Už i penzijní fondy vstupují do Bitcoinu – uvádí Grayscale

4.8
(9)

Nově jmenovaný generální ředitel společnosti Grayscale, Michael Sonnenshein, ve čtvrtek pro Bloomberg uvedl, že penzijní fondy a další nadace aktivně investují do rodiny kryptoměnových fondů společnosti Grayscale.

Ve svém projevu vysvětlil:

“Začali jsme registrovat účast nejen ze segmentu zajišťovacích (hedge) fondů, které mají zájem o investice již delší dobu, ale nyní je tady zájem i od dalších institucí, penzijních či nadačních fondů […] Velikost alokací, které do kryptoměn vkládají, roste také rychlým tempem.”

Grayscale nakupuje a nakupuje

Společnost Grayscale je v popředí bitcoinové nákupní horečky a nyní drží zhruba 3 % všech BTC, které jsou v oběhu. Manažeři fondu pokračují i nadále v hromadění svých pozic v digitálních aktivech, protože stále více institucionálních investorů hledá expozici v Bitcoinu.

Celkový objem jimi spravovaných aktiva (AUM) již překonal 27 miliard dolarů v deseti různých fondech. The Grayscale Bitcoin Trust zůstává zdaleka nejoblíbenějším produktem s více než 23 miliardami USD v AUM. Grayscale’s Ethereum Trust má v současné době hodnotu kolem 3,6 miliardy USD a jejich další zajímavý fond Digital Large Cap Fund drží aktiva v hodnotě téměř 339 milionů USD.

Penzijní fondy následují příkladu ostatních

Penzijní fondy tímto krokem následují hromadu institucionálních kupců, kteří začali vstupovat na bitcoinový trh v loňském roce. Průzkum provedený minulý rok společností Fidelity Investments zjistil, že 36 % finančních institucí v USA a Evropě uvedlo, že již vlastní nějaké kryptoměny nebo jejich deriváty. Více než čtvrtina respondentů uvedla, že drží Bitcoin a cca 11 % uvedlo, že vlastní Ethereum.

Institucionální příliv peněz do kryptoměny a hlavně Bitcoinu (BTC) se podle zveřejněné zprávy společnosti Grayscale Investments zesiluje, přičemž mezi nejnovějšími účastníky jsou právě penzijní a nadační fondy.

Závěr

Agresivní nákup BTC, který nám společnost Grayscale předvádí, s vysokou mírou pravděpodobnosti přispěje k rychlému zhodnocení digitálních měn. S vyšším počtem bitcoinů vyřazených z oběhu se již tak vzácné aktivum stává ještě vzácnějším. Sonnenshein to komentuje slovy:

“Jedná se o ověřitelné vzácné aktivum, takže pokud existují mechanismy, které je odstraňují z oběhu, je to ze své podstaty ještě vzácnější aktivum.”

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

co je divneho na tomto clanku :-))naprosta vetsina lidi nesrovnalosti nenajde.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/indoneske-aerolinky-ztratily-kontakt-s-letadlem-boeing-737-500-40347346

Dis

Nenašel jsem, naveďte ;-).

ppetr1

trajektorie letu a vzdalenost mista vzletu s casem nad morem.
za 4 minuty 🙂

kunděj

Srovnavas teda Bitcoin s letadlem ? :))

ppetr1

ne ,jen pouze uvahu jak lidi dokazi premyslet :-)) nad zpravami :-))nez vyplodi ze svych hlav dalsi nesmysly do diskuzi nez si daji veci do souvislosti a tak je to i s ekonomikou !!!!
do souvislosti ?? – budte bez obav – 90% lidi to nikde nezvladne – proto jsou bohati bohati a retail nechape jak je to mozne.a TA to srovnavaji s rokem 2017/18 :-))))))))))
proste nechapou o cem jsou krypto.
jsou i zoufalci ktery spekluji na pokles k 27 – ja jim to preji – at jim to vyjde.
nekteri maji na prodelky zrejme jeste dost mio.

ppetr1

neco k clanku.
az to poleti nahoru poznaji vsichni (kdo nakupuje budou vedet ti chytri) – je smutne konstatovat ze 80-90% lidi v tom bude opet hledat zahadu 🙂 – pritom je to taaak jednoduchy.
ackoli jsem to uz na portalu zminil.

whistleblower

Sendvič těch nejneschopnějších fondů na sebe nenechal dlouho čekat, a skupuje úžasný investiční produkty nějaký firmy, která si za to nakupuje krypto. Tomu se říká ve správnej čas na správným místě. A aby ne, když fondům bylo vždy vlastní pravidlo “zisky jdou na nás a ztráty na vás”. Tak snad na btc tentokrát nejvíc nevykrvácí ti, co ani netuší, že by jejich penzijní spoření mohlo mít nějakou spojitost s kryptem. 😉

ppetr1

byl bych hodne opatrnej ve vasem nazoru.
kam investujete aby jste byl zajisten na stari???
fondy me nezajimaji – to at si kazdy rozmysli s poplatky.
kazdy muze investovat jen sam za sebe a fondy ci jine spekulanty k tomu v zadnem pripade nepotrebuje !!!!!!!!!!!!!!

snad na btc tentokrát nejvíc nevykrvácí ti, co ani netuší, že by jejich penzijní spoření mohlo mít nějakou spojitost s kryptem. 😉 – oni vykrvaci na inflaci a zkuste me presvedcit ze nemam pravdu.ekonomika a historie vam zrejme nic nerika – je mi to lito.
vite vubec co je to krach fiat men !!!!!!staci venezuela,argentina,zimbabve ………. mam pokracovat – tak treba turecko v posledni dobe ….. 🙂 a dalsich by bylo mraky.
neznate vyspele zeme kterych se to tykalo?? – pokud ne tak je mi vas docela lito a ze se jich v EU najde mraky za poslednich cca 30 let !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

whistleblower

Jistě. 😉

spot_img