Binance US v problémech: Ředitel opouští společnost, objem burzy klesá uprostřed krize

0
(0)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Dne 16. září činil objem výměny na Binance US 5,09 milionu dolarů. Souvisí to s odchody vedoucích pracovníků a pokračující regulační kontrolou.

Nízké objemy obchodů trápí Binance US

Obchodní aktivita na Binance US dosáhla v září nových minim, protože krypto burza čelí nebývalým výzvám. Jak uvedla společnost Amberdata na portálu The TIE Terminal, 16. září činil objem výměny na Binance US 5,09 milionu dolarů.

Nejnižší bod za celý měsíc byl 9. září, kdy obchodní aktivita činila 2,97 milionu dolarů. To je výrazný pokles oproti 17. září 2022, kdy se jeho objem obchodů pohyboval kolem 230 milionů dolarů.

Právní problémy společnosti

Binance.US je pobočka globální kryptografické burzy Binance ve Spojených státech. Komise pro cenné papíry a burzy podala 5. června žalobu na obě krypto burzy mimo jiné kvůli obviněním z neregistrovaných nabídek cenných papírů a wash trading. Podle SEC se kryptoburza údajně nezaregistrovala jako broker-dealer a nezaregistrovala nabídku a prodej svého programu staking-as-a-service.

Od podání žaloby společnost Binance.US zastavila obchodování s více než 100 páry tokenů, což přispělo k prudkému poklesu burzovní aktivity.

Zaměstnanci Binance.US opouštějí vedoucí pozice

Nepokoje na burze s sebou přinášejí také interní problémy. Brian Shorder, dosavadní generální ředitel Binance US, minulý týden odstoupil a připojil se tak k řadě globálních manažerů, kteří skupinu společností v uplynulých týdnech opustili. Po Shorderově odchodu oznámili svou rezignaci také vedoucí právního oddělení Krishna Juvvadi a ředitel pro rizika Sidney Majalya.

Podle zpráv jsou odchody údajně způsobeny probíhajícím vyšetřováním společnosti Binance, jejího generálního ředitele Changpenga “CZ” Zhaoa a společnosti Binance US, které vede americké ministerstvo spravedlnosti. V reakci na spekulace kolem Shorderova odchodu CZ na X (dříve Twitter) uvedl, že si výkonný ředitel dává „zaslouženou pauzu“. CZ napsal:

Pod jeho vedením společnost Binance US získala kapitál, zlepšila nabídku produktů a služeb, upevnila interní procesy a získala významný podíl na trhu. To pomohlo vybudovat odolnější společnost ve prospěch zákazníků. Jsme mu za jeho přínos vděční.

– Changpeng “CZ” Zhao, zdroj: twitter.com

Zdá se, že problémy přední kryptoměnové burzy ještě zdaleka neskončily. SEC nedávno obvinila burzu z nespolupráce při probíhajícím vyšetřování a tvrdí, že během procesu zjišťování předložila pouze 220 dokumentů. V dalším vývoji soudce vydal 15. září příkaz, kterým vyhověl žádosti SEC o odtajnění dokumentů v této věci. Tyto dokumenty byly na žádost SEC zapečetěny nebo redigovány a nyní jsou na její žádost odtajněny. Očekává se, že dokumenty budou k dispozici v následujících dnech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jack
Hodnocení článku :
     

BTC za 12k coming soon.👍

spot_img