Čína povoluje: Čínské obchody mohou legálně přijímat platby v BTC!

0

Je to už více než rok, co Čína zakázala nákup a prodej kryptoměn, včetně výměny jednotlivých coinů za produkt nebo služby. Zdá se, že čínští zákonodárci začínají uvolňovat tyto zákazy. Podle nejnovějších zpráv zveřejněných portálem CnLedger je opět možné přijímat Bitcoin jako formu platidla. 

Szenzhen Court od International Arbitration totiž Bitcoin oficiálně uznal jako majetek, čímž zároveň zlegalizoval transakce této digitální měny.

„Čínský soud potvrdil, že Bitcoin je chráněný zákonem, který po novém nezakazuje jeho vlastnění/posílání. Bitcoin je tak oficiálně uznaný jako majetek.“

Transakce Bitcoinu nejsou nezákonné!

Kryptovýzkumnice Katherine Wu přeložila a zanalyzovala všechny dokumenty. Vysvětlila, že decentralizovaná podstata Bitcoinu vlastníkovi poskytuje finanční a ekonomickou svobodu a Bitcoin tedy může být uznaný jako majetek.

„Strana tvrdí, že Bitcoin má charakteristiky majetku – je kontrolovaný jeho vlastníkem a poskytuje mu hodnotu (kterou samozřejmě určí trh). Neporušuje tak žádné zákony a čínští zákonodárci souhlasí.“

Čínské soudy zdůrazňují, že bez ohledu na legálnost samotného Bitcoinu v krajině, Bitcoin a další velké kryptoměny, jejich cirkulace a placení pomocí těchto měn není nelegální. To také znamená, že obchody mohou beze strachu přijímat tyto formy peněz.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš šéfredaktor Samuel S.

Zdroj:
ccn.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na