Čína zavřela už přes 170 kryptoburz a kryptosměnáren – co na to trhy?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Čínská vláda učinila několik kroků a prohlášení za poslední měsíc, týkajících se kryptoměn a blockchainové technologie obecně. Velmi kontroverzním je však poslední rozhodnutí Číny uzavřít všechny digitální směnárny a burzy v zemi.

Čína podporuje blockchain, ale ne krypto

Není novinkou, že zatímco Čína velmi podporuje technologii blockchain, země je velmi přísná vůči kryptoměnám. Nyní čínské úřady přistoupily k dalšímu kroku, podle nedávného tweetu od čínské blockchainové firmy CnLedger, která citovala zprávu Čínské lidové banky (PBoC):

Právě dorazilo: “173 čínských platforem pro obchodování s virtuálními měnami a tokeny bylo bez rizika uzavřeno”, z nově vydané zprávy China Financial Stability Report (2019) banky PBoC.”

Není to první pokus

Zatím nejsou k dispozici podrobnější informace, ale vypadá to, že Čína to myslí vážně. Nejdříve si vyzkoušela uzavření kryptosměnáren jen v jednom městě a nyní se přístup rozšířil na celou zemi. Není to ale první pokus čínských úřadů dostat kryptoměny pod kontrolu. Už v roce 2017 se úřady pokusily kryptoburzy a kryptosměnárny zavřít, ovšem nedopadlo to podle představ úředníků. Tentokrát už by ale mohli být poučenější a vědět lépe, co dělají. Tak by mohla mít tato poslední akce větší úspěch a tím i dopad na celkové dění na kryptotrzích.

Prezident schválil blockchain

Asi před měsícem čínský prezident Xi Jinping veřejně schválil technologii blockchainu, čímž vyzval zemi, aby plně využila všechny výhody, které tato technologie nabízí. I když toto oznámení výrazně změnilo klima v zemi, mnoho expertů rychle poukázalo na to, že prezidentova podpora blockchainu nemá nic společného s Bitcoinem nebo jinými kryptoaktivy a přístup vlády k nim se nezměnil.

Nedávno čínský státní televizní kanál CCTV1 přednesl projev prezidenta Jinpinga, který pokračoval v podpoře pro blockchain, ale naprosto jasně odmítl kryptoměny jako podvodná Ponzi schémata.

Čínská digitální měna?

Díky nedávným zprávám je nyní zcela zřejmé, že Čína obrátila a hodlá podporovat vývoj technologie blockchain v zemi. Existuje také možnost, že úřady se prostě snaží vyloučit všechny formy hospodářské soutěže, protože se blíží zavedení digitální měny čínské centrální banky (CBDC).

Závěr

Uzavření všech kryptoburz v zemi by mohlo mít závažné dopady na trh s Bitcoinem a kryptoměnami obecně. Čína je i přes své nepříznivé kryptoklima stále jedním z nejživějších míst na světě, zejména co se týká těžby. Pokud vláda bude i nadále potlačovat kryptoměny, měly by se pravděpodobně očekávat další změny v pohybu cen kryptoměn.

Co číst dále?

[Večerní souhrn článků] • Bitcoin vzbudil nový zájem • a další články

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mattczsk

Tento tlak je nemilý. Leč OK: zavřeli – hotovo, je zavřeno a dále už není co zavírat. Všichni chytří Číňani už čínský vliv eliminovali přesídlením. A co bude dál? Podle mne už nic horšího být nemůže (ze strany Číny – ještě se může posrat Amík), tohle je aktuální dno a snad už přestanou otravovat krypto-svět svou rudou destrukcí.

ozz

Čína ještě může zakázat držení a těžbu kryptoměn.

Kokršpaněl

A jak to držení prokáže který číňan co drží ? a proč by zakazovali těžbu když z toho stát profituje díky odběru elektřiny , to by byli asi sami proti sobě .

spot_img