Odborníci o dalším osudu Bitcoinu – Co si myslí o posledním dumpu a jak vidí jeho budoucnost?

5
(1)

Zprávy a souhrny

Vzhledem k tomu, že cena BTC předvedla vskutku velkolepý pád a dominance altcoinů poslední dobou stoupala, další výkonost digitálních aktiv se stává poměrně zásadní otázkou.

Co si o dalším osudu kryptoměnového krále myslí známí odborníci z kryptoměnového a finančního sektoru?

Brian Dechesare – zakladatel Breaking Into Wall Street

“Tento nejnovější pokles trhu není důvodem k zatracení Bitcoinu. Ten se z tohoto pádu pravděpodobně znovu zotaví. Povaha kryptotrhu je neregulovaná a vysoce volatilní, takže se dají takovéto fluktuace očekávat. A podobně jako na jiných investičních trzích, pokles povede investory k tomu, že se pokusí znovu naskočit na jimi vnímaném dně a poté se odrazí.

CCA 95 procent krypto odborníků a akademiků si myslí, že další BTC vrchol neuvidíme klidně několik měsíců. Z dlouhodobého hledisku se bude stále více řešit neefektivnost a dopad BTC na životní prostředí a do popředí zájmu se dostanou některé altcoiny. Pokud vás zajímá, do kterých kryptoměn investovat, mějte na paměti, že tyto investice jsou neuvěřitelně rizikové a rozdělte své prostředky mezi několik mincí, které se zdají slibné.”

Scott Melker, významný obchodník a investor

“Bitcoin je stále na začátku. Dominance trhu je zkreslená metrika, protože do prostoru vstupuje bezpočet nových mincí a přispívá k růstu altcoinové tržní kapitalizace, což přirozeně snižuje dominanci bitcoinů. Navíc altcoiny, které začínají mít svůj vlastní život, jsou známkou toho, že krypto dospívá. Vidíme zdravou korekci bitcoinu, což obvykle přichází, když altcoiny září. Král nakonec znovu povstane.”

Sam Kim, zakládající partner společnosti Umbrella Network

“Ztráta dominance na trhu neznamená konec Bitcoinu, ale spíše to, že kryptoměny dozrávají a skutečné případy použití, které generují ekonomickou hodnotu, prudce stoupají. Krypto bylo donedávna převážně o uchování hodnoty a Bitcoin je stále nejlepším uchovatelem hodnoty na světě, ale nyní existuje skutečná užitečnost. Ztráta dominance trhu s BTC byla jen otázkou času.”

btc dominance
Zdroj: zycrypto.com

Remko Poierrie CFO ve společnosti Rubix

“Nebude to konec Bitcoinu, ale Bitcoin čeká změna. Lidé si uvědomují omezení, která má z hlediska blockchainových schopností a dopadu na životní prostředí. Z hlediska plateb bude nutné uvolnit místo pro nové mince, které jsou postaveny na blockchainech nové generace. Ale kvůli svému omezenému množství bude Bitcoin fungovat jako „drahocenný“ kov stejně, jako dolar nahradil zlato.”

Adam Morris, spoluzakladatel společnosti Crypto Head

“Je velmi nepravděpodobné, že bitcoiny v blízké budoucnosti ztratí dominanci na trhu. Pokles bitcoinové dominance na trhu se během býčího trhu očekává a v roce 2017 dominance BTC klesla na 32,81 %. Je to proto, že mnohem více retailových investorů vložilo peníze do různých altcoinů. V současné době se dominance bitcoinů pohybuje kolem 40%, takže to není nic neobvyklého.”

Kent Barton, vedoucí vývoje ve společnosti Shapeshift

“Během své 12leté historie zaznamenal Bitcoin desítky prudkých cenových pádů. Některé byly vyvolány negativními zprávami, zatímco jiné byly jednoduše důsledkem výběrů zisků. V obou případech byly tyto pády doprovázeny zavádějícími spekulacemi o selhání platformy. Jenže Bitcoin je neuvěřitelně odolná síť s významným přijetím, která nabízí přesvědčivou alternativu ke staršímu finančnímu systému. Vzhledem k tomu, že centrální banky vytvářejí stále více peněz, je hodnotový model uživatele “Plan B” stále atraktivnější, i když cesta k většímu osvojení ještě bude trnitá (regulační výzvy, zmatky ohledně fungování).”

Clayton Moore, zakladatel a generální ředitel společnosti NetCents

“Když se podíváme na historii bitcoinů, vidíme tuto otázku znovu a znovu. Pokaždé, když cena Bitcoinu klesne, kritici začnou hlasitě křičet, že je to konec. Myslím si však, že Bitcoin, který ztratil část své dominance na trhu, nemusí být nutně špatná věc. Jednoduše to ilustruje, že trh s kryptoměnami dospívá a pozornost si získávají i další měny. Myslím si, že Bitcoin nakonec nebude měnou pro malé transakce, ale spíše zajištěním proti inflaci. Než tedy dosáhne stabilnějšího stavu, je přirozené, že bude volatilní a právě teď nastala pro něj velmi zajímavá doba.

Je to proto, že mnoho nových lidí vstoupilo v roce 2021 do kryptoměn a Bitcoin byl prvním nákupem většiny lidí. Když je tady spousta nováčků, kteří současně nakupují krypto, mohou situaci využít velcí hráči, jako Elon Musk, k manipulaci s trhem. To je to, co nyní zažíváme na sociálních médiích. Bohužel jsou to právě tito krátkodobí držitelé, kteří přijdou o své peníze. Na druhou stranu, když se podíváme na chování dlouhodobých držitelů, ti důsledně nakupovali poklesy. To stále zůstává. Mnoho lidí zapomíná, že kryptoměnový trh je stále mladý. Společně s tím, jak se budou o kryptoměnách vzdělávat další masy lidí, myslím si, že tyto velké cenové výkyvy budou stále méně běžné. Dlouhodobý příběh bitcoinů teprve začíná. Ačkoli vidíme, že jeho dominance časem slábne, myslím si, že Bitcoin zůstane základním pilířem kryptoměnového trhu.”

Závěr

Tady je dobře vidět, že ti, co Bitcoinu více rozumí a neberou BTC jako možnost, jak rychle a bezpracně zbohatnou, neberou dnešní pád nijak dramaticky a z dlouhodobého pohledu se o osud Bitcoinu nebojí. Různé negativní zprávy se v minulosti vždy objevovaly a toto se nemění ani dnes. Ve světě kryptoměn (a obecně v tradingu) je velmi důležité zachovat pevné nervy, zahodit emoce, mít strategii a hlavně vědět, proč jsem se do toho vlastně pustil.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martines

Co myslí análíácí bude další šešup, prd vědí 🙂

Don

Martines hlavne ze ty vis vsechno. Pokud kryptomenam nerozumis, tak se k tomu laskave ani nevyjadruj. Plne souhlasim s vyse uvedenymi nazory odborniku. BTC tady je a z dlouhodobeho hlediska se investice vzdy vyplati

Martines

Ty tomu rozumíš done kikote, tak mi řekni, kde bude bitcoin zejtra odpoledne?

Crypto

no jo blbeček

Pavel

Vypadá to, že dorazíme na 10k USD a pak dlouho do strany.

Andrej

Kéž by jsi měl pravdu, 10k by bylo super, hned bych dokupoval…

Poslední editace 1 rok před přes Andrej
Crypto

ty vypadáš na to že jseš šoupanej dlouho ze strany

Paulus
Hodnocení článku :
     

Výborný článěk, palec nahoru 😉

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: