Rusko vymění dolar za Bitcoin, investuje do něj až 10 miliard, tvrdí univerzitní profesor

0
(0)

Velmi zajímavá zpráva se začala včera podvečer šířit téměř celým kryptosvětem. Přední ruský ekonom si totiž myslí, že Rusko by brzy mělo začít investovat do kryptoměn. Bitcoin by měl být přitom hlavní volbou Moskvy. Mělo by se tak stát zejména kvůli americkým sankcím, které v posledních dnech začínají nabírat na obrátkách. Proto by tento krok ze strany Ruska měl být jakousi výhybkou vůči daným sankcím a mělo by k němu dojít již v nejbližších týdnech.

Začne Rusko opravdu nakupovat “digitální zlato?”

Vladislav Ginko, profesor působící na RANEPA (Russian Presidente Academy of National Economy and Public Administration) si myslí, že sankce Ameriky mohou přinutit Rusko ke poměrně kontroverznímu kroku. Tím by měla být diverzifikaci státních rezerv právě prostřednictvím Bitcoinu.

Ginko, který má téměř 20 let zkušeností s prací pro Kreml, věří, že Rusko se k takovému kroku odhodlá již brzy (v průběhu pár týdnů). Ginko se v posledních dnech objevil hned v několika rozhovorech, v nichž Bitcoin téměř opěvoval.

“Dopad sankcí USA by mohl být zmírněn prostřednictvím Bitcoinu. Právě tyto sankce by mohly přimět Rusko, aby přešlo z amerických aktiv a amerického dolaru a investovalo tyto peníze do Bitcoinu. Centrální banka Ruska má k dispozici téměř 466 miliard a musí začít diverzifikovat v případě, že by se počet možností ke vhodným investicím postupně snížil.”

Mohlo by vás zajímat: Průkopník kryptoměn David Chaum: Bitcoin je skvělý uchovatel hodnoty, ale má své chyby…

Sankce sníží závislost na dolaru

Venezuela, Čína, Irán nebo právě zmíněné Rusko hledají aktivně možnosti, jak by mohly snížit svou závislost na americkém dolaru. Dělají to pochopitelně právě kvůli sankcím, které by mohly výrazně zasáhnout ekonomiku daných států. Už v listopadu 2018 se prezident Ruska, Vladimir Putin, vyjádřil, že musí snížit svou závislost na americkém dolaru.

“Neměli jsme nikdy extrémní potřebu se oprostit od dolaru. To dolar se nám vzdaluje. Lidé zodpovědní za takováto rozhodnutí ani nevědí, jak moc škodí nejen nám, ale především sobě. “

Tak zněla slova prezidenta Putina ještě v listopadu minulého roku. Na druhou stranu, si profesor Ginko myslí, že tato rozhodnutí přinutí Rusko diverzifikovat své rezervy, a to již brzy. Vliv takového rozhodnutí na Bitcoin snad nemusíme ani popisovat. Příliv předpovídaných 10 miliard dolarů by cenu Bitcoinu (a spolu s ním i všech ostatních kryptoměn) mohl vystřelit pořádně vysoko.

Pochopitelně, že Bitcoin není pro Rusko jedinou variantou. Do srpna 2018 tato země například ztrojnásobila své zásoby zlata. Je celkem pravděpodobné, že i takovýmto způsobem se Rusko připravuje na americké sankce a snaží se vyzbrojit všemi možnými finančními prostředky. Rovněž se prý zlepšují finanční vztahy mezi Čínou a Ruskem, které vytvoří měnové páry nezávislé na dolarech.

Tip redakce: Weiss Ratings – Bitcoin v roce 2019 dosáhne nového historického maxima!!! + Další predikce

Závěr

I přesto, že americké sankce mohou vést k něčemu mnohem většímu a horšímu, než je “porovnávání pindíků” dvěma muži s velkými egy, Bitcoin by mohl z těchto událostí těžit poměrně pozitivně. Pokud se Vladimir Ginko nemýlí, 10 miliard dolarů by cenu Bitcoinu navýšilo aktuálně až o téměř 14 %. Určitě bychom takový skok nahoru po dlouhém čase přivítali. Zda by to však stálo za možné celosvětové finanční problémy už necháme na vašem posouzení. Je však jasné, že tuto situaci je třeba určitě pozorně sledovat.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Zdroje:
dailyhodl.com
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mustafa Ahmed Kokotino

Pokud rusko nakoupí Bitcoin tak ho koupí přes OTC takže to na cenu nebude mít žádný vliv .I kdyby nakoupili 1 miliony Bitcoin od nějaké těžební společnosti tak to na cenu mít vliv nebude pokud s tím nebude obchodovat na burzách.Stačí se podívat kolik je hodler miliardářů co mají na účtě desítky tisíc bitcoinu .Reálně se obchoduje ani ne z třetinou Bitconu i to je moc , zbytek drží miliardáři na účtech jak Janeček ,Winklevossovi atd. až ti začnou skutečně prodávat své zásoby tak Bitcoin padne na vytouženou nulovou hodnotu některých skeptiků .

Míra

S OTC je to sice good point, ale na OTC není ani zlomek takové nabídky. Tak desetitisíce možná… 1 milion BTC je 5,72 % veškerých BTC v oběhu. Miliony navždy ztraceny a zbytek drtivá většina není nabízena k prodeji… Takže i kdyby chtěli koupit jen půl milionu, tak musí i na burzy. A každý dolar investovaný do BTC zvýší kapitalizaci BTC zhruba o 50 USD. No a i kdyby se jim přeci jen podařilo vše koupit přes OTC, tak tím tak jako tak zvýší poptávku, což musí následně vést ke zvýšení ceny. Jelikož všichni ostatní zájemci o nákup by už museli na burzy… 🙂

Ceneon

Jenže on to nemusí být Bitcoin, ale nějaká kryptoměna novější generace. Nedivil bych se, kdyby to bylo například Cardano.

Mustafa Ahmed Kokotino

Na víc 14% je hovno když to spadlo o 80% , co je 14% podle marketcapu bitcoin za posledních 7 dni vyrostl o necelých 6 % a cena je skoro pořád stejná .Putin by musel být hlupák aby do toho investoval . Co by s toho měl , jako uchovatel hodnoty Bitcoin nefunguje Putin by to napumpoval a nějaká velryby by mu to vypustila takže jaký uchovatel hodnoty by Bicoin měl efektně ?žádný .Jak byl Bitcoin na 10 tisíc tak jak si lidi nemysleli jak dobře levně nakoupili a většina na tom prodělala , jak byl Bitcoin na 6 tisících kolik lidí si myslelo že to je dobrý kup a můžeš pokračovat do nekonečna .Jen tortl může tvrdit že to je uchovatel hodnoty .

MMM

Uchovavat hodnotu muzes prece nezavisle na hodnote dolaru, pokud veris, ze Bitcoin do budoucna hodnotu ma sam o sobe.

Míra

Jak Mustafa trefně poznamenal, většinu by zřejmě koupili přes OTC market, což nemá přímý vliv na cenu. Nepřímo ano, neboť zvyšujete poptávku, což musí tak jako tak následně vést k růstu ceny. Autor článku pak zase chybně počítal s variantou, že by Rusko kupovalo na klasických burzách, tam ovšem platí pravidlo, že každý investovaný dolar zvýší kapitalizaci zhruba o 50 USD. Takže zavádějící informace. Další věc je, že je to samozřejmě tak “trochu” hra. To, že to takhle vykřičeli do světa, je jasný strategický tah… Testují, co to vyvolá ve světě. Hlavně v USA pochopitelně. Budou teď sledovat, co se bude dít… tak to vidím já. Klidně mě opravte, jestli se mýlím…

Míra

Zkuste popátrat, jaká je definice uchovatele hodnoty. Výkyvy ceny na to nemají příliš vliv. Zlato je uchovatel hodnoty a podívejte se na graf vývoje ceny zlata za posledních několik dekád. Za posledních deset let cena BTC vzrostla asi 400000x. Od počátku po ATH skoro 2 milionkrát. Takže mi přijde, že si jako uchovatel hodnoty vede docela dobře… 🙂

Petr

Pokud je to pravda nedivil bych se kdyby to byl bitcoin cash sv. Důvodu je hned několik.

Lofas

Proč by investovali do nějakého druhořadého BCashe či dokonce ještě trapnějšího SV to by musel být Putin těžce retardovaný aby investoval do coinu který tu v podstatě zítra ani být nemusí a lepší už sáhne na jistotu Bitconu . Jistota je v tom že má největší tržní kapitalizaci což v podstatě dodává takovou částečnou ochranu proti manipulaci (čím větší tržní cena tím hůř se dá manipulovat z kurzem ).Není tomu dávno kdy BCash sám R Ver dokázal napumpovat až na 4 000 usd na krátkou chvíli díky svým Bitcoinu co mu zůstali při forku a potřeboval svůj BCash nalákat tak tam hodil pumpu a pak to spadlo během pár hodin o 1 500 usd na nějakých 2 500 usd .

Petr

Aha btc je jistota ?No z 25k na 4k je to dost zvláštní jistota. Ale ok . Má to logiku a proč? Protože kohokoliv se zeptáš na kryptoměnou všichni znají jen btc .
Jo v tom máš pravdu tim by to mohla být jistota . Ale přijde doba kdy btc začne konkurovat jiná kryptoměna a až se to stane teprve pak začne krypto trh růst a všichni si uvědomi že tady není jen btc.
Před 3 měsíci se mi tady smál jeden osel kvůli tronu. Koukni co dělá. Koukni co dělá eos iota atd . Proč tak neroste btc?
Neříkám že BTC krachne, nikdy nekrachne vždy bude mít hodnotu jen je otázka jakou .
Závěrem prostuduj XRP TRX a BChsv a koukni co umí proti nim je btc stará leniva bába ….technický.

Lofas

Hele kámo takových Juzku co tvrdili že přijde lepší coin či sesadí Bitcoin už tu bylo ale pořád nic se neděje a kolik jich máš na trhu .Všechny ty trapné altcoiny jsou jen vylepšené kopie Bitcoinu , je přes 2 tisíce altcoinu některé mají špičkovou technologii a jsou i 100 krát lepší než Bitcoin ale nikde o nich neuslyšíš všude se mluví jen o Bitcoinu .Nedávno byla reportáž na Tv Prima o jaké kryptoměně si myslíš že byla ? ano správně byl to ten starý technologický už zaostalý Bitcoin .Bakkt,ETF,Futures Nasdaq,Fidelity Digital Assets , tyto velké gigantické společnosti ti z vysoka serou na moderní technologii altcoinu lidově řečeno budou obchodovat z kryptoměnamy z první desítky ale hlavně z Bitcoinem ,Švycarský ETF co byli spuštěný v minulém roce obchodují jen z Bitcoinem Ethereem BCashem ale největší podíl dávají v Bitcoinu .Tu jde v v podstatě jen o Bitcoin a pokud Bitcoin padne tak s ním padnou i ostatní altcoiny .Takových žvástu že Bitcoin vystřídá něco lepšího už slýchám dobré 3 roky , v minulém roce to mělo být dokonce Ethereum nějaký pták z Wall Street tipoval a pořád nic se neděje .

Václav

Co je to kryptoměna? Uríčitý druh software? jedničky a nuly? Pokud je to tak, tak bitcoin je po 10 letech zastaralý. A i když se neustále vyvijí a zlevňuje tak konkurence nespí. Konkurence dělá naprosto to samé a bohužel i rychleji než BTC. Viz. jak vzpomínal Petr XRP, Tron a jsou i jiné kryptoměny…mnohem modernější, rychlejší a levnější… A co to znamená, že BTC bude vždy zaostávat.

spot_img