Rusko vymění dolar za Bitcoin, investuje do něj až 10 miliard, tvrdí univerzitní profesor

0
(0)

Zprávy a souhrny

Velmi zajímavá zpráva se začala včera podvečer šířit téměř celým kryptosvětem. Přední ruský ekonom si totiž myslí, že Rusko by brzy mělo začít investovat do kryptoměn. Bitcoin by měl být přitom hlavní volbou Moskvy. Mělo by se tak stát zejména kvůli americkým sankcím, které v posledních dnech začínají nabírat na obrátkách. Proto by tento krok ze strany Ruska měl být jakousi výhybkou vůči daným sankcím a mělo by k němu dojít již v nejbližších týdnech.

Začne Rusko opravdu nakupovat „digitální zlato?“

Vladislav Ginko, profesor působící na RANEPA (Russian Presidente Academy of National Economy and Public Administration) si myslí, že sankce Ameriky mohou přinutit Rusko ke poměrně kontroverznímu kroku. Tím by měla být diverzifikaci státních rezerv právě prostřednictvím Bitcoinu.

Ginko, který má téměř 20 let zkušeností s prací pro Kreml, věří, že Rusko se k takovému kroku odhodlá již brzy (v průběhu pár týdnů). Ginko se v posledních dnech objevil hned v několika rozhovorech, v nichž Bitcoin téměř opěvoval.

„Dopad sankcí USA by mohl být zmírněn prostřednictvím Bitcoinu. Právě tyto sankce by mohly přimět Rusko, aby přešlo z amerických aktiv a amerického dolaru a investovalo tyto peníze do Bitcoinu. Centrální banka Ruska má k dispozici téměř 466 miliard a musí začít diverzifikovat v případě, že by se počet možností ke vhodným investicím postupně snížil.“

Mohlo by vás zajímat: Průkopník kryptoměn David Chaum: Bitcoin je skvělý uchovatel hodnoty, ale má své chyby…

Sankce sníží závislost na dolaru

Venezuela, Čína, Irán nebo právě zmíněné Rusko hledají aktivně možnosti, jak by mohly snížit svou závislost na americkém dolaru. Dělají to pochopitelně právě kvůli sankcím, které by mohly výrazně zasáhnout ekonomiku daných států. Už v listopadu 2018 se prezident Ruska, Vladimir Putin, vyjádřil, že musí snížit svou závislost na americkém dolaru.

„Neměli jsme nikdy extrémní potřebu se oprostit od dolaru. To dolar se nám vzdaluje. Lidé zodpovědní za takováto rozhodnutí ani nevědí, jak moc škodí nejen nám, ale především sobě. „

Tak zněla slova prezidenta Putina ještě v listopadu minulého roku. Na druhou stranu, si profesor Ginko myslí, že tato rozhodnutí přinutí Rusko diverzifikovat své rezervy, a to již brzy. Vliv takového rozhodnutí na Bitcoin snad nemusíme ani popisovat. Příliv předpovídaných 10 miliard dolarů by cenu Bitcoinu (a spolu s ním i všech ostatních kryptoměn) mohl vystřelit pořádně vysoko.

Pochopitelně, že Bitcoin není pro Rusko jedinou variantou. Do srpna 2018 tato země například ztrojnásobila své zásoby zlata. Je celkem pravděpodobné, že i takovýmto způsobem se Rusko připravuje na americké sankce a snaží se vyzbrojit všemi možnými finančními prostředky. Rovněž se prý zlepšují finanční vztahy mezi Čínou a Ruskem, které vytvoří měnové páry nezávislé na dolarech.

Tip redakce: Weiss Ratings – Bitcoin v roce 2019 dosáhne nového historického maxima!!! + Další predikce

Závěr

I přesto, že americké sankce mohou vést k něčemu mnohem většímu a horšímu, než je „porovnávání pindíků“ dvěma muži s velkými egy, Bitcoin by mohl z těchto událostí těžit poměrně pozitivně. Pokud se Vladimir Ginko nemýlí, 10 miliard dolarů by cenu Bitcoinu navýšilo aktuálně až o téměř 14 %. Určitě bychom takový skok nahoru po dlouhém čase přivítali. Zda by to však stálo za možné celosvětové finanční problémy už necháme na vašem posouzení. Je však jasné, že tuto situaci je třeba určitě pozorně sledovat.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Zdroje:
dailyhodl.com
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: