Tyler Winklevoss: Ti nejchytřejší lidé nakupují v tichosti Bitcoin

4.5
(2)

V průběhu roku 2020 se zájem o Bitcoin a kryptoměny obecně zvýšil a do vod kryptoměnového průmyslu vstoupila více než jen pouhá hrstka tradičních finančních gigantů, kteří se rozhodli pro koupi Bitcoinu (BTC) včetně miliardáře Paula Tudora Jonese či společnosti MicroStrategy.

Tyto investice jsou, podle slov spoluzakladatelů kryptoměnové burzy Gemini, součástí toku vstupu velkých peněz do BTC.

“Jedná se o ty nejsofistikovanější investory, nejchytřejší lidi v místnosti, kteří si bitcoiny kupují v tichosti a bez povšimnutí, takže to není věc FOMO [strach že vám ujíždí vlak]”

uvedl Tyler v rozhovoru pro CNBC, který byl včera zveřejněn. Hlavní instituce jsou teď pro vstup do BTC, na rozdíl od minulého bitcoinového bull runu v roce 2017.

Známá jména letos vstoupila do BTC

V průběhu letošního roku se kromě již zmiňovaných Paula Tudora Jonese a Microstrategy do bitcoinů pustily i další společnosti: Square Jacka Doreseyho, MassMutual či Guggenheim Partners. Jejich vstup na kryptoměnový trh je v souladu s nestabilní globální ekonomickou atmosférou, ve které se neskutečným tempem tisknou nové peníze.

A tady nastupuje Bitcoin, který je často přirovnáván ke zlatu jako uchovatel hodnoty a zajištění proti inflaci. Tyler Winklevoss k tomu dodal:

“Máme tady také veřejně obchodovatelné společnosti, jako je Square a MicroStrategy, které vkládají své peníze do Bitcoinu, protože se obávají nadcházející inflace, která přichází ruku v ruce s tiskem nových peněz v důsledku ekonomických stimulů z pandemie COVID-19.”

Když se bratrů zeptali na volatilitu BTC (z hlediska použití tohoto aktiva pro transakce), odpověděli, že strategie BTC je podobná jako u zlata – tedy “buy and hold”. Aktuálně tedy vnímají Bitcoin jako nově vznikající uchovatel hodnoty, který nabourává pozici zlata a věří, že se jednou jeho tržní kapitalizace přiblíží 9 bilionů dolarů.

“Takže ve skutečnosti nemusí být Bitcoin používán jako měna a volatalita nemusí být takovým problémem”

Miliardář také navíc očekává, že v průběhu času navíc dojde v určité míře ke snížení volatility tohoto digitálního aktiva.

Závěr

V době psaní článku se tržní kapitalizace Bitcoinu pohybuje kolem 335 miliard dolarů, což je sice ještě dosti daleko od jím zmiňovaných 9 bilionů dolarů, ale dobrou zprávou určitě je, že se Bitcoinu nedávno podařilo prolomit své ATH z roku 2017 a mnohé předpovědi naznačují, že příští rok by mohl být velmi zajímavý.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img