Americký kongres zvažuje zákon na zahájení masivního průzkumu využití blockchainu

3.9
(9)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bitcoin letos překonal všechna aktiva • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Zákonodárci Spojených států navrhují nové právní předpisy, které stanoví, že Federální obchodní komise (FTC) a ministr obchodu zahájí rozsáhlý průzkum využití a stavu přijetí technologie blockchain.

USA chce zahájit průzkum využití blockchainu

Politické špičky Spojených států můžou schválit průzkum využití technologie blockchain v zemi. Návrh zákona, nazvaný „Advancing Blockchain Act,“ představil v úterý kongresman Brett Guthrie.

V případě schválení zahájí FTC a další příslušné federální agentury rozsáhlý průzkum průmyslových odvětví, jakož i veřejných a soukromých subjektů. – Tedy v podstatě všech, kteří využívají a vyvíjejí technologii blockchain. Součástí bude také stanovení národní blockchainové strategie.

Půjde o rozsáhlou studii, která také prozkoumá všechny výhody a nevýhody masivního zavádění této technologie v USA a stanoví jurisdikci a role jednotlivých federálních agentur.

Blockchain ano, Bitcoin ne?

Jelikož návrh legislativy neobsahuje žádnou zmínku o kryptoměně, možná jde o další snahy o jejich oddělení. S tím však velká část kryptokomunity zásadně nesouhlasí. Blockchain a Bitcoin nelze oddělit. Bez kryptoměny, která blockchain pohání, je to jen centralizovaná databáze bez výhod, jako je neměnnost a nezfalšovatelnost.

Blockchain Bitcoinu je decentralizovaná databáze, kde se velké množství těžařů po celém světě stará o bezproblémový chod. Čím vyšší celkový výkon (hash rate), tím bezpečnější blockchain.

Nicméně Bitcoin v návrhu zmíněn není. Ten je zaměřen pouze na využití využití blockchainu a na to, jak technologie ovlivňuje mezistátní obchod. Zjevně se tak jedná o pokračování blockchainového závodu, kde nyní dominuje Čína, která chystá svou digitální měnu a již také rozsáhle podporuje blockchain (Bitcoin ne).

Čína

Prezident Xi Jinping v loňském roce oznámil čínskou národní blockchainovou strategii. Mnozí si ještě pamatují, jak tehdy nejprve svým vyhlášením způsobil pumpu na kryptomarketu, avšak v zápětí na to přišel s opravným výrokem, že neřekl, že by podporoval kryptoměny, což vedlo naopak k propadu…

Závěr

Spojené státy jdou možná trochu v čínských stopách. Tamní politické špičky navrhují zákon, který povede k rozsáhlému průzkumu technologie blockchain a možných využití. Podobně jako Čína však zákonodárci USA vynechali ze svých textů a úvah krypto. Decentralizovaná technologie vládám zřejmě moc nevoní, ale nikdo nechce prohrát „blockchainový závod“.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře