Bude Vladimir Putin vládnout Rusku až do roku 2036? Odpověď najdeme na blockchainu

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...

Kdo by to byl řekl, ale vypadá to, že technologie blockchain bude hrát poměrně důležitou roli v otázce, jestli současný ruský prezident Vladimir Putin bude vládnout Rusku až do roku 2036.

Ruská vláda zveřejnila v pátek na svých webových stránkách informaci, že občané starší 18 let budou moci odevzdat svůj hlas v hlasování o plánované změně ústavy (jejímž cílem je  umožnit stávajícímu prezidentovi Vladimíru Putinovi vládnout po dobu dalších dvou šestiletých funkčních období) elektronicky.

Volby v Rusku na blockchainu

Vláda podrobně popsala plánovaný způsob voleb a dle zveřejněných informací by měl tento proces elektronického hlasování využít technologii blockchain. Ve výňatku tohoto oznámení se můžeme dočíst:

“Bezpečnost a transparentnost elektronického hlasování bude zajištěna technologií blockchain. Taková síť nemá jediný server: za účelem změny informací je nutné získat souhlas většiny účastníků sítě, takže je téměř nemožné takovýto řetězec hacknout.”

Vypadá to, že úřady v Moskvě se domnívají, že hlasování na základě blockchainu by mohlo do rozhodovacího procesu přidat větší míru legitimity. Připomínám, že současný prezident Vladimir Putin navrhl v lednu poměrně kontroverzní novelu ústavy, která mu otevírá dveře ke znovuzvolení do nejvyšší funkce po skončení nynějšího mandátu.

Hlasování proběhne mezi 24. a 30. červnem. Již v dubnu 2019 společnost BeInCrypto předpověděla, že hlasování na blockchainu se může stát brzy skutečností, neboť na začlenění elektronického hlasování do ruského politického prostředí se pracuje již několik let.

Rusko, blockchain a kryptoměny

Již v roce 2019 byl během voleb do moskevské městské dumy použit systém elektronického hlasování a poslední zprávy z Moskvy ukazují i nadále pozitivní a konkrétní přístup k regulaci kryptoměn a technologie blockchainu.

V březnu centrální banka Ruska uvedla, že představa o zákazu BTC v zemi je nereálná a neproveditelná. Toto prohlášení přišlo měsíc poté, co ta samá banka hrozila zmrazením všech účtů, které obchodují s kryptoměnami.

Závěr

Ruská ústava až do této doby prezidentovi zakazovala zastávat více než dvě funkční období v čele státu za sebou. To byl také ten hlavní důvod, proč Vladimír Putin po skončení prvních dvou období přešel z funkce prezidenta do čela vlády a na čtyři roky jej v čele státu vystřídal Dmitrij Medveděv. Do čela Ruska se znovu vrátil na jaře 2012. Prezidentský mandát se mezitím změnou ústavy prodloužil ze čtyř na šest let. A teď tu máme snahu, jak zajistit jeho setrvání v čele státu na dalších dvanáct let. Je evidentní, že v Rusku stále platí, že když se chce, tak všechno jde.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře