Co by mohlo přijít po blockchainu? Holochain

7
holochain
Zdroj: Pixabay.com

Holochain je síť pro budování decentralizovaných aplikací, jejichž cílem je změnit paradigma blockchainu na agent-centric systém. Holo si klade za cíl sloužit jako most mezi internetem a DApps a nabízí marketplace pro snadný přístup k DApps. Aktuální tržní cena Holo (HOT) je 0,0178 USD po růstu o 1,16 % za 24 hodin.

Co je agent-centric systém?

Agent-centric ontologie zobrazuje data jako perspektivu nebo pozorování sdílené více jednotlivci. Mnoho lidí věří, že to je způsob, jakým funguje skutečný svět. Stejně, jako tvrdil Einstein, tak kvantoví fyzici tvrdí, že fyzikální jevy jsou relativní vzhledem ke kontextu pozorovatele. Rozdíly v pozorováních naznačují, že neexistuje žádná spolehlivá a objektivní realita.

Každá aplikace má svá pravidla

Společnost Holo, kterou založili Eric Harris Braun a Arthur Brock, může hostovat aplikace P2P na internetu. Síť se spoléhá na několik hostitelů, kteří poskytují úložiště a energii pro DApps. Hostitelé si musí nainstalovat do počítače software, který automaticky přidělí extra výpočetní výkon DApps na základě Holochainu. Na oplátku jsou hostitelé vypláceni v HoloFuel. Holofuel je token, který je výslovně určen pro mikrotransakce, které umožňují síti zpracovávat miliardy transakcí současně. Uživatelé Holochainu mohou ovládat svou identitu, vlastnit svá data a provádět transakce bez centralizovaného systému.

Síť Holo jako taková se nespoléhá na tradiční technologii blockchain. K zabezpečení sítě se nepoužívají globální konsenzuální algoritmy. Místo toho má každá decentralizovaná aplikace svá vlastní pravidla ověřování a hashovací řetězec pro ukládání podepsaných záznamů. Síť je navržena tak, aby byla decentralizována, aby se minimalizovala rizika spojená s poskytováním příliš velké moci libovolnému subjektu.

Lze koupit na Binance

HOT lze obchodovat proti fiat měnám, kryptoměnám a stablecoinům. Lze s ním obchodovat na mnoha burzovních platformách, včetně Bitrue, ProBit Exchange a Binance.
Holochain se ve skutečnosti odlišuje od tradičního modelu blockchainu, což nakonec vede k síti, která je s distribuovanými aplikacemi jednodušší. Uživatelé mohou komunikovat s ostatními uživateli a provádět transakce bez zapojení dalších uživatelů. Síť lze použít k vytvoření DApps pro jakýkoli aspekt, včetně sociálních médií a správy.

Očekává se, že Holo si může letos vést mnohem lépe. Vzhledem k tomu, že je velmi volatilní, je těžké předvídat, jak nízko nebo vysoko se může dostat, ale rok 2021 se zdá být optimistický. Od začátku roku si mince dokázala udržet svou pozici a předpokládá se, že díky technickému vývoji se vyšplhá ještě výš.

Závěr

Blockchain může v některých případech být více centralizovaný. U sítě Holo to však vypadá, že se to stát nemůže. Spekulujete s HOT? Nebo jste skeptičtí?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře