DeFi se stane odpovědí na globální financování

0
defi decentralizace finance
Zdroj: academy.ivanontech.com

Tradiční finance jsou velmi nákladné, neefektivní a mnoho lidí po celém světě k nim nemá přístup. Řešením pro globální financování by tak mohly být decentralizované finance (DeFi). Ty zažívají v posledních několika měsících výrazný boom.

Decentralizace, DeFi a dostupnost

Generální ředitel blockchainové společnosti Argo Blockchain, Peter Wall, spolu s CEO investiční společnosti Pluto Digital Assets se rozhovořili o nutnosti decentralizace měnového systému. Ve svém společném článku napsali:

„Decentralizace vyzařuje stejnou revoluční konotací jako před dlouhou dobou. Potřeba přístupného, transparentního a bezpečného systému je stále jasnější a centralizované subjekty a banky nadále selhávají v komunitách usilujících o důvěryhodnou finanční svobodu.“

Podle jejich slov mohou decentralizované finance nabídnout lepší transparentnost a robustnější zabezpečení a nahradit mnoho současných zastaralých procesů, které mohou vést ke skutečně decentralizovanému a demokratizovanému finančnímu ekosystému.

„Centralizace ve financích označuje bod centrální kontroly v bankovních institucích. Historicky se centralizace v oblasti financí považovala za bezpečnější a stabilnější než osobní finanční řízení. Centralizace ale nemusí vždy fungovat.“

Wall s Yakubem uvádějí, že základní hodnoty decentralizace a klíčových DeFi technologií již přilákaly některé z největších centralizovaných institucí na světě. Napsali:

„Jak budeme v průběhu roku postupovat, budeme i nadále svědky splynutí starého a nového světa financí. Tradiční instituce ponoří své prsty do prostoru digitálních aktiv. Pokud budou spolupracovat, můžeme se podívat na spravedlivější a bezproblémovou světovou ekonomiku.“

Závěr

Prví velký boom decentralizovaných financí nastal během léta minulého roku. DeFi však v posledních několika týdnech proslavil boom okolo NFT uměleckých děl a dalších sběratelských předmětů. Hype nadále pokračuje. Podle několika odborníků tak můžeme počítat s budoucností ve znamení decentralizace. Co si o budoucnosti DeFi myslíte vy?

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře