[SHRNUTÍ] 51% útok na Ethereum Classic úspěšný – Hackeři ukradli desetitisíce ETC tokenů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Předevčírem jsme vás informovali o probíhajícím 51% útoku na ETC blockchain. Jde o hack, při kterém útočník disponuje většinovým hashratem a může tak ovládat, které transakce budou potvrzeny, a které ne. Hackeři tak relativně jednoduchou metodou ukradli desetitisíce ETC tokenů. Cíli útoků byly burzy Coinbase Pro, Bitrue a Gate.io. Pouze z poslední jmenované přitom zmizelo více než 50 000 ETC!

Jak to celé probíhalo?

Podle expertů na blockchain útok začal již 5. 1. v 19:58 ETC. Celé dny se prakticky nic nedělo. Útočníci si pouze „připravovali půdu“ a postupně okradli tři zmíněné burzy. Centrem útoku přitom byla adresa 0x24fdd25367e4a7ae25eef779652d5f1b336e31da, na kterou si útočníci poslali 5000 ETC.

Odtud se coiny přesunuly na mining node, který vytěžil blok 7254355. Později, v bloku 7254430, se uskutečnil vklad ve výši 4000 ETC na burzu Bitrue. Tato transakce však již neexistuje. Kvůli 51% útoku ji nenajdete. Oficiálně se tedy nikdy neudála. Burza Bitrue ji však eviduje. Výpis z jejich interního systému dokonce veřejně ukázali na svém Twitteru.

„Včera ráno jsme zaznamenali 51% útok. Útočník se pokusil vybrat 13 000 ETC z naší platformy, ale systém tento výběr zablokoval.“

Mohlo by vás zajímat: Bezpečnostní pravidla ve světě kryptoměn

Systém burzy Bitrue útok včas odhalil. Stejné štěstí však neměla burza Gate.io, která takto přišla o 54 200 ETC. Tyto tokeny by měly na trhu hodnotu cca 250 000 $.

Útok více méně skončil poté, co všechny burzy začaly blacklistovat adresy s odcizenými ETC. Hackeři pravděpodobně tyto tokeny rozdělí do mnoha peněženek a prodají na černém trhu. Podobně, jak se to stalo s ukradenými XEM po rekordním hacku japonské burzy Coincheck.

Co číst dále?

Ukradené NEM tokeny se už nesledují – hackerský účet je prázdný

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře