Tweety Elona Muska již nemají na bitcoinový trh takový vliv

0
(0)

Zprávy a souhrny

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk se stává pro bitcoiny „trochu problematickým“ a miliardáři to evidentně nedělá moc dobře.

Ve čtvrtek tweetoval obrázek naznačující jeho možné oddělení od Bitcoinu, což na jedné straně způsobilo jen mírný pokles cen, ale obrovský rozruch v krypto komunitě.

Bitcoin ale nebyl tímto tweetem zasažen nijak extra silně (jak třeba mnozí očekávali), ve skutečnosti je digitální aktivum od doby, kdy dosáhlo 35 000 USD v jistém oživení. Někteří ovšem vyjádřili optimismus z toho, že BTC je nyní schopen lépe držet na uzdě svou volatilitu před vlivem tweetů známých osobností.

V době psaní tohoto článku jsou býci BTC stále fixováni k dosažení hranice 40 000 $, zhruba dvě hodiny od dosažení dna na hodnotě kolem 35 000 $. Někteří analytici uvedli, že i když došlo k panickému prodeji, grafy jednoznačně ukázaly, že BTC se vrátil zpět „do normálu“ za méně než 4 hodiny po Muskově tweetu.

Nezodpovědné Muskovy tweety

Ve výše uvedeném příspěvku Musk tweetnul emodži se zlomeným srdcem společně s bitcoinovýh hashtagem a odkaze na populární píseň Linkin Park „In The End“. Agentura Bloomberg uvedla, že tento Muskův tweet v 21:00 měl za následek pokles ceny BTC v Londýně o 5,4 procenta.

Tento a další série tweetů od Muska společně s jeho nedávným rozhodnutím zrušit nákupy automobilů Tesla za bitcoiny se v kryptoměnové komunitě nesetkalo s nadšením a velká část jej nyní považuje za zrádce.

Kupříkladu generální ředitel kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) v reakci na Muskův tweet napsal:

„Tweety, které poškozují finance jiných lidí, nejsou vtipné a jsou nezodpovědné.“

A stranou nezůstal ani Justin Sun ze společnosti Tron, který se nechal slyšet, že koupí „všechny bitcoiny, které Elon Musk prodává“

Závěr

Mnoho dalších prominentních bitcoinerů taktéž zareagovalo a označilo Muska za nezodpovědného. Podle nich mnohé jeho komentáře ukazují, že se „směje lidem“, kteří přišli o peníze z důvodu poklesu ceny po jeho tweetech a vyjádřeních. Jiní zase přemýšlí, jestli to není od něj jen špinavý trik, jak snížit cenu BTC a dál skrytě a za dobrou cenu akumulovat další bitcoiny.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

To je jasné že nakoupí když to spadnea o to mu jde.

Radim

Vždy jde jen o prachy. Nejsou to žádní lidumilové.

Reklama: