Vstoupil snad Mark Zuckerberg do kryptoměnového trhu?

0
(0)

Obsah

Generální ředitel Facebooku, Mark Zuckerberg, zamotal hlavu nejednomu fanouškovi virtuálních měn a Bitcoinu (BTC) zvlášť. Stalo se tak poté, co na Twitteru zveřejnil obrázek svých dvou koz, pojmenovaných Max a Bitcoin.

Co nám tím chce Zuckerberg říct?

Nemalý počet bitcoinových zastánců dospěl k názoru, že šlo pouze o jakýsi “útočný post” věnovaný kryptoměnové komunitě, jiní za tím naopak hledají hlubší, výrazně býčí, význam.

Do debaty se zapojily i mnohé známé osobnosti. Jednou z nich je podnikatel, zakladatel společnosti Skybridge a bývalý ředitel komunikace Bílého domu Anthony Scaramuccii, který je přesvědčen, že Zuckerberg něco chystá. Připomněl krok Marka Zuckerberga, který do Facebooku “přetáhnul” Davida Marcuse, bývalého prezidenta PayPalu, aby tam řídil projekt kryptoměny Diem. To byl podle Scaramucciho jeden z prvních důkazů, že se Zuckerberg začal zajímat o bitcoiny. Je tedy prý docela dost možné, že tento mediální magnát má v plánu nakoupit Bitcoinu pro sebe nebo i pro své společnosti.

“Věděl jsem, že se Mark Zuckerberg stane bitcoinerem, když najal Davida Marcuse ze společnosti PayPal, aby se ve Facebooku věnoval kryptoměnám. Byla to dlouhá a klikatá cesta, ale vítej ve světě bitcoinů. Skvělá práce Zucku a Davide. Jsem nadšený z toho, co přijde dál” 

-napsal Scaramucci.

A podobně optimistický je i analytický účet CryptoWhale, který také interpretuje Zuckerbergův tweet jako důkaz toho, že miliardář konečně vstoupil do bitcoinového trhu.

 

A k situaci se vyjádřil i sám velký propagátor BTC, Anthony Pompliano, který položil řečnickou otázku, jestli se nám Zuckergerg snaží skrz jeho kozy říct, že se z něj snad stal bitcoinový maximalista?

Šíří se zvěsti, že Mark Zuckerberg koupil bitcoiny za deset miliard dolarů

Jak známe Scaramucciho, tak se nemusí jednat o pouhé dohady a spekulace. Zvěsti o tom, že Facebook nakupuje bitcoiny, kolují kryptoprostorem již od začátku roku. Minulý měsíc, předtím než Facebook zveřejnil svou zprávu o příjmech za první čtvrtletí, se objevila informace, že společnost nakoupila velké množství BTC do své rozvahy. Po zveřejnění “earnings reportu” však vyšlo najevo, že žádný Bitcoin (zatím) nakoupen nebyl.

Zuckerberg, který se nechal slyšet, že chce v budoucnu investovat do dalších rozvíjejících se technologií, kdy ovšem kryptoměny (jako jednu z možností) nezmínil. Navzdory tomu se tyto zvěsti objevily znovu a tentokrát se mluví o tom, že Zuckergerg může nakupovat bitcoiny pro svou rodinu a ne pro společnost Facebook, jak se spekulovalo dříve. To by vlastně znamenalo, že tento miliardář napodobuje kroky dvojčat Winklevossových, se kterými prohrál soudní spor.

Závěr

Osobně předpokládám, že ať je pravda jakákoli (výsměch bitcoinové komunitě nebo naopak vyjádření zájmu o BTC), rozuzlení se již brzy dočkáme a jak napsal jeden z komentujících:

“Ať tak či onak, Bitcoin neotřebuje Zucka, to Zuck potřebuje Bitcoin.”

A co si o celé “kozí” záležitosti myslíte vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ignac Bajza

Je známe , že zvieratá ktoré na farme Mark Zuckerberg chová taktiež sám zabíja a konzumuje. (Mimochodom sú chované v top podmienkach) Otázka teda je… Čo sa stane, keď sa Mark rozhodne “ugrilovať” Bitcoina?

bkf1

Řekl bych, že to bude nějaký průtokový claim-vtípek typu “s BTC na MAX” 🙂

E15

A mezitím Elon…

Pavel

Elon si odplivnul aby Zuckerberg mohl nakoupit :-))

ozzyx

Divadýlko pro masy…

spot_img