Co by mohlo přijít po blockchainu? Holochain

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Holochain je síť pro budování decentralizovaných aplikací, jejichž cílem je změnit paradigma blockchainu na agent-centric systém. Holo si klade za cíl sloužit jako most mezi internetem a DApps a nabízí marketplace pro snadný přístup k DApps. Aktuální tržní cena Holo (HOT) je 0,0178 USD po růstu o 1,16 % za 24 hodin.

Co je agent-centric systém?

Agent-centric ontologie zobrazuje data jako perspektivu nebo pozorování sdílené více jednotlivci. Mnoho lidí věří, že to je způsob, jakým funguje skutečný svět. Stejně, jako tvrdil Einstein, tak kvantoví fyzici tvrdí, že fyzikální jevy jsou relativní vzhledem ke kontextu pozorovatele. Rozdíly v pozorováních naznačují, že neexistuje žádná spolehlivá a objektivní realita.

Každá aplikace má svá pravidla

Společnost Holo, kterou založili Eric Harris Braun a Arthur Brock, může hostovat aplikace P2P na internetu. Síť se spoléhá na několik hostitelů, kteří poskytují úložiště a energii pro DApps. Hostitelé si musí nainstalovat do počítače software, který automaticky přidělí extra výpočetní výkon DApps na základě Holochainu. Na oplátku jsou hostitelé vypláceni v HoloFuel. Holofuel je token, který je výslovně určen pro mikrotransakce, které umožňují síti zpracovávat miliardy transakcí současně. Uživatelé Holochainu mohou ovládat svou identitu, vlastnit svá data a provádět transakce bez centralizovaného systému.

Síť Holo jako taková se nespoléhá na tradiční technologii blockchain. K zabezpečení sítě se nepoužívají globální konsenzuální algoritmy. Místo toho má každá decentralizovaná aplikace svá vlastní pravidla ověřování a hashovací řetězec pro ukládání podepsaných záznamů. Síť je navržena tak, aby byla decentralizována, aby se minimalizovala rizika spojená s poskytováním příliš velké moci libovolnému subjektu.

Lze koupit na Binance

HOT lze obchodovat proti fiat měnám, kryptoměnám a stablecoinům. Lze s ním obchodovat na mnoha burzovních platformách, včetně Bitrue, ProBit Exchange a Binance.
Holochain se ve skutečnosti odlišuje od tradičního modelu blockchainu, což nakonec vede k síti, která je s distribuovanými aplikacemi jednodušší. Uživatelé mohou komunikovat s ostatními uživateli a provádět transakce bez zapojení dalších uživatelů. Síť lze použít k vytvoření DApps pro jakýkoli aspekt, včetně sociálních médií a správy.

Očekává se, že Holo si může letos vést mnohem lépe. Vzhledem k tomu, že je velmi volatilní, je těžké předvídat, jak nízko nebo vysoko se může dostat, ale rok 2021 se zdá být optimistický. Od začátku roku si mince dokázala udržet svou pozici a předpokládá se, že díky technickému vývoji se vyšplhá ještě výš.

Závěr

Blockchain může v některých případech být více centralizovaný. U sítě Holo to však vypadá, že se to stát nemůže. Spekulujete s HOT? Nebo jste skeptičtí?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Hodnocení článku :
     

Zní mnohem lépe než celý blokchain 👍 Vypadá to že aktuální krypta půjdu hodně ke dnu.. Jejich použitelnost je čím dál menší s rostoucími národními kryptoměnami.
Bitcoin bude jen zběratelská mince s neznámou hodnotou, mnohem mnohem nižší než dnes.Využití nula.
KryptoDolar, Euro, Juan budou stabilní a využívané až z 50% jako klasické standartní měny.

Ceny kovů budou stoupat a ceny potravin budou extrémní. Např zelenina bude opravdu jen pro bohaté, ta co má chuť, bude to nejdražší produkt v potravinách. Naopak o maso již nebude ani zájem, bude převážně infikované a bez chuťe. Toto není vtip a dá se z toho vydedukovat investiční strategie 😀

Karel

Ty už to nehul

Lukas

Asi dobrý matroš. Nedáte kontak na dealera?

Samik

Takže vaše strategie je nekupovat krypto měny ale zahrádky a políčka pro pěstování nejdražších komodit budoucnosti jako je hrášek a celer. Super tip 😀 Dík já budu radši zatim sbírat ty bezcenné mince 😉

Pavel

Zajímavá myšlenka, jenže aby se prosadila musí mít silnou podporu těch, kdo mají kapitál, který do ní vloží. Mě se líbí, že nabízí vysokou decentralizaci, jenže to je právě to, co se nelíbí velkým rybám. Takové Monero je skvělé na platby bez šmírování a řekl bych skvělý coin, jenže to je právě i důvodem, proč do něj velké ryby nejdou.

Fantom

Monero je kryptoměna pro běžné lidi. Tak jak původně Satoshi zamýšlel Bitcoin. Decentalizovaná, privátní a se zajištěným konceptem udržitelnosti i po vytěžení – tail emission. Jenže státy nejsou schopny evidovat převody a proto budou Monero tlačit do ilegality.

kunděj

A proto to neni dobra investice,protoze regulace pujdou hlavne proti temhle coinum,co z toho ze ma treba Monero tech.na urovni.Vzpomente co rikal ten jouda McAffee o privacy coinech jak je to budoucnost atd.A v tomhle bullrunu po techhle coinech nestekl ani ten pes,misto toho velryby pumpuji treba meme coiny.

Dan
Hodnocení článku :
     

Ze 100.000hot tokeny budete zaručeně milionáři. Hodně štěstí 🙂

Roman

Zatím nic 😀

Reklama: