Zakladatel Coinbase, Brian Armstrong: Reakce USA na Libru je směšná

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Brian Armstrong uvedl na svém twittrovém účtu dne 4. října, že očekává od vlády Spojených států přehodnocení její „směšné“ reakce na digitální měnu Libra od Facebooku. Tvrdí, že je to od USA krok zpět, s ohledem na vývoj čínské národní kryptoměny.

Brian Armstrong

foto
zdroj: linkedin.com
  • žije v San Francisku, Kalifornie, USA, je mu 36 let
  • červen – září 2003 pracuje jako vedoucí interního týmu IBM
  • červenec – listopad 2005 pracuje jako konzultant-řízení podnikových rizik ve společnosti Deloitte & Touche
  • srpen 2003 – květen 2012 pracuje jako výkonný ředitel University Tutor.com (zakladatel)
  • květen 2011 – červen 2012 pracuje jako softwarový inženýr ve společnosti Airbnb.com
  • v červenu 2012 zakládá kryptosměnárnu Coinbase, kde pracuje dosud jako generální ředitel

Ujíždějící vlak

Ve svém tweetu Brian Armstrong uvedl, že mu reakce od americké vlády připadá jako kdyby USA chtěly zůstat pozadu. Na toto konto vyjádřil ohledně Spojených států obavu, že kvůli této inovační překážce by USA mohly zůstat zastaralé. 4. října uvedl ve svém tweetu:

„Země mohou zůstat dlouhodobě relevantní a nadále mít vysoký hospodářský růst, a to investováním do vědy, technologií a inovací. Pokud zde vláda může pomoci, ještě lépe. Hlavně však nesmí ubližovat.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Blokace inovací

Armstrong rovněž uvedl, že vlády jsou často ovlivňovány skupinami zvláštních zájmů, které predikují své obavy a jejich cílem je inovace blokovat. K této věci v tweetu uvedl:

„Nejlepším prvním krokem je často zůstat stranou. Inovace často vypadají nebezpečně a rušivě. Vláda je náchylná k preferování skupin zvláštních zájmů / zavedených subjektů, které budou hrát na obavy a snažit se inovace blokovat.“

USA vs. Čína

Brian Armstrong se rovněž neubránil srovnání USA s Čínou, kde je v procesu vývoj nové národní kryptoměny. Armstrong si posteskl, že ve vládě často chybí technologové, kteří mají k inovacím pochopení. V tweetu sdělil:

„Obzvláště pokud neexistují technologové, kteří hluboce pochopí tento étos ve vládě. Čína má historii uvádění technologů do úřadu mnohem bohatší než USA, i když nesdílejí naše další hodnoty.“

Závěr

Tak uvidíme, jak se nakonec humbuk kolem kryptoměny Facebooku Libra vyvine a zda vůbec spatří světlo tohoto světa. Faktem je, že nedávno opustil Asociaci Libra platební procesor PayPal, a to údajně kvůli obavám z nadměrných regulačních kontrol. A navíc se v zákulisí šušká i o dalších velkých společnostech, které z obav před přísnými regulacemi začínají s podporou pro Libru váhat.

Co číst dále?

Paypal ukončil asociaci s projektem Libra

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img