Největší online tržiště v Latinské Americe MercadoLibre nakoupilo Bitcoin

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Latinskoamerický gigant elektronického obchodování MercadoLibre je nejnovější institucí, která přidala bitcoiny do své rozvahy.

MercadoLibre nakoupil Bitcoin

Institucionální přijetí bitcoinu je v plenkách, ale postupuje neustále dopředu. Ve zprávě o finančních výsledcích zveřejněné dne 5. května společnost ve finančních bodech za první čtvrtletí roku 2021 uvádí:

„V rámci naší finanční strategie jsme v tomto čtvrtletí zakoupili 7,8 milionu USD v bitcoinech, což je digitální aktivum, které zveřejňujeme v rámci našeho nehmotného majetku s neurčitou dobou životnosti.”

Skromná alokace může značit dlouhodobý plán

Vzhledem k tomu, že MercadoLibre má aktiva za téměř 4 miliardy USD a hotovostní rezervy 1,1 miliardy USD, je necelých 8 milionů poměrně velmi malá část rezerv, kterou společnost MercadoLibre alokovala do BTC. Společnost má tržní kapitalizaci přibližně 76 miliard USD a nejde tedy o žádného drobečka. Tento krok však může být součástí většího plánu.

Společnost nedávno otevřela na svých webových stránkách sekci věnovanou obchodu s nemovitostmi pouze v bitcoinech. Pilotní program zahrnuje 75 nemovitostí a 7 realitních agentur, které jsou ochotné kryptoměnu přijmout. Nejde tedy jen o samotnou investici, ale společnost MercadoLibre se skutečně přidává na vlnu přijímání BTC.

Vítejte do klubu!

Průkopníkem institucionálního přijetí byla společnost MicroStrategy, společnost, která nejprve do BTC investovala volné peníze, později prakticky všechny volné peníze a nakonec vydala dluhopisy, aby nakoupila ještě více bitcoinů. – Dvakrát.

Dalšími velkými společnosti, které investují do krále kryptotrhu, aby si zajistily finanční prostředky před inflací, jsou například Square či Tesla. Právě Tesla Elona Muska vložila začátkem roku do Bitcoinu 1,5 miliardy dolarů a navíc později začala kryptoměnu přijímat za své produkty.

MicroStrategy nyní podle webu Bitcointreasuries.org vlastní přes 91 500 BTC, Tesla 43 200 a Square lehce přes 8 tisíc bitcoinů. Dále Marathon Digital Holdings 5 425 BTC a Coinbase cca 4 a půl tisíce jednotek digitálního zlata. Pokud jde o fondy a správce kapitálu, největším je Grayscale Bitcoin Trust s téměř 655 tisíci BTC, což odpovídá 3,12 % z maximálního konečného množství 21 mil. BTC.

Závěr

Společnost MercadoLibre, největší online tržiště v Latinské Americe, je nejnovější velkou společností, která začala vkládat volné finanční prostředky do Bitcoinu. Přidala se tak k rostoucí instituciální vlně přijetí hlavní kryptoměny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img