Warren Buffett investoval 40 % svého potrfolia do Applu. Měli byste taky?

2
(5)

Warren Buffett obvykle nesází na jednu kartu. Většina z přibližně 40 akcií v jeho portfoliu Berkshire Hathaway tvoří méně než 1 % celkových investic společnosti.

Apple je však významnou výjimkou. Do výrobce iPhonů bylo k 31. březnu investováno neuvěřitelných 40,3 % Buffettova portfolia v hodnotě 336 miliard dolarů. A to Buffett a jeho tým svou pozici nedávno snížili. Měli byste si také koupit akcie Apple?

Proč Buffett tolik miluje Apple

Abychom pochopili, proč Buffett tolik miluje Apple, je dobré si připomenout, co loni napsal akcionářům Berkshire Hathaway. Legendární investor uvedl, že on a jeho dlouholetý obchodní partner, zesnulý Charlie Munger, jsou spíše obchodníci než akcionáři.

Buffett si velmi váží podnikání společnosti. Na výročním shromáždění akcionářů Berkshire v roce 2023 řekl: „Apple je lepší podnik než kterýkoli jiný, který vlastníme.“ Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook se těší silné podpoře Buffetta. Ten loni pro CNBC řekl: „Tim Cook je jedním z nejklasičtějších generálních ředitelů a rozumí podnikání.“ Buffett poznamenal, že spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobsv podstatě vynalezl“ iPhone, ale Cook „řídil tuto společnost mimořádným způsobem.“

Berkshire mezitím v prvním čtvrtletí svou pozici ve společnosti Apple trochu snížil. Buffett však na sobotním výročním zasedání společnosti řekl, že Apple stále „s velkou pravděpodobnostízůstane jejím největším podílem.

Měli byste si také koupit akcie Apple?

Společnost se v současné době potýká s několika problémy. Zaprvé, jeho růst tržeb je slabý. Ve druhém čtvrtletí roku 2024 tržby společnosti Apple meziročně klesly o 4 %. Za druhé, ocenění akcií je vzhledem k tomuto slabému růstu drahé. Akcie společnosti Apple se v současnosti obchodují za více než 26násobek zisku. Společnost má však pevný základ a jak říká sám Buffett, hlavně skvělý byznys.

Červnová konference WWDC (Worldwide Developers Conference) bude pro akcie pravděpodobně příjemným katalyzátorem. Všeobecně se očekává, že Apple na WWDC představí několik produktů umělé inteligence se zvláštním zaměřením na generativní AI.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Nikdo nezpochybňuje kvalitu firem jako je Apple, nicméně je fakt, že éra levných peněz a investiční apka v ruce každého, kdo má do prdele díru, nafoukly tržní kapitalizace do nesmyslu. 26násobek zisku je prostě blbost…

David

Nějaký zdroj?

spot_img