Dlouhodobé signály na bitcoinu jsou býčí

4.8
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden proběhlo zasedání Fed a podle očekávání základní sazba zůstala nedotknutá. Důležitý byl ale dlouhodobý pohled výboru na další vývoj ekonomiky. Ten s ohledem na bitcoin nebyl příliš optimistický a cena nám ve čtvrtek klesla na hladinu 26 600 USD. Tam se držíme i celý víkend. Kam se posune kurz ceny bitcoinu v příštím týdnu? Podíváme se spolu na analýzu grafů bitcoinu v různých časových rámcích a dojde i na oblíbené indikátory.

Začneme na hodinovém grafu. Pro lepší představu jsem zobrazil dva týdny. Vidíme, že minulé pondělí se kurz ceny bitcoinu odrazil od spodního hranice Bollingerova pásma a za týden se dostal až na jeho vrchol. Býci se neúspěšně pokusili o průraz ještě před výsledky zasedání Fed. Samotný výsledek žádné překvapení nepřinesl, ale dlouhodobá projekce se dost zhoršila. To trhům chvilku trvalo zpracovat, ale vidíme, že ve čtvrtek bitcoin poklesl na 26 600 USD a tam od té doby vyčkáváme. Relative Strength Index (RSI) je neutrální a MACD také. Z krátkodobého pohledu tedy není jasné skoro nic.

Nad námi je slušná rezistence

Při pohledu na denní graf je patrný klesající trend již od počátku prázdnin. Pod ním se aktuálně nacházíme. Navíc je podpořen 50denním klouzavým průměrem. Jako support máme úroveň 23,60 % z Fibonacciho retracementu. RSI i MACD opět spíše neutrální. V příštím týdnu by ale mělo dojít k protnutí klesajícího trendu a současného supportu. Vyrazí cena vzhůru nebo se kurz bitcoinu propadne na nižší support?

Denní graf ale ukazuje ještě jednu zajímavost. Tvoří se nám tam býčí divergence, která by mohla naznačovat, jakým směrem se cena bitcoinu posune v následujícím období. Při průlomu RSI pod 30 bodů by tedy mohl přijít zajímavý růst ceny.

Dolarový index by mohl projít korekcí

Dnes se spolu podíváme ještě na dolarový index (DXY). Ten má často negativní korelaci s cenou bitcoinu. Jestliže kurz DXY roste, tak kurz bitcoinu často klesá a naopak. V současnosti se pohybujeme na DXY již dlouho v rostoucím trendu. RSI se blíží překoupenému trhu (70 bodů) a MACD by mohlo vytvořit medvědí překřížení. I s ohledem na Fibonacciho retracement by se dal očekávat obrat a korekce. To by pro kurz ceny bitcoinu byla pozitivní zpráva.

Závěr

Na kratších časových úsecích je kurz ceny bitcoinu poměrně neutrální a nelze moc jasně vyčíst, kam by se mohl v následujících hodinách vydat. CME v pátek uzavřela na 26 600 USD a nebudeme tedy ani dohánět žádný rozdíl. Z dlouhodobého hlediska se formuje možná býčí divergence a negativní korelace s dolarovým indexem také mluví spíše pro růst. Trh ale evidentně vyčkává na nějaký silnější makroekonomický impulz, který nás posune nad klesající trendovou rezistenci. Při růstu vidím další silnější rezistenci na 27 600 USD a při propadu zase support na psychologické hranici 25 000 USD.

Silnější makroekonomické informace ze Spojených států nás čekají ve čtvrtek (míra růstu HDP) a v pátek (index osobních výdajů). Ty očekáváme. Spekuluje se o dalších problémech Binance nejen na americkém trhu a kryptoměnová burza Bybit v pátek oznámila ukončení fungování ve Velké Británii. To lze číst jako negativní zprávy pro kryptoměny, které by mohly ceny poslat dolů.

Osobně mám aktuálně všechny pozice uzavřené a čekám na pondělní vývoj trhu. Pozice mám připravené primárně k nákupu kolem 25 000 USD se strategií Dollar Cost Averaging (DCA). To je ale jen můj osobní názor. Pro vás tento článek není ani investiční radou ani žádnou formou doporučení. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img