Dorseyův projev byl sám o sobě zajímavý, ale zastánci bitcoinů se více zaměřili na jeho okolí v bytě, z kterého vedl rozhovor. Zejména na hodinové zařízení, jenž měl Dorsey za sebou. Přístroj byl rychle identifikován jako BlockClock mini. Zařízení, fungující na Wi-Fi, zobrazuje aktuální cenu Bitcoinu spolu se souvisejícími údaji, jako je tržní kapitalizace Bitcoinu a množství satoshi v jednom USD.

BlockClock mini byl vyvinut kanadským startupem CoinKite, známým také pro své hardwarové peněženky OpenDime a ColdCard. Zatímco zařízení dokáže zobrazit i čas, během Dorseyho projevu bylo nastaveno zobrazování informací souvisejících s bitcoiny, a to číslo posledního nalezeného bloku na bitcoinovém blockchainu.

Podle webových stránek společnosti CoinKite můžete pomocí BlockClocku „sledovat ceny z burz, prohlížet bloky tak, jak jsou zveřejňovány minery, a připojit Opendime k zobrazení zůstatku, fiat hodnoty a QR kódů.“

Obhajoba bitcoinů Jacka Dorseyho

Jack Dorsey je všeobecně známý jako nadšený zastánce bitcoinů. Od února provozuje svůj vlastní bitcoinový plnohodnotný uzel, zatímco jeho osobní účet na Twitteru hlásá jen jedno slovo „Bitcoin“. Je také spoluzakladatelem rozvojového fondu BTC, jehož vytvořil společně s americkým rapperem Jayem Z a podpořil ho 500 BTC.

Závěr

Jak nedávno odhalil finanční ředitel Twitteru Ned Segal, platforma sociálních médií zvažuje, zda se vydat ve stopách Tesly a dalších velkých společností a přidat do své rozvahy Bitcoin. Dorseyova další společnost, Square, již investovala do první kryptoměny celkem 220 milionů dolarů. Vypadá to, že je jen otázkou času než se připojí i Twitter.