JPMorgan připouští, že růst bitcoinů představuje pro zlato riziko

2.9
(14)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Přestože zlato během posledního půl roku dosáhlo svého historického vrcholu s částkou 2 050 USD, čelilo 10procentní korekci, propadu a poté konsolidovalo v oblasti 1 800 USD. Bitcoin tento drahý kov výrazně překonal, od léta zdvojnásobil svou hodnotu a rovněž dosáhl historického maxima 19 900 USD.

Podle JPMorgan bude Bitcoin pravděpodobně i nadále získávat trakci, což může ve skutečnosti představovat medvědí trh pro zlato. Tato myšlenka spočívá v tom, že BTC může převzít kapitál, když investoři vymění drahý kov za tuto přední kryptoměnu.

Bitcoin proti zlatu

Analytici z JPMorgan tvrdí, že došlo ke zvýšení kapitálu proudícího do bitcoinů, zatímco od zlata naopak kapitál odchází.

Například Bitcoin Trust společnosti Grayscale získává týdenní příliv desítek milionů dolarů, zatímco hedgeové fondy prodávají své zlaté pozice po boku centrálních bank.

Analytici z bank očekávají, že tento trend bude pokračovat i nadále, protože dosud bylo institucionální přijetí kryptoměny omezeno kvůli nedostatečné jasnosti předpisů, infrastruktuře a síle značky:

„Přijímání bitcoinů institucionálními investory teprve začalo, zatímco u zlata je jejich přijetí velmi pokročilé,“

Uvedli stratégové z JPMorgan.

Pokud tito institucionální investoři začnou vnímat Bitcoin jako nadřazený uchovatel hodnoty, zlato by mohlo přijít o investice v hodnotě miliard dolarů, zatímco BTC tuto částku získá.

Wall Street: BTC je alternativou ke zlatu

Zpráva JPMorgan přichází v době, kdy rostoucí počet institucionálních investorů uznal, že Bitcoin je životaschopnou alternativou ke zlatu.

Ray Dalio, CIO jednoho z největších světových investičních fondů, Bridgewater Associates, nedávno uvedl:

“situace by mohla sloužit k diverzifikaci zlata a dalších podobných majetkových aktiv. Hlavní věcí je mít v portfoliu některá z těchto typů aktiv (s omezenou nabídkou, která jsou mobilní a která představují zásoby bohatství), včetně akcií, a diverzifikovat je. Nedělá to dost lidí.“

Jiní odborníci zašli ještě dál s myšlenkou, že Bitcoin je rozhodně lepší než zlato jako zajištění proti inflaci a dalším makroekonomickým trendům.

Paul Tudor Jones ve slavném květnovém dopise pro investory napsal, že si myslí, že Bitcoin bude v těchto bezprecedentních makroekonomických dobách „nejrychlejším koněm v závodě“

Závěr

Bitcoin je někdy nazýván digitálním zlatem. Pravdou je, že oba trhy se vzájemně překrývají a společně korelují, a to i přestože je cena Bitcoinu mnohem volatilnější. Kryptoměny se však v posledních pěti letech ukázaly jako lepší investice i jistota. Myslíte si, že bude BTC i nadále zlato překonávat?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře