Váš oblíbený seriál o kryptocelebritách pokračuje dalším dílem. Po poměrně kontroverzní osobě v podobě Marka Karpelese jsme se rozhodli pro další slavnou kryptocelebritu. V tomto našem seriálu jsme vám dosud představili už 5 slavných osobností, které se výrazně podílí na vývoji, ale i směřování kryptoměn. Dnes vám představíme osobnost, kterou lze nepochybně označit za jednu z těch nejrevolučnějších. Brian Armstrong, zakladatel burzy Coinbase, je ústřední postavou dnešního článku.
Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně
Život před kryptoměnami
O Brianovi Armstrongovi a jeho životě před kryptoměnami toho není zas tak moc známo a napsáno. Narodil se v Americe, kde i studoval. Už během střední školy se začal zajímat o programování. Zajímal se zejména o technologie Java a CSS. Později studoval na Rice University v Houstonu v Texasu, kde v roce 2005 získal titul z Informatiky a Ekonomie. Pouze o rok později získal i magisterský titul z Informatiky na téže škole.
Po ukončení školy vystřídal hned několik zaměstnání. Pracoval pro IBM, Deloitte, UniversityTutor.com. Stejně pracoval jako vývojář i pro známou aplikaci Airbnb. Tam byl zaměstnán až do června 2012, kdy vyměnil práci v Airbnb za vlastní společnost – Coinbase.
Dovolujeme si nabídnout i náš další seriál, ve kterém známé osobnosti kryptosvěta odpovídají na šest zajímavých otázek
Začátky v kryptoměnách
S kryptoměnami se dostal do kontaktu již v roce 2010. Uvědomil si, že ve světě kryptoměn bylo v tu dobu opravdu málo nových projektů. To ho neodradilo, ba právě naopak a začal se zamýšlet nad tím, jak tuto situaci změnit. Netrvalo mu ani 2 roky a vytvořil vlastní projekt, který patří dnes mezi největší na světě. Tím projektem bylo založení jedné z největších kryptoburz na světě. Spolu se svým kolegou Fredem Ehrsamem založili Coinbase, která je nejen jednou z největších burz na světě, ale představuje také i peněženku, kde mohou lidé své digitální měny držet. Tato společnost má sídlo v San Francisku v Kalifornii, ale lidé její služby pochopitelně používají po celém světě. V dnešní době se na této burze obchoduje Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin (a brzy přibude měna další – Ethereum Classic).
Sám Brian Armstrong řekl, že ho velmi zajímají zejména projekty kolem kryptoměn. Také se vyjádřil, že sám vlastní určitý počet kryptoměn, přičemž údajně drží více Etherea než Bitcoinu.
Tip redakce: Fiat vs. centralizované vs. decentralizované burzy: čert aby se v tom vyznal
Coinbase
O tom, že Coinbase sklízí úspěch po celém světě psát snad nemusíme. Určitě však tato burza neměla snadnou cestu na výsluní. I proto se například zúčastnila různých startup soutěží jako například Y Combinator Startup Incubator Program. Tento program je známý tím, že pomáhá startup projektům nejen marketingově, ale i finančně (investoval například do stránky Reddit, Dropbox nebo aplikace Airbnb).
Splnění dětského snu
Už od dětství chtěl být prý Brian Armstrong technologickým guru. Dělal pro to všechno. Java, CSS, ale také titul Magistr z Informatiky jsou pouze jedním z mnoha příkladů toho, jak se Brian postupně svému snu přibližoval. Ze svých všech pracovních pozic (před tím než založil společnost Coinbase) získal obrovské množství zkušeností, které mu dodnes pomáhají při jeho práci.
Tím „pravým technologickým guru“ se však stal až poté, co úspěšně založil společnost Coinbase a už přes 6 let jí i šéfuje z postu CEO. Právě to mu dalo možnost veřejně se vyjadřovat a pozitivně ovlivnit velké kvantum lidí a stát se tedy jejich guru. Této úlohy se chopil velmi dobře, sám například píše blog, ve kterém se snaží informovat své čtenáře o všem podstatném, co se v kryptosvětě děje.
Mohlo by vás zajímat: Jak si splnit své sny a nebát se neúspěchu
Závěr
Brianem Armstrongem ani zdaleka nekončíme. Máme pro vás připraveno ještě mnoho dalších osobností. Patří mezi ně například Mike Novogratz, Jimmy Song, Tim Draper nebo Keith Tear. O všech těchto osobnostech si určitě v dohledné době na Kryptomagazínu přečtete zajímavý článek. Pokud bychom však přesto vynechali některou osobnost, o které byste se rádi dozvěděli více, neváhejte a podělte se o svůj názor v komentářích ať už na naší stránce nebo na Facebooku Kryptomagazínu. Jakékoliv vaše doporučení určitě zvážíme a možná právě vaši osobnost představíme v dalších dílech našeho seriálu.
Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:
Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.
Zdroj:
fortune.com
blocknomi.com
Jsem rád za tento web, rád zde čtu příspěvky o dění v krypto světě, nicméně mi příjde, že většinu článků pouze překládáte z angličtiny do češtiny a pokládáte je za své, aniž byste si o tom vůbec zjišťovali něco navíc. Na coinbase se dá obchodovat více měn, než tu uvádíte. Sám tam mám nakoupené BAT (Basic attention token). Schválně jsem se díval, co o coinbase píší na anglické wikipedii a došel jsem opravdu závěru, že to pouze přeložíte z rádoby odborného textu wikipedie a napíšete sem. Navštívit konkrétní coinbase a podívat se, že se tam dá obchodovat i více kryptoměn je asi až moc namáhavá práce. Redaktora u vás tedy dokáže dělat každý, kdo ovládá pouze angličtinu a přitom nemusí vůbec nic o kryptoměnách vědět. Do budoucna sem možná stačí dát odkaz na anglickou stránku a google translate. Ušetříte si náklady na redaktory. (takový malý ekonomický tip) Netýká se to všech příspěvků, váš web beru opravdu pozitivně ve smyslu všeobecné informovanosti. Konkrétně u tohoto příspěvku však vím, že tu některé věci nejsou pravdivé a odpovídají pouze zastaralým informacím z wikipedie. Berte to jen jako zpětnou vazbu od uživatele coinbase. Mnoho štěstí do budoucna.
Ano máte pravdu. Tento článok sme publikovali uź pred pol rokom a včera sme spravili rerelease. Pri kontrole článku si korektor nevšimol tieto faktické chyby.