Zatímco Bitcoin dnes zaznamenal ATH, zlato od srpna jen a jen padá

4.4
(11)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.
[speaker]

Bitcoin dosáhl historického cenového maxima na některých burzách již včera, nicméně za oficiální dosažení ATH (napříč hlavními kryptoburzami) lze považovat až druhý pokus. Oficiální prolomení cenových maxim BTC proběhlo dne 1. 12. 2020. Mezitím, co Bitcoin prudce rostl, zlato se za poslední 4 měsíce propadá stále níže.

Zlato a Bitcoin

V průběhu času se mnozí analytici přikláněli k pozitivní korelaci Bitcoinu s tím či oním aktivem. Když krátkodobě působil graf BTC provázaně se s akciovým trhem či zlatem, byly toho všude plné články a diskuze. Svého časo byla korelace Bitcoinu a zlata často opakovaným tématem, nyní je vše jinak.

Zlato dosáhlo historického maxima cca 2 076 USD za unci 7. srpna 2020. Poté přišla korekce a vlna výprodejů. V tuto chvíli dosahuje celkový propad na lokální minimum oproti hodnotám ATH drahého kovu bezmála 15 %. V kryptosvětě to nic není, ale na poměry trhu se zlatem je to již poměrně velmi vyoské číslo. Naopak Bitcoin od září zaznamenal téměř 100% růst.

ATH je tady

Dne 1. prosince 2020 dosáhl král kryptomarketu nového rekordního maxima na hodnotě 19 873 $ za jednotku na největší americké kryptoburze Coinbase. ATH bylo dosaženo i na všech ostatních hlavních kryptoburzách, přičemž některé z nich zaznamenaly maximum již o den dříve. Nyní se analytici mohou začít přít o to, zda nás nyní čeká silná korekce, podobně jako zlato, po dosažení historických maxim.

Jak vidíte na grafu BTC / USD, Bitcoin od březnového propadu zvýšil svou tržní cenu přibližně o 413 %. Za silným růstem stojí zvýšená instituciální poptávka, ale i samotná síla Bitcoinu, početná komunita hodlerů či letošní halving.

Bitcoin od března zaznamenal růst o cca 413 % (zdroj: TradingView.com)

Upgrade úložiště hodnoty?

V souvislosti s odlivem kapitálu ze zlata a jeho přítokem do trhu s Bitcoinem a na kryptomarket se objevují spekulace o přesunu investorů ze zlata do BTC. Banka JP Morgan uvedla, že rodinné kanceláře aktivně prodávají své fondy obchodované na burze se zlatem, aby hledaly expozici v kryptoměnách. Dan Tapeiro, makro investor s expozicí vůči zlatu i bitcoinu, uvedl:

Za poslední 4 měsíce byla vymazána hodnota [kapitalizace] zlata ve výši 2 bilionů dolarů. Ne, nešlo to všechno do Bitcoinu, který ve stejném období přidal 180 miliard dolarů, ale ukořistění 10 % může být stále působivé.“

Také mnozí další analytici koketují s myšlenkou, že zlato a Bitcoin jsou konkurenční trhy, nebo že odtok kapitálu ze zlata do BTC je upgradem úložiště hodnoty z fyzického na digitální. Nicméně, je třeba připomenout, že jde o aktiva, která se společně velmi zajímavě doplňují. Když se Bitcoin a zlato spojí dohromady, vytvoří společně ještě silnější investiční nástroj, který kombinuje staré s novým, fyzické s digitálním…

Závěr

Bitcoin dnes dosáhl svého historického cenového maxima napříč všemi hlavními kryptoburzami. Šlo o první otestování ATH po téměř třech letech. Rezistence v okolí 20 tisíc dolarů nyní (prozatím) cenu hlavní kryptoměny úspěšně odráží zpět dolů. Zlato své ATH dosáhlo v srpnu a od té doby ztratilo v tržní kapitalizaci asi 2 biliony dolarů.

4 měsíce se obě tato aktiva chovala přesně opačně, čímž se potvrdily některé dřívější studie o jejich cenové neprovázanosti. Mnozí analytici nyní, po dosažení historického maxima ceny BTC, očekávají výraznější korekci v řádu desítek procent. Souhlasíte s nimi? Podělte se v komentářích o svůj názor na aktuální vývoj ceny BTC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

53 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře