Ukradené NEM tokeny se už nesledují – hackerský účet je prázdný

0
nem

Už jsou to dva měsíce od velkého útoku na Coincheck. Všechny mince NEM (XEM) ukradené z největší japonské burzy již nejsou na účtech hackerů, uvedl 22. března japonský server NHK World.

Největší útok v historii

Dne 26. ledna ukradli hackeři z největší japonské kryptoburzy 530 milionů USD v kryptoměně NEM. Do 1. února se podařilo platformě NEM, sídlící v Singapuru, vypátrat ukradené peníze. Ty však byly rozeslány na různé adresy, a tak se nepodařilo odhalit fyzickou polohu útočníků.

Měsíc po útoku byly odcizené mince nalezeny na kryptosměnárnách v Kanadě i Japonsku.

Až v neděli 18. března přestala NEM platforma ukradené mince sledovat. Odborníci tvrdí, že dva měsíce po útoku to již není možné. Záznamy o transakcích z účtu hackerů navíc ukazují, že na účtech nezbyl ani cent.

Podle každoroční zprávy japonské státní policie byly v roce 2017 ztraceny kryptoměny v přepočtu za 6,2 milionu dolarů. Lednový hack za 530 milionů dolarů se tam samozřejmě nezahrnuje. Jako reakce na tento útok přestala směnárna Coincheck přijímat tři digitální měny poskytující extra soukromí. Jedná se o Monero, Dash a ZCash.

Závěr

Začátkem března zahájil Coincheck proces refundace poškozených uživatelů. Za jednu minci dostanou 88,5 japonského jenu, což dělá 0,83 USD. Pokud jde o celkovou hodnotu odcizené částky, tak Coincheck nese pochybný titul „oběť největšího kryptohacku v historii“.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na