Justin Sun oznamuje v červenci spuštění TRON 4.0, ale co je TRON 2.0 a 3.0?

2.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nadace TRON, s nadcházejícím spuštěním čtvrté síťové verze s názvem TRON 4.0, vstupuje do nové fáze svého vývoje. Pouhé týdny před tím, než se projekt rozloučí se současným konsensem v Odyssey, a uvítá “éru Great Voyage”, slaví TRON na konci měsíce také druhý “Den nezávislosti”.

TRONův Den nezávislosti

Pro všechny “TRONICS” (fanoušci TRONu) je 25. června klíčové datum. Po měsících příprav v tento den v roce 2018 nadace TRON konečně spustila síť Mainnet a dokončila migraci všech svých uživatelů z blockchainu Ethereum na jejich vlastní. Toto datum se stalo známým jako “TRONův Den nezávislosti”.

“Dnes oznamuji, že vývoj pro síť TRON Mainnet, Odyssey 2.0, je dokončen a všechny materiály byly odeslány na Github. Od tohoto dne bude komunita TRONu moci stahovat a provozovat oficiální síť Maindy Odyssey 2.0 na stránce TRON Github.” oznámil v té době zakladatel a CEO projektu, Justin Sun.

Oznámení dále informuje, že síť TRON Odyssey 2.0 nashromáždila 2 153 potvrzení, sloučila 547 forků, vydala 15 iterací softwaru a přidala 102 nových funkcí.

Po Odyssey 2.0 prošla síť několika vylepšeními, včetně verze Odyssey 3.0, která byla navržena tak, aby se kryptoměna TRON stala přímým konkurentem kryptoměny Ethereum. Znamenalo to oficiální spuštění virtuálního počítače TRON (TVM), který poskytl vývojářům nezbytné nástroje k napájení decentralizovaných aplikací a vytváření inteligentních smluv v síti.

Každá aktualizace se přirozeně zaměřila na zlepšení celkového výkonu klíčových funkcí, jako je usnadnění vývoje dApp a zvýšení úrovně zabezpečení. Například o rok později po vydání Odyssey 3.6 byli vývojáři schopni vytvořit dApps jak na protokolu TRON, tak na virtuálním stroji TRON.

Sbohem Odyssey, vítej Great Voyage

Ačkoli síť TRON zaznamenala za poslední dva roky řadu skromnějších aktualizací, nyní se připravuje na přijetí své čtvrté hlavní iterace nazvané TRON 4.0, naplánované na 7. července.

Éra Great Voyage, jak na ni odkazuje TRON, bude v historii projektu “klíčovým okamžikem”.

Pro začátek, nadace TRON vyvinula “první protokol o ochraně osobních údajů inteligentních smluv podporovaný virtuálním strojem”, přezdívaný protokol TRONZ Smart Contract Privacy Protocol. Firma to popsala jako “nejbezpečnější, nejproduktivnější a energeticky nejúčinnější protokol o ochraně osobních údajů v současnosti”.

Společnost také upgradovala “mechanismus konsensu TPOS, který kombinuje výhody DPoS a PBFT, což zkrátilo dobu potvrzení bloku z 57 sekund na 3 sekundy”.

Great Voyage také zavede “z brusu nový protokol s křížovým řetězcem TICP, který v ekosystému TRON zavede éru křížového řetězce. Až bude TRON 4.0 vydán, budou k dispozici tři veřejné řetězce, s nimiž se mohou vývojáři po celém světě spojit”.

Nakonec prohlášení informovalo o úspěšně vyvinutém řešení finanční instituce a podnikového blockchainu. Budou “schopni rychle nasadit přizpůsobený blok aplikací podle svých potřeb. Tato řešení významně sníží čas a náklady na projekty a také umožní snadné přijetí nového blockchainu”.

Se spuštěním TRON 4.0 společnost plánuje “ohromující transformaci” z projektu zaměřeného na blockchain na “průmyslové trendy”. Éra Great Voyage také pomůže počáteční misi společnosti TRON, a sice “decentralizovat internet”.

Závěr

Nadace TRON se posouvá dopředu. I když má v historii spoustu podvodů a negativních věcí, je to stále jeden z nejsilnějších projektů. Co myslíte, přinese TRON 4.0 nějakou změnu?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Leoš
Hodnocení článku :
     

Katastrofální článek, nemá hlavu ani patu. Opět působí stylem ctrl+c , translator, ctrl+v. Stylistika podprůměrná, čtivost a přehlednost odstrašující.

Karel

Dost divně okopírovaný článek

spot_img