Dvojčata Winklevossova o Bitcoinu: HODL, dokud nebude alespoň za 500 000 $

0
(0)

Zprávy a souhrny

Cameron a Tyler Winklevossovi jsou ohledně budoucnosti Bitcoinu stále extrémně optimističní a již nějakou dobu vystupují jako jedni z největších zastánců BTC na světě. Dvojčata se stala velkými investory do kryptoměny poté, co založila sociální síť a později obvinila generální ředitele Facebooku, Marka Zuckerberga, z krádeže jejich nápadu.

Tito sourozenci patří mezi jedny z nejznámějších osob, které se k Bitcoinu dostaly již v raných fázích jeho života a aktuálně se účastní Bitcoin konference 2021 v Miami.

Bitcoin má budoucnost

V prosinci se nechal Tyler slyšet, že pokud by se CEO Tesly, Elon Musk, rozhodl investovat do Bitcoinu, mohla by jeho cena vystřelit na Měsíc a pak až klidně na Mars. O několik měsíců později Tesla oznámila, že vlastní bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, což vedlo k dalšímu růstu cen. Jak ale všichni dobře víme, Musk byl také ten, kdo spustil pokles po svém oznámení, že Tesla pozastavuje platby v BTC za svá elektrická vozidla z důvodu vlivu těžby na životní prostředí.

Miliardář čelí v poslední době poměrné velké porci kritiky a byl také obviněn ze záměrné manipulace ceny bitcoinů, neboť si je velmi dobře vědom vlivu, který na kryptoměnové investory má. Aktuálně se BTC snaží dostat zpět nad 40 000 USD poté, co jsme viděli letošní ATH na hodnotě cca 65 000 dolarů. Aktuální cena BTC se v době psaní článku pohybuje kolem 36 400 $.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Jak jsme již v článku naznačili, dvojčata do kryptoměn investovala poměrně brzy a i přes nedávný pokles ceny jsou stále v obrovském zisku. Před osmi lety vystoupili na jedné z konferencí a několika desítkám posluchačů řekli, že Bitcoin má budoucnost. Tehdy se hodnota 1 BTC mince pohybovala jen kolem 150 USD. Vzhledem k tomu, že jimi držené kryptoměny mají hodnotu kolem 6 miliard dolarů, je jasné, že se jim jejich víra masivně vyplatila.

Bitcoin je zlato 2.0

Na letošní konferenci Tyler vystoupil před výrazně větším publikem. Bitcoin označil za zlato 2.0 a nechal se slyšet, že budou s bratrem HODLery, až dokud se jeho cena nevyšplhá na 500 000 $ za minci.

“Stále si myslíme, že jsme ve velmi rané části. Myslíme si, že bitcoin je zlato 2.0. Naruší to zlato, takže jeho tržní kapitalizace musí být 10 bilionů dolarů nebo více, protože to je tržní kapitalizace zlata. Bitcoin se teď pohybuje kolem 1 bilionu dolarů, konzervativně předpokládáme, že odtud vyroste minimálně 10x. Cena 35 000 USD z dlouhodobého hlediska vypadá jako opravdu dobrá nákupní příležitost”

A dále pokračoval:

” Při tržní kapitalizaci 10 bilionů $ si myslíme, že jeden bitcoin bude mít hodnotu 500 000 $ a myslíme si, že by se to mohlo stát ještě v tomto desetiletí … Jsme HODLery, dokud jeho cena nebude minimálně 500 000 $.”

Připomněl také, že tuto predikci vyřkl již v srpnu loňského roku, kdy byla cena BTC na 13 000 USD a během necelého roku jsme již podívali na téměř 65 000 USD (v dubnu letošního roku).

Ačkoli bratři mají ve svém držení více BTC než drtivá většina ostatních držitelů, Tyler přiznal určitou lítost nad tím, že nenakoupili bitcoinů více. Bez ohledu na to, kolik bitcoinů máte, tak každý při pohledu zpět si říká, že jich měl koupit mnohem víc. A to podle Tylera platí i pro současnou dobu, jednou se ohlédneme zpět do dnešních dnů a řekneme si, proč jsme si BTC nekoupili za 35 000 dolarů.

Závěr

Pěkné vyjádření dvojčat Winklevossových, co říkáte? Mohou mít skutečně pravdu a dočkáme se během této dekády Bitcoinu za půl milionu dolarů?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: