Tesla přestala přijímat bitcoiny za nákupy a zvažuje altcoiny! – Musk tweetnul a vyvolal výprodej

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Musk, který nedávno oznámil, že trpí určitým typem poruchy autistického spektra, prudce sestřelil kryptotrh. Dokázal to jediným tweetem, když oznámil, že Tesla přerušuje příjem plateb v BTC.

Tesla přestala přijímat bitcoiny

Během několika hodin došlo k pádu BTC až o zhruba 10 tisíc dolarů, pak se cena trochu vzpamatovala. Květen se pomalu stává měsícem, kdy Elon Musk buď rád shortuje, nebo nemá nejlepší duševní formu. V roce 2020 si vybral 1. květen k tweetu, kterým šokoval trhy a ztrestal akcionáře. Tehdy totiž napsal, že je cena akcií Tesly příliš vysoká a trh na to reagoval propadem.

13. května 2021 náhle šokoval kryptosvět i některé zákazníky Tesly, když nečekaně oznámil, že Tesla již nebude přijímat bitcoiny za nákupy. Automobilový gigant přitom teprve letos tyto platby zavedl, což byl krok následující po zakoupení BTC za 1,5 miliardy dolarů do podnikových aktiv Tesly.

Důvodem má být elektřina?!?

„Společnost Tesla pozastavila nákupy vozidel pomocí bitcoinů. Jsme znepokojeni rychle rostoucím využíváním fosilních paliv pro těžbu bitcoinů a transakce, zejména uhlí, které má nejhorší emise ze všech paliv,“ říká Muskův tweet.

Musk jako důvod náhlé změny uvádí obavy z využívání energie Bitcoinem, přičemž sám šéfuje společnosti, která se snaží elektrickou energií nahradit fosilní paliva. Problém, že se k výrobě el. energie v mnoha případech používají neobnovitelné zdroje, by se přitom dal považovat za problém Tesly úplně stejnou měrou, jako je to problém u BTC. Ten navíc podle některých zdrojů využívá mnohem více “obnovitelné energie,” než je obecně běžné. Poukázal na to třeba Pompliano, který uvedl:

„Elone … uvědomuješ si, že 75% těžařů využívá obnovitelnou energii, že?”

Tesla zváží altcoiny

Musk říká, že společnost Tesla nyní zvažuje další kryptoměny, které spotřebovávají méně energie k transakcím.

„Kryptoměna je dobrý nápad na mnoha úrovních a věříme, že má slibnou budoucnost, ale to nemůže být vykoupeno velkou cenou pro životní prostředí.

Tesla nebude prodávat žádné bitcoiny a hodláme jej použít pro transakce, jakmile těžba přejde na udržitelnější energii. Podíváme se také na další kryptoměny, které využívají <1% energie / transakce bitcoinu.“

Závěr

Bitcoin má další nový FUD, který nahrazuje Indický ban, který již dávno nikoho nezajímá, případně Tether a další strašáky… Tesla, která začala přijímat bitcoiny v únoru, v květnu najednou v podstatě říká, že je Bitcoin neekologický. Začátkem roku sama koupila BTC v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a doposud prodala 10 % svých bitcoinových holdingů se ziskem 100 mil. dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Spíš je děsivé jak jsou altcoiny připoutány k Bitcoinu pupeční šňůrou, zpráva co srazila Bitcoin byla o neekologické energii na jeho těžbu a přitom padli i altcoiny, kterých se to vůbec netýká :-)).

Magister Peditum

Bitcoin je prostě stále král krypta…

Pavel

Potěšil mě HBAR, který tvoří většinu mého portfolia, smazal veškeré ztráty v jiných coinech :-).

Martines

Zatím než spadne 🙂

Pavel

Na to aby spadl do něj napumpovali příliš, mnoho udrží se jako ADA..

Martines

Zdá se, že máš pravdu, pod 0,3 ho nechtěli pustit a tvrdě bránili. Takže se teď asi několik dní udrží a možná půjde výše. Asi je to spekulace, že tím coinem budou platit instituce, hlavně Tesla, či co 🙂 Nevíš proč najednou vystřelil?

Jin Dra

Je fakt že je děsivá představa jak se celý Krypto odráží v Elonových rozmarech ..jako by to byl nějakej CrtBůh a jediné jeho slovo může jakoukoliv měnu poslat do kytek nebo ji naopak vystřelit… já osobně mám portfolio složené ze všech možných měn, ale je mi to prd platné , Když sebou BTC bere téměř vše …a nějaká KSM,Nano,ADA to prostě nevytrhnou…a to i když se snažím mít polovinu měn s minimální korelací k BTC…..A poslední dobou mi připadá že na tom borec vážně není dobře…ať už se jedná o kontravýlevy nebo xtej test Fcking heavy rocket , kde je jasný že ty tři motory to prostě nedaváj…..myslím že za tím nebude aspergr ale že mu začíná trochu jeba.t…a ta jeho bíle potetovaná perla ta tomu taky nepomáhá….nebo jsetli malej X Æ A-Xii nenechá Elona v noci vyspat?…..každopádně kdyby aspoň půl roku mlčel …bylo by to pro nás ostatní fakt lepší…….

Matejovo

Tak co čekat od autisty?! Ale třeba je to záměr…
btw: Tak konečně propad. Internetové plačky můžou začít nakupovat, nebo to nechat ještě dropnout…..

Martines

Nejlepší když si vybere nějaký shitcoin, který ale bude fungovat lépe než Dogecoin a má zatím nízkou kapitalizaci, aby mohl zase vystřelit na Měsíc. Jen mu vidět do hlavy 🙂 Pomalu už asi nakupuje. Většina altů až na ADA, Kusama, spadla tvrdě na hubu. To zatím funguje. Prostě neteče tam tolik kapitálu. Vědět tak dopředu, co si instituce zrovna vyberou za coiny? Pomatený Musk je “kryptoGuru”, pokud obchodujte, je nutné sledovat jeho tweeter, to je zatím nejlepší indikátor, ale musíte být dost rychlý.

Vojtech

Popravdě mně to přijde pro btc v horizontu short-mid term dost bullish – tesla nebude prodávat žádný btcoiny. Tedy je podle toho kokota bude minimálně hodlovat a nejspíš i kupovat. Nejspíš za profit z čoklcoinu:-D

Martines

Je zajímavý, že asi fakt neví, co těmi žlebty způsobí, protože sabotuje vlastně sám sebe, resp. Teslu. Asi jako když kouřil marihuanu, ale to už je jedno, asi fakt vydělal zase na Doge 🙂 Na vejplach byl BTC zralý, nechtěl jít přes 60k, tak to jen urychlil, otázka je jestli je 47 dno, nebo až 42 zatím moc nevíme. Níže budou určitě odpory, kde bude silná reakce, aspoň krátkodobě, tam má plno šmoulů příkazy, rychlý sešup jako při konci minulého bullrunu asi nebude, ale možný je naprosto všechno! Osobně si myslím, že půjdeme ještě o patro níž, ale každý za sebe. Jak říká inženýr chraňte hlavně svůj kapitál 🙂

Genio
Hodnocení článku :
     

Tak já když chci něco nakoupit ve větším množství, snažím se snížit dolu cenu. Nevím, nápad. Ono to zase tak nelogické není…

Martines

Možná koupil někdo jiný a dohodli se, těžko říct. Turbulence na trhu, časem uvidíme vývoj a budeme chytřejší 🙂 Tesla má údajně ještě 90 procent BTC, prodala jen 10 procent. Kdyby Musk vyklopil vše, tak jedeme, víš kam 🙂 Furt má na tom ještě zisk.

Manius Curius Dentatus

BTC maximalismus dostal od Elona pěknou ránu. PoS coiny (z)vítězí 😛

E15

Výroba elektromobilů není atomová věda. Až se je zavedení výrobci konečně naučí vyrábět, Tesla se zřejmě neudrží, protože jí se naopak stále a už dlouhodobě nedaří naučit se vyrábět auta. Auto není telefon a Tesla není Apple. A to, že se ten jejich technoking začal chovat ještě víc jako magor, jim na důvěryhodnosti taky nepřidává. Být akcionářem Tesly, jsem minimálně na rozpacích, pokud už ne přímo v panice. Až se jim to sesype, sesype se i vše okolo a to bude teprve rána, ale ne pro BTC (pro ten právě naopak). PoS není imho vhodný koncept pro měnu, která má plnit právě ty funkce, pro která je BTC tím, čím je.

Matejovo

“Až se je zavedení výrobci konečně naučí vyrábět” ale ale 😀 nejsi tak naivní, že by sis myslel, že to neumí 😀 Potřebují prodávat klasické auta, dokud to půjde, pokud nebude zbytí, až PAK se něco změní! Hlavně by ale musela dojít ropa, pak bude teprve bům elektroautomobilů 😉

pietro

Nevím, proč většina tak zveličuje význam tweetů Elona Muska. Je to snad jediný hráč v kryptoprostoru? EM si dělá především svůj bussiness a tweetovat si může v zásadě co chce. To že mnozí hlupáci na jeho tweety přehnaně reagují není problém EM, ale těch ostatních, kteří zřejmě nemají vlastní názor a pohybují se životem, bussinissem a trhy podle toho jak zrovna foukne vítr…

Miroslav

Prečítajte si správu Európskej centrálnej banky o blockchainových finančných systémoch buducnosti:

@FUSIONProtocol

@Polkadot

@chainlink

@cosmos

@cosmos_hq

@quant_network

Viac sa dočítate tu:
https: // ecb.europa.eu/pub/pdf/other/ ecb.20210412_useofdltposttradeprocesses ~ 958e3af1c8.en.pdf …

Zatial najviac podkapitalizovany ekosystem:

https://www.fusion.org/en

Miroslav

Prečítajte si správu Európskej centrálnej banky o blockchainových finančných systémoch buducnosti:

https: // ecb.europa.eu/pub/pdf/other/ ecb.20210412_useofdltposttradeprocesses ~ 958e3af1c8.en.pdf …

Zatial najviac podkapitalizovany ekosystem z uvedeneho zoznamu:

https://www.fusion.org/en

spot_img