanční prostředky uživatelů bezpečněji uchované, centralizované burzy musí investovat více do technologií, jako jsou threshold signatures (TSS). Binance zpřístupnila svou TSS knihovnu veřejnosti, do které přispívá i velký počet vývojářské komunity.

Bezpečnostní hrozby a technologie používané na obranu proti nim se v průběhu času vyvíjejí, ale jedna věc přetrvává: lidský faktor. Lidský faktor je nejslabším článkem. Útočníci stále spoléhají na psychologické nedostatky, jako je touha po rychlých informacích a chamtivost. Existují stále sofistikovanější způsoby zneužívání důvěry, včetně cíleného phishingu a sociálního inženýrství. To může obejít i základní obranné mechanismy, na které se v krypto spoléháme, jako je například 2FA. V Binance se neustále snažíme o nulovou důvěru v zabezpečení naší podnikové a obchodní platformy, abychom chránili naše uživatele.

BNB

Existuje tolik využití BNB, že ani já osobně je všechny nezvládnu spočítat. Od her až po přeshraniční převody. V ekosystému Binance nyní existuje velká a různorodá komunita. Nevím, s čím přijdou příště, ale jsem si jistý, že mnoho z toho bude velmi zajímavé.

binance-burn-bnb

Soulad s pravidly

Věřím, že během následujících 12 měsíců uvidíme větší jasnost v regulacích. Binance aktivně spolupracuje s mnoha regulačními orgány po celém světě, abychom pomohli pozitivně ovlivnit regulace tak, aby byly přínosem pro celé odvětví. Máme jeden z nejobsáhlejších rámců pro dodržování předpisů v oboru. Pracujeme také s prakticky všemi poskytovateli nástrojů pro dodržování pravidel a pomáháme jim vytvářet lepší nástroje. Očekáváme, že z našeho úsilí v této oblasti uvidíme v roce 2021 více pozitivních výsledků.

Těžba a halving (půlení)

Těžaři již prošli třemi halvingy, a tudíž znají odvětví celkem dobře. Neočekávám obrovské změny v této oblasti, ale čipy jsou neustále rychlejší a levnější. A jak cena bitcoinů poroste, bude více peněz investováno i do jejich těžby.

NFT

V 2021 uvidíme větší sofistikovanost a adopci NFT, od virtuálních herních předmětů až po lístky na koncerty. Věřím, že se jedná o novou zajímavou oblast, kterou je ještě třeba prozkoumat, a těším se na její vývoj.

Závěr

Nerad spekuluji o tom, co na Binance v následujících 12 měsících čeká. Budeme i nadále vytvářet produkty, které naši uživatelé chtějí a milují. To je náš cíl.

Po osobní stránce mé novoroční předsevzetí za posledních 10 let bylo vždy stejné – získat six-pack, ale nikdy jsem toho nedosáhl. Doufám, že 2021 nebude tak šílený jako 2020, a že životy lidí se budou i nadále zlepšovat, a pokud v tom budeme hrát roli, bude to jen tou pověstnou třešničkou na dortu.

Registrovat se na Binance

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře