Německý finanční regulátor varuje retail před investicemi do kryptoměn

3.8
(12)

Německý finanční regulátor BaFin vydal nové varování určené hlavně retailovým investorům, ve kterém upozorňuje na rizika investování do kryptoměn. BaFin se snaží docílit, aby si retail byl vědom rizik spojených s investováním do digitálních měn, a to zejména na současném býčím trhu.

Německý spolkový úřad pro finanční dohled (nebo také BaFin) varuje investory před riziky spojenými s investicemi do kryptoměn. Ve svém varování o ochraně spotřebitele, které bylo v pátek zveřejněno na jeho webových stránkách, zveřejnil hlavní rizika, kterých by si měli být investoři vědomi, než začnou investovat do kryptoměn.

Retail musí chápat rizika investic do kryptoměn

V rámci svého prohlášení BaFin také zopakoval některá podobná doporučení, které zastává několik dalších evropských regulačních orgánů, včetně Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy a také Evropského orgánu pro oblast bankovnictví. Podle BaFin si retailoví investoři musí být vědomi rizika, že díky investicím do kryptoměn mohou klidně přijít o 100 procent vložených peněz.

Zatímco zákonodárci Evropské unie stále ještě pracují na vytvoření celoevropského souboru zákonů pro virtuální měny, německé regulační orgány již právní rámec pro digitální aktiva v zemi mají. Poskytovatelé, kteří nabízí službu uložení kryptoměn, burzy a další podniky mohou v Německu působit pouze na základě licence od společnosti BaFin.

Díky jasnějším regulačním pravidlům pro oblast kryptoměn již některé německé banky požádaly o souhlas, aby mohly začít nabízet svá řešení pro kryptoměny. Kupříkladu německá banka Hauck & Aufhäuser, která na trhu působí již 224 let, v prosinci oznámila své plány na založení kryptoměnového fondu.

Podobná varování rostou jak houby po dešti

Varování ohledně investic do digitálních měn jsou vůbec mezi finančními regulačními orgány po celém světě poslední dobou v kurzu, a to hlavně díky probíhajícímu bull runu.

Jen během letošního roku vydaly podobné varování regulační orgány Jižní Afriky, Velké Británie a dokonce i Thajska. Tam se v únoru thajský ministr financí pustil do poměrně ostré kritiky spekulativního nárůstu nákupu kryptoměn a varoval před rizikem obrovských ztrát ze strany hlavně retailových investorů.

Závěr

Cena Bitcoinu a ostatních digitálních měn roste a společně s nimi roste i počet varování. Začíná se nám snad na kryptoměnových trzích nafukovat bublina, nebo jste zatím se svými investicemi v klidu? Budeme rádi, pokud nám dáte vědět do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kocourek
Hodnocení článku :
     

Straší lidí, aby si mohli nakoupit dost kryptoměn. Chce to používat základní investiční pravidla, diverzifikovat a investovat jen část majetku. Nikdy nespoléhat na jednu komoditu a nesázet na jednu kartu.

Kristián Forster
Hodnocení článku :
     

Já osobně nemam strach, jelikož mám svoje investice rozložené do více sektoru.

ppetr1

zajimave je ,ze se boji hlavne ti co zpusobili chaos na financnich trzich tisknutim neskutecneho mnozstvi penez.
zrejme se zacinaji obavat krypto trhu .
co si zaseli by si meli taky sklidit.

Ondřej

Do kryptomen investuje jen tolik o kolik jste ochotni přijít…ale to říkají i na YouTube kanálech kde propagují krypto takže to už víme. Bohužel zmíněné regulační orgány musíme na rozdíl od YouTube platit.

Valentyn

Není nad to mít účet v Dubaji… 🖕

Martin

Co to má co společného s obsahem článku?

Pavel

Je jejich povinost lidi upozornit, riziko je ve všem. S nejvyšší pravděpodobností, je ale vrchol ceny klidně dvacetinásobně výše je než teď.

Jirka

Konkrétně do BT je možné investovat vždy. Půjde stále nahoru. To se vymiká všem fundamentům i technikám.

spot_img