Může se DeFi integrovat do reálného světa?

4
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Světové ekonomické fórum tento týden uspořádalo summit o globálním řízení technologií.  Během zasedání Rune Christensen, generální ředitel společnosti MakerDAO, popsal decentralizované finance (DeFi) a jejich potenciál. Aušrinė Armonaitė, litevská ministryně hospodářství a inovací, hovořila o tom, jak lze DeFi integrovat do veřejného sektoru. Vycházela ze svých zkušeností z toho, že se Vilnius stal FinTech centrem v Evropské unii.

DeFi podle modelu FinTech integrace

Ministryně Armonaitė dále hovořila o zkušenostech její země s integrací firem zabývajících se finančními technologiemi. Mohl by to být potenciální model pro integraci DeFi. Nejprve popsala Litvu jako zemi s malým finančním sektorem.

Aby motivovala více hráčů na trhu, zjednodušila litevská banka proces získávání finanční licence. Země je uznávána jako 4. nejlepší FinTech hub na celém světě a 1. v EU. Počet firem se zvýšil z 54 v roce 2015 na 230 do konce loňského roku.

Ministryně také popsala pružný přístup, který veřejný sektor zaujal k integraci těchto firem. Říká, že mnoho z nich má malou regulační expozici, ale to by jim nemělo bránit v účasti.

„Musíme uplatňovat přístup “učit více a méně trestat”, protože tyto druhy podniků někdy neberou v úvahu rizika ani pravidla dodržování předpisů. Před trestem potřebují konzultaci“

Vývoj DeFi

Když byl dotázán na špatné aktéry v DeFi, Christensen řekl, že průmysl se od nich do značné míry odklonil. Jedním z příkladů, které uvedl, bylo to, co nazval „lego peníze“:

“V zásadě každý protokol hraje v systému svou vlastní specifickou roli a protože existuje univerzální přístup, prostě do sebe bez problémů zapadají. Lze je kombinovat dohromady a lidé je mohou používat přesně tak, jak chtějí, a vytvářet spoustu skvělých příležitostí.“

Generální ředitel MakerDAO rovněž uvedl, že navzdory dynamice je oblast DeFi stále v počáteční fázi. Řekl, že v současné době toto odvětví pracuje na tom, jak se integrovat do financování v reálném světě. Jedním z příkladů je použití aktiv z reálného světa.

Dále řekl, že DeFi přistupuje k financování z „opačného konce“. Uvedl:

“Není to jako snažit se znovu objevit banky od nuly nebo se pokusit nahradit finanční systém. Jen se pokouší nahradit jeho konkrétní kousek, který právě teď funguje v podstatě nejhůře.“

Závěr

DeFi umožňuje univerzální přístup všem, bez ohledu, odkud jste, nebo kdo jste. Je ale opravdu možné, že by se dokázala integrovat do reálného světa?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img