NEM (XEM)

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

NEM je peer-to-peer kryptoměna a blockchain platforma, která byla spuštěna 31. března 2015. Tato měna si za svůj cíl stanovila široký model distribuce a zároveň zavedla nové funkce na technologii blockchainu, jako je například algoritmus “důkazu důležitosti” – POI ( proof-of-importance). Blockchain, na jehož bázi NEM funguje, je nazvaný Mijin, a je testován finančními institucemi a soukromými společnostmi především v Japonsku.

Historie

NEM, jehož plný název zní New Economy Movement, byl inspirován jinou kryptoměnou, a sice NXT. Původní plán byl vytvořit fork NXT, nakonec však řešení nahradil samostatný zdrojový kód pro NEM, který byl oficiálně publikován v březnu 2015. Podpůrným týmem pro tuto kryptoměnu je NEM.io Foundation, nezisková organizace sídlící v Singapuru.

Mijin

Mijin je soukromý blockchain, který využívá NEM. Vývojáři tvrdí, že díky němu dokážou snížit bankovní institucionální náklady až o 90 procent a zároveň zvýšit celkovou bezpečnost bankovnictví. Společnost Sakura Internet ve spolupráci se společností Tech Bureau nabízela v rámci popularizování blockchainu Mijin lidem šestiměsíční zkušební verzi zdarma. Blockchain byl v roce 2016 také testován největší japonskou věřitelskou bankou SBI – Sumishin Net Bank, která je ve vlastnictví společnosti Sumitomo Mitsui Trust Holdings.

Proof-of-importance

POI je algoritmus používaný v transakcích NEM. Důležitost jednotlivých uživatelů v řetězci závisí nejen na množství mincí v peněžence, ale i na tom, kolik transakcí uskuteční. Na rozdíl od systému POS (proof-of-stake), kde uživatel musí držet velké množství mincí, aby mohl vytěžit blok, při POI vstupuje do popředí i zmíněný počet transakci. Tímto krokem chtějí tvůrci naplnit cíl – povzbudit uživatele této kryptoměny, aby ji nedrželi pouze jako dlouhodobou investici, ale aby ji aktivně využívali a prováděli transakce.

Pokud chce mít uživatel nárok na těžení bloků, musí mít na účtu minimálně 10 000 XEM. Při celkovém množství 8,999,999,999 XEM je teoreticky maximální počet účtů s možností těžby bloků 899,999. V praxi však k takovému stavu pravděpodobně nikdy nedojde. Je to dáno především tím, že měna je rozdělena mezi velké množství uživatelů. Každopádně tvůrci upozorňují, že pokud by se počet účtů oprávněných těžit snížil na méně než 10 000, mohlo by potvrzování transakcí váznout. Pokud by tato situace nastala, tvůrci mají stále možnost udělat update pomocí operace “hard fork”.

Jak to funguje

Důležité je ale dodat, že vložením zmíněného počtu mincí nemáte automaticky nárok na těžbu bloků. Tu získáte až po uplynutí určitého času, kdy se daný počet mincí „zhmotni“ do stavu, který tvůrci vyžadují pro zahájení těžby. Systém je nastaven tak, že denně se tak stane pro 10 procent obnosu ve vaší peněžence. Při množství 20 tisíc XEM to tedy bude trvat jeden týden, než dosáhnete požadované hodnoty 10 tisíc XEM, opravňující těžit a profitovat z poplatků za transakce v rámci bloku.

Neposlední výhodou algoritmu POI je i fakt, že spotřebovaná elektrická energie pro potvrzování transakcí v bloku je zanedbatelná. Je to dáno tím, že váš počítač může být klidně vypnutý, protože proces těžby probíhá na základě množství držených minci ve vaší peněžence. Důležité je také mít na paměti, že čím vyšší status v rámci POI máte, tím větší množství bloků dokážete zpracovat. To samozřejmě vede i k vyšším odměnám.

NEM nabízí skutečně zajímavý systém, jehož vývoj směřuje ke statusu důležitého hráče na poli kryptoměn. Jednoduchost, flexibilita a jedinečný systém POI dělají z této měny velmi atraktivní platformu pro každého vývojáře nebo společnost, která se chystá implementovat do svých struktur technologii blockchain.

Souhrn:

Název: NEM
Kód měny: XEM
Vznik: 2015
Suplly: fixní, 9 miliard XEM
Programovací jazyk: Java s verzí C ++
Rychlost zpracování transakcí: 10 až 30 sekund
Oficiální peněženka: Nano wallet, kompatibilní s OS X, Windows, Linux
Možnost uložení v hardware peněžence: ano, například Trezor (od prosince 2017)

Kde nakoupit NEM (XEM):

  • Zaif
  • Upbit
  • Bittrex
  • Poloniex
  • HitBTC
  • Huobi
  • Livecoin
  • Upbit
  • Cryptopia
  • Exrates
  • AEX
  • OKEx
  • Bitcoin Indonesia
  • YoBit
  • LiteBit.eu
  • Abucoins
  • Qryptos
  • COSS
  • Cryptomate

Kontakty:
Oficiální web: https://nem.io/
Facebook: https://www.facebook.com/ourNEM/
Twitter: https://twitter.com/nemofficial
Reddit: https://www.reddit.com/r/nem/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCkcbZePkFpr9UFQzhYX9Tfg
Forum: https://forum.nem.io/

Podělte se o svůj názor a zkušenosti s kryptoměnou NEM na našem fóru.

Zdroj:
nem.io
steemit.com
coincentral.com
finder.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img