Tři nejlepší mince pro staking

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po inteligentních kontraktech lze decentralizované finance považovat za jednu z nejrušnějších inovací, jaké kryptoprůmysl zatím viděl. Není žádným překvapením, že posunují Ethereum na nové historické maxima. DeFi tak otevřely svým uživatelům oceán příležitostí ve smyslu budování pasivního příjmu. 

Co je DeFi?

Jak název napovídá, DeFi neboli decentralizované finance odkazují na finanční služby a nedostatek ústřední autority. Přesněji řečeno, vylučují makléřské společnosti, burzy nebo banky, aby nabízely tradiční finanční nástroje. DeFi bychom mohli definovat jako spojení tradičních bankovních služeb a blockchainové technologie. Mezi jejich vlastnosti patří kryptoměnové obchodování, půjčky, úrokové účty a staking. Jinými slovy, pro retailové investory existuje v prostoru DeFi spousta možností, zvláště pokud je cílem získat pasivní příjem.

Do sektoru s DeFi nastupují i institucionální hráči

Humbuk dosáhl bodu, kdy i tradiční banky začaly zkoumat decentralizované finance. Podle Ruangroj Poonpola, předsedy Kasikorn Business Technology Group (KBTG), technologické pobočky KBank, KBTG nedávno založila dceřinou společnost s názvem Kubix, která bude ve spolupráci s thajskou burzou fungovat jako počáteční portál nabízející mince pro digitální tokeny. Co dalšího je zapotřebí k prokázání životaschopnosti této myšlenky, když dokonce regulované instituce uvažují o integraci technologie Defi? Bez ohledu na to, jak to zní, je DeFi na cestě k revoluci ve finančním průmyslu, stejně jako dříve blockchain.

Staking DeFi je nejlepší alternativou pro získání pasivního příjmu

Všichni známe frázi, že peníze by měly fungovat pro nás, a ne naopak. Z tohoto důvodu by naši rodiče vložili své peníze na spořicí účet, aby získali vyšší úrokovou míru, aniž by příliš riskovali. Bohužel, ty skvělé dny jsou dávno pryč, proto bychom měli začít hledat něco nového. DeFi staking například umožňuje lidem vydělávat si úroky jednoduše držením kryptoměn, aniž by došlo k jakékoli transakci nebo obchodu.

Co je staking kryptoměn?

Jedná se o činnost, při které uživatel zamkne nebo drží své prostředky, tedy kryptoměny, v peněžence, aby se podílel na udržování provozu blockchainového systému založeného na proof-of-stake (PoS). Je to podobné jako při těžbě kryptoměn v tom smyslu, že pomáháte síti dosáhnout konsensu a odměňovat uživatele, kteří se účastní.

Jednoduše řečeno, držení kryptoměn je podobnou činností, jako vkládání peněz na spořící účet. Uzamknete kryptoměny na určité období, abyste na oplátku získali odměny ve formě dalších kryptoměn. Proces je velmi snadný:

  • Nakupujte aktiva
  • Vyberte aktivum, které chcete stakovat
  • Získejte odměny

Jak vybrat kryptoměnu pro staking?

Je třeba vzít v úvahu, že ne každá kryptoměna fungující na konsensu PoS nabízí podobné odměny a podmínky. Chcete-li například stakovat ETH 2.0, musíte mít alespoň 32 ETH a také síťového klienta Eth1. Chcete-li se stát stakerem na Tezosu, musíte mít 8 000 mincí XTZ a spustit celý uzel. Je také důležité mít na paměti, že čím více mincí je drženo, tím větší jsou odměny.

Tři nejlepší kryptoměny pro staking

Musíte vzít v úvahu nejen odměny, ale také celkové podmínky stakingu, jako je minimální vklad, doba uzamčení prostředků, pravidla výběru atd. Z tohoto hlediska vyčnívají ze zbytku tři projekty: ICON, Stake DAO a „třešnička na dortu “- NBU.

ICON

V případě ICON mluvíme o korejském blockchainu projektovaném na základě konsensuálního algoritmu delegovaného důkazu o podílu (DPoS). Umožňuje výrobcům bloků ověřovat transakce během několika sekund, poskytuje rychlejší transakce než PoS a PoW. Nejlepší na tom ale je, že výplaty odměn na ICONu dosahují až 36 % ročně. Mějte také na paměti, že spuštění uzlu I-Rep vyžaduje  profesionální nastavení hardwaru a pro to, abyste se dostali do Top 100, musíte mít dostatek finančních prostředků nebo hlasů.

Stake Dao

Na druhé straně Stake Dao odstraňuje potřebu stakovat aktiva na více platformách. Tato funkce je důležitá, protože přináší do procesu jednoduchost. Od Stake DAO mohou uživatelé vyhledat to nejlepší z Defi a vybírat z nejlepších produktů, které jim pomohou porazit trh. Platforma Stake DAO dostává za nabízené strategie výkonnostní poplatky a poplatky za výběr. Tyto poplatky jsou poté přerozděleny držitelům stakovaných SDT. V současné době je úroveň odměny nad 50 % ročně.

NBU

Nimbus, stojící za NBU, tvrdě pracoval na systému tokenizace a odměn. Začněme zmínkou, že existují dva typy stakingu: soft a hard. Liší se hlavně z hlediska možnosti výběru, vkladu a procenta odměn, takže si můžete vybrat, co vám více vyhovuje. Jak naznačuje zdravý rozum, hard staking bude zahrnovat zadržení finančních prostředků na určité období výměnou za vyšší procento odměny (až 40 % ročně!). Stojí za zmínku, že odměny budete moci přijímat každou sekundu bez nároku, takže si je můžete kdykoli vybrat. 

Další skvělá věc je, že NBU stále získává na síle a každý den přitahuje nové uživatele. A důvod je zcela zřejmý – perfektní podmínky pro staking. Kromě toho tým Nimbus omezil dodávky NBU pro rychlejší zhodnocení tokenů.

Závěr

Staking je určitě zajímavou metodou, jak přijít k penězům. Můžete tak učinit i prostřednictvím burz. Například Binance nabízí pohodlnou a snadnou možnost stakování řady mincí, nicméně pro dlouhodobé držení to nemusí být nejideálnější. Burzy jsou častým cílem hackerů a prostředky jsou zde proto více ohroženy. Mnohem vhodnější jsou tedy krypto peněženky jako například Ledger, Exodus, Atomic Wallet, Trust Wallet a mnoho dalších.

Disclaimer: Tento článek není finanční radou. Při obchodování s kryptoměnami nezapomeňte, že jsou extrémně volatilní, a tedy vysoce rizikovou investicí. Vždy se ujistěte, že jste neustále informováni a uvědomujete si tato rizika. Investujte do kryptoměn pouze po pečlivém zvážení a analýze, na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Jak funguje staking ALGO? Konkrétně při nákupu na CB Pro. Na CN Pro staking nefunguje, někdo poradil převést mince z CB Pro na CB, tam by měl staking fungovat. Udělal jsem a ani po týdnu na CB se žádný reward nenačetl. Tak už nevím…

Zaraki

Nevím, jak je to s CB, ale já mám všechny své mince normálně vyvedené na Exodus a tam to funguje naprosto bezvadně. Viz tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=MQnwMfxfdu8

Sara

Dobře funguje Algorandova peněženka!
https://wallet.myalgo.com

adad

co takhle cake s 200% rocne? 🙂

bruh

bitconnect much?

adad

tak je halda coinů který mají vyšší procenta než těch klasických 5-10%, třeba stablecoiny na různých defi platformách

Sara

A jsem v háji. Co to je? 🙂

adad

co co je?

Pan Cake

presne to ani neznaji zaostalci

Pan Cake

To me podrz takovy hovna a master coin nikde jo 🙂 PANCAKE SWAP?

spot_img