Německo se tiše přiblížilo světové kryptovelmoci o další krok

4.3
(6)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Německo – ministerstvo financí vypracovalo návrh zákona, který aktualizuje německý právní rámec týkající se cenných papírů. Proč je to důležité? Týká se totiž tokenizovaných akcií a dalších cenných papírů.

Německo zvolilo proaktivní přístup ke kryptu

Proaktivita německých regulátorů může utvářet budoucnost ve světě kryptoměn pro celou planetu. Díky tomu se Německo pomalu stává světovou kryptoměnovou velmocí. Sledujeme, jak se zvyšuje zájem světa o krypto a s tím souvisí i legitimita kryptoaktiv, která rovněž roste. Vše nasvědčuje tomu, že nás čeká nová éra digitálního majetku.

Nároky investorů se v novém miléniu rozhodně liší od toho, na co byli lidé zvyklí před několika desítkami let. Doba pokročila a Bitcoin není jen symbolem svobody. Kryptoměny nabízí nové formy aktiv, které si pomalu získávají pozornost, ale i vážnost. Dle některých názorů může být pro státy velkou výhodou, když se na nový trend připraví co nejdříve. Jak asi víte, německé banky již letos mohou žádat o povolení, aby mohly nabízet klientům kryptoměny. Nyní tu máme další zajímavou navrhovanou změnu.

Co je nového v Německu

Německé ministerstvo financí vydalo 11. srpna velmi důležitou tiskovou zprávu. Regulátoři pokročili v rámci blockchainové politiky v Německu. Připravují návrh zákona, který bude zahrnovat vydávání tokenizovaných cenných papírů a změní současné požadavky na finanční nástroje.

V současné době potřebují všechna finanční aktiva vydaná v Německu papírový dokument, který se nazývá sekuritizace. Kdyby zákon prošel v současné podobě, vytvoří novou legislativu rozšiřující tento požadavek na digitální podpisy pro tokenizovaná aktiva. Požadavek na papír je totiž stěží kompatibilní s novými technologiemi, jako jsou kryptoměny nebo elektronické dluhopisy založené na blockchainu.

Závěr

Německo je na prahu tvorby pevného základu pro digitální kapitálové trhy budoucnosti. V zemi by mohlo dojít k oddělení cenných papírů od papírových certifikátů. To je krokem směrem k digitálním aktivům, jako jsou tokenizované cenné papíry, a dalším výdobytkům moderních trendů ve světě financí. V podstatě se dá říct, že se Německo postupně profiluje jako země, která vsází na blockchain a digitalizaci. Zpráva navazuje na další změny, ke kterým došlo od září 2019, kdy německé ministerstvo financí vydalo 24stránkový dokument o své národní blockchainové politice.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img