Heath Tarbert: Ethereum je komodita!

0

Předseda americké Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC), Heath Tarbert, sdělil, že kryptoměna Ethereum (ETH) je komoditou. A to také otevírá možnost povolení futures kontraktů na tomto aktivu.

Heath Tarbert

foto
zdroj: en.wikipedia.org
  • Celým jménem Heath Price Tarbert.
  • Narozen 15. července 1976 v Baltimoru, Maryland, USA.
  • 2003 – 2005 advokátní kancelář Sullivan & Cromwell.
  • 2006 – 2007 právní zástupce Úřadu právního poradenství na ministerstvu spravedlnosti.
  • 2007 – 2008 právník Nejvyššího soudu Spojených států.
  • 2008 – 2009 přidružený poradce prezidenta Spojených států.
  • 2009 – 2010 zvláštní poradce ve výboru Senátu Spojených států amerických pro bankovnictví, bydlení a městské záležitosti.
  • 2010 – 2013 partner advokátní kanceláře Weil Gotshal & Manges.
  • V dubnu 2019 byl jmenován tajemníkem ministerstva financí pro mezinárodní záležitosti.
  • Od 15. července 2019 je 14. předsedou Komise pro obchodování s komoditními futures.

All markets

Heath Tarbert hovořil o kryptoměnách po dobu summitu All markets, který se uskutečnil 10. října v New Yorku. Zatímco ohledně Bitcoinu bylo CFTC stoprocentně přesvědčené, že se jedná o komoditu, o této druhé největší kryptoměně dle tržní kapitalizace mluví až nyní. Na summitu Tarbert řekl:

„V případě Bitcoinu jsme se shodli: Bitcoin je komodita. O Ethereum jsme neřekli nic – až doteď. Podle mého názoru, jako předsedy CFTC, je ether komoditou.“

Altcoiny

Tarbert ve své zprávě uvedl, že ohledně altcoinů panuje v této otázce nejistota. Zároveň však dodal, že s podobnými aktivy by se mělo zacházet stejně.

Za komodity by měly být považovány i kryptoměny, které sdílejí původní blockchain Bitcoinu nebo Etherea. Jedná se tedy například o kryptoměny Bitcoin Cash (BCH) nebo Ethereum Classic (ETC). Tarbert na toto téma uvedl:

„Je rozumné, aby se s aktivy zacházelo stejně. Pokud podkladové aktivum, původní digitální aktivum, nebylo určeno jako cenný papír, a proto je komoditou, bude pravděpodobně toto hardforkové aktivum stejné.“

Závěr

V roce 2018 byla CFTC ochotna lépe porozumět rozdílům a podrobnostem mezi kryptoměnami Bitcoin a Ethereum. V prosinci 2018 pak Komise oznámila svůj záměr zveřejnit žádost o informace s cílem získání veřejných připomínek a pokynů ohledně blockchainu Ethereum.

Na rozdíl od ostatních kryptoměn se tedy dvě největší kryptoměny dle tržní kapitalizace Bitcoin a  Ethereum nemusejí obávat, že by byly vnímány jako cenné papíry.

Co číst dále?

Obavy z recese stoupají, analytici a ekonomové předpovídají její začátek během následujícího roku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na