ICO Filecoinu bude zřejmě vyšetřovat SEC

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávné ICO společnosti Filecoin vyvolalo v kryptoměnové komunitě značnou kontroverzi, jelikož na neznámý účet bylo přesunuto 1,5 milionů tokenů. Podle některých zpráv bylo 800 000 tokenů z 1,5 milionů převedeno na kryptoměnovou burzu Huobi.

Podvod, nebo ne?

Podle čínského zpravodajského portálu 8BTC neidentifikovaný zástupce společnosti Filecoin trval na tom, že přesun tokenů má pomoci stabilizovat cenu v období po zařazení na seznam kryptoměn. Zástupce Filecoinu pro portál 8BTC údajně řekl:

„Jedná se o vytvoření nezávislého trhu, který pomůže udržovat stabilní cenu v rané fázi projektu. Cena může být v tuto chvíli nejstabilnější. Tyto odeslané FIL mince nejsou prodejem tokenu Filecoinu.“

Kryptoměnová komunita okolo FIL také zjistila, že kromě kryptoburzy Huobi byly tokeny odeslány také na další kryptoměnové burzy. Společnost však na svém oficiálním blogu uvedla, že se nejedná o žádný podvod a síť kryptoměny vstoupila do klidového období po spuštění.

Blog Filecoin také dodává, že síť je stabilní a členové komunity FIL hlásí úspěšně provedené operace. V době psaní článku se cena FIL pohybuje okolo 31,55 USD dle KMC.

Justin Sun a SEC

K ICO společnosti Filecoin se také vyjádřil zakladatel kryptoměny TRON, Justin Sun. Ten ve svých příspěvcích na sociální síti Twitter uvádí, že lidé okolo Filecoinu se dostali na scestí. Ve svém nedávném příspěvku tvrdí:

„Všichni ve Filecoin, včetně těžařů, investorů a zakladatelů by se měli řídit pravidly. Porušení pravidel převodu má vážné právní důsledky. Opravdu si myslíte, že takovýto dump je v pořádku?“

Justin Sun, který ovšem také sám čelí obvinění, dále tvrdí, že by Filecoin měl být odpovědný pod ochrannou americké Komise pro cenné papíry (SEC). Ve stejný den se také objevily zprávy, že podvodníci mohli zfalšovat tokeny FIL.

Závěr

Filecoin (FIL) byl spuštěn jako decentralizovaná úložná síť, která podle týmu vývojářů má pomoci ukládat nejdůležitější informace lidstva. Projekt získal v roce 2017 205 milionů amerických dolarů, spuštění však proběhlo v polovině října letošního roku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img