Bude Vladimir Putin vládnout Rusku až do roku 2036? Odpověď najdeme na blockchainu

3.3
(4)

Kdo by to byl řekl, ale vypadá to, že technologie blockchain bude hrát poměrně důležitou roli v otázce, jestli současný ruský prezident Vladimir Putin bude vládnout Rusku až do roku 2036.

Ruská vláda zveřejnila v pátek na svých webových stránkách informaci, že občané starší 18 let budou moci odevzdat svůj hlas v hlasování o plánované změně ústavy (jejímž cílem je  umožnit stávajícímu prezidentovi Vladimíru Putinovi vládnout po dobu dalších dvou šestiletých funkčních období) elektronicky.

Volby v Rusku na blockchainu

Vláda podrobně popsala plánovaný způsob voleb a dle zveřejněných informací by měl tento proces elektronického hlasování využít technologii blockchain. Ve výňatku tohoto oznámení se můžeme dočíst:

“Bezpečnost a transparentnost elektronického hlasování bude zajištěna technologií blockchain. Taková síť nemá jediný server: za účelem změny informací je nutné získat souhlas většiny účastníků sítě, takže je téměř nemožné takovýto řetězec hacknout.”

Vypadá to, že úřady v Moskvě se domnívají, že hlasování na základě blockchainu by mohlo do rozhodovacího procesu přidat větší míru legitimity. Připomínám, že současný prezident Vladimir Putin navrhl v lednu poměrně kontroverzní novelu ústavy, která mu otevírá dveře ke znovuzvolení do nejvyšší funkce po skončení nynějšího mandátu.

Hlasování proběhne mezi 24. a 30. červnem. Již v dubnu 2019 společnost BeInCrypto předpověděla, že hlasování na blockchainu se může stát brzy skutečností, neboť na začlenění elektronického hlasování do ruského politického prostředí se pracuje již několik let.

Rusko, blockchain a kryptoměny

Již v roce 2019 byl během voleb do moskevské městské dumy použit systém elektronického hlasování a poslední zprávy z Moskvy ukazují i nadále pozitivní a konkrétní přístup k regulaci kryptoměn a technologie blockchainu.

V březnu centrální banka Ruska uvedla, že představa o zákazu BTC v zemi je nereálná a neproveditelná. Toto prohlášení přišlo měsíc poté, co ta samá banka hrozila zmrazením všech účtů, které obchodují s kryptoměnami.

Závěr

Ruská ústava až do této doby prezidentovi zakazovala zastávat více než dvě funkční období v čele státu za sebou. To byl také ten hlavní důvod, proč Vladimír Putin po skončení prvních dvou období přešel z funkce prezidenta do čela vlády a na čtyři roky jej v čele státu vystřídal Dmitrij Medveděv. Do čela Ruska se znovu vrátil na jaře 2012. Prezidentský mandát se mezitím změnou ústavy prodloužil ze čtyř na šest let. A teď tu máme snahu, jak zajistit jeho setrvání v čele státu na dalších dvanáct let. Je evidentní, že v Rusku stále platí, že když se chce, tak všechno jde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img