Indická vláda zvažuje zákaz kryptoměn

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Na svět se vynořily zprávy, že indická vláda může přehodnotit svůj postoj ke kryptoměnám vytvořením nových regulací, které by ve finále mohly krypto v zemi zakázat.

Indická vláda a kryptoměny

Zpravodajský portál Economic Times přišel se zprávou o možné regulaci obchodování s kryptoměnami v druhé nejlidnatější zemi na světě. Poprvé s návrhem přišel bývalý ministr financí, Subhashem Garge v roce 2019.

„Vláda má takový názor, že doporučení Subhash Gargy jsou již trochu zastaralá a je třeba nový pohled na používání kryptoměn, spíše než jejich úplný zákaz“

Mnoho vládních zástupců již v minulosti uvedlo, že by raději zvolilo kalibrovaný přístup k regulaci digitálních aktiv, než aby se vláda rozhodla pro úplný zákaz jejich obchodování či držení. Vláda drží prozatím neutrální postoj.

Výbor může být také požádán, aby prozkoumal způsoby, jak zprovoznit digitální rupii, kterou v minulosti navrhla Indická rezervní banka. Vládní činitele otázku kryptoměn již několikrát řešili na bankovních fórech.

Očekává se také, že tým okolo současné ministryně financí, Nirmala Sitharaman, bude ještě v tomto měsíci informovat o probíhajícím vývoji v celém kryptoměnovém prostoru v zemi.

V Indii byl také předložen zákon o digitální měně na rok 2021 z března letošního roku, který byl z dosud nezveřejněných důvodů odložen o několik měsíců. Očekává se, že navrhovaná legislativa bude předložena na nadcházejícím zasedání.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 618 USD dle KMC.

Závěr

Ačkoliv se v Indii mluví dlouhodobě o přísných regulacích a možném zákazu kryptoměn, digitální  aktiva v zemi nadále vzkvétají. Objemy obchodování například vzrostly po březnu 2020 o více než 500%. Jak podle vás rozhodne indická vláda o kryptoměnách?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: