Bollingerova pásma ukazují, že se bitcoin nachází na důležité hranici

5
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

John Bollinger, tvůrce známého ukazatele volatility, na sociální síti označil současnou cenovou hladinu bitcoinu jako zásadní. Hranice 27 000 USD se nachází na současné horní hranici pásma. Připravuje se cena bitcoinu tuto hranici prolomit nebo se kurz opět vrátí do středu?

Samotný ukazatel je poměrně jednoduchý. V jeho středu je většinou 20denní klouzavý průměr a hranice pásma tvoří vypočtené standardní odchylky. Čím vyšší volatilita, tím širší pásmo. Někdo bere prolomení horní hranice jako signál k nákupu, jiný zase spekuluje na návrat do středového pásma. To je již součástí každého individuální strategie.

Bollingerova pásma ukazují jen nízkou volatilitu bitcoinu

Při pohledu na graf vidíme relativně nízkou volatilitu již od minulého týdne. Kurz ceny bitcoinu se odrazil od spodní hranice a toto pondělí se přiblížil k jeho horní. Na ní zatím přešlapuje. Možná že obchodníci vyčkávali na včerejší zasedání Fed. Hodně analytiků očekávalo, že po jeho skončení přijde na trh volatilita, která pomůže otestovat nejbližší silné rezistence a supporty.

Závěr

Včerejší večerní tisková konference přinesla zatím jen mírnou volatilitu. S nezvýšením sazby se vlastně najisto počítalo a proslov Jerome Powella nepřinesl nijak zásadní ohlášení. Zajímavá je však dlouhodobá projekce, která byla také zveřejněna. Oproti předchozí je vidět jasné zhoršení výhledu a předpoklad delšího období zvýšených sazeb. Což ovšem vytváří velký problém pro většinu ekonomik světa, protože úroky z dluhů rostou do astronomických výšin. To ale bude chvilku trvat, než si trh uvědomí a zareaguje. Možná tedy ta očekávaná volatilita přijde až dnes nebo do konce týdne. Uvidíme.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Villain

Nestane se vuuuuubec nic. Tečka.

spot_img