Jak snížit stres a negativní emoce při investování do Bitcoinu [Strategie]

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • ECB žádá od EU právo veta ke stablecoinům • Powell: Digitální dolar je prioritou pro FED • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Kryptoměnový trh se po nedávné...

[Večerní souhrn článků] • Velryby částečně ovlivnily trh • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Ani v bull marketu není investování do Bitcoinu jednoduchá činnost. Může to být naopak pěkně stresující. Proto se v tomto článku zaměříme na několik metod a zásad, kterými můžete své emoce udržet na uzdě a zároveň zapracovat na své strategii.

Jak odbourat stres při investování?

V první řadě je třeba si uvědomit, že pro každého platí něco jiného. Někdo si několikrát denně kontroluje stav svého portfólia nebo aktuální cenu Bitcoinu a nemá s tím žádný problém. Stejná věc někomu jinému způsobí velký stres a pokušení k unáhleným zásahům. Jakoukoli poučku proto nedoporučujeme bezmyšlenkovitě papouškovat, ale skutečně si to vyzkoušejte a sledujte, zda vám daná metoda funguje.

Neinvestujte peníze, které si nemůžete dovolit ztratit

Začněme zásadou, kterou doporučujeme dodržet všem. Jedná se o vcelku známé a hojně citované pravidlo, ale opakování je prý matka moudrosti. Rozhodně je moudré opakovat věci které fungují a neopakovat ty, které vás můžou dostat do problémů. Starosi a stres, které vám může vyvolat i menší propad nebo korekce ceny v situaci, kdy jste investovali veškeré životní úspory a zastavili auto i s garáží, za to nestojí.

Investování peněz, které vám v případě ztráty způsobí existenciální obavy, vám zadělá na extrémní stres. Tomu se raději vyhněte.

Pravidelné přikupování

Strategie pravidlených příkupů a průměrování vstupní ceny je takový malý investorský zázrak. Jedná se o extrémně jednoduchou a velmi účinnou techniku, kdy v pravidelném intervalu přikupujete určité aktivum. Odpadá stres a úplně se zbavíte strachu z propadu, protože když cena klesá, pro vás to bude znamenat levnější příkup. Pro nováčky je nejhorší varianta nakoupit na ATH a potom na to tři roky koukat a kousat si nehty. To se vám s touto metodou nestane! Navíc vás to naučí spořit, protože budete každý msíc vkládat určité procento svých příjmů do Bitcoinu.

Nepůjčujte si na investování!

Tohle pravidlo je něco jako když akrobat před krkolomným vystoupením řekne dívákům: Tohle doma nezkoušejte!” Pokud jste běžný smrtelník, možná nebude od věci prostě poslechnout a dále to neřešit. Jsou lidi, kteří si dokázali vzít hypotéku a nakoupit za ni Bitcoin…

Pokud vydrželi až dosud, možná jsou v plusu, ale taky je mohl dlouhodobý downtrend udolat, nebo prodali ve ztrátě při prvním náznaku oživení v obavě z dalšího pádu. Navíc nikde není psáno, že Bitcoin zítra nespadne o 80 %. Rozhodně takové investování nepatří do světa rozumných nápadů.

Zabezpečte si své mince

Klidnější spaní vám zaručí důsledné používání bezpečnostích zásad. Dnes se za nejbezpečnější peněženku považují hardwarové zařízení, jako jsou Trezor a Ledger. Nováček si ve vlastním zájmu musí nastudovat zásady jejich používání a skladování hesel a seedů. Bezpečné uložení privátních klíčů vám rozhodně ušetří velké množství stresu a taky vás může uchránit před katastrofou.

Diverzifikace

Když se bavíme o investičních strategiích, nelze nezmínit diverzifikaci. Existují 3 základní oblasti jejího použití, pokud jde o Bitcoin. Základní je zvolit třeba i několik altcoinů, ovšem v rozumné míře. Přílišné romělnění do altcoinů vám riziko nesníží, protože altcoiny jsou obecně rizikovější než Bitcoin, ale zvýší stres, protože budete muset sledovat vývoj mnoha projektů, některé mohou selhat, atd.

Rozumně diverzifikovat do jiných tříd aktiv, jako jsou např. zlato a stříbro, nemovitosti či kvalitní akcie dává smysl. Při investování větších částek rozhodně zvažte diverzifikaci jejich uložení. Jinými slovy, nedávejte si raději všechen svůj BTC do jediné peněženky, zejména pokud investujete vyšší částky.

Závěr

Investování je budování bohatství a jako každá činnost má svá úskalí. Můžete použít třeba metodu průměrování ceny a dodržovat další zmíněné techniky a zásady, které eliminují stres a pomůžou vám najít vhodnou strategii.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře