Rusko vymění dolar za Bitcoin, investuje do něj až 10 miliard, tvrdí univerzitní profesor

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat a budou chtít Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Večerní souhrn článků] • Indie se zaměří na blockchain pro vzdělávací systém • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] Bitcoin neudržel 9 000 USD, trhy klesají • Jižní Korea zvažuje 20% daň na krypto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

Velmi zajímavá zpráva se začala včera podvečer šířit téměř celým kryptosvětem. Přední ruský ekonom si totiž myslí, že Rusko by brzy mělo začít investovat do kryptoměn. Bitcoin by měl být přitom hlavní volbou Moskvy. Mělo by se tak stát zejména kvůli americkým sankcím, které v posledních dnech začínají nabírat na obrátkách. Proto by tento krok ze strany Ruska měl být jakousi výhybkou vůči daným sankcím a mělo by k němu dojít již v nejbližších týdnech.

Začne Rusko opravdu nakupovat “digitální zlato?”

Vladislav Ginko, profesor působící na RANEPA (Russian Presidente Academy of National Economy and Public Administration) si myslí, že sankce Ameriky mohou přinutit Rusko ke poměrně kontroverznímu kroku. Tím by měla být diverzifikaci státních rezerv právě prostřednictvím Bitcoinu.

Ginko, který má téměř 20 let zkušeností s prací pro Kreml, věří, že Rusko se k takovému kroku odhodlá již brzy (v průběhu pár týdnů). Ginko se v posledních dnech objevil hned v několika rozhovorech, v nichž Bitcoin téměř opěvoval.

“Dopad sankcí USA by mohl být zmírněn prostřednictvím Bitcoinu. Právě tyto sankce by mohly přimět Rusko, aby přešlo z amerických aktiv a amerického dolaru a investovalo tyto peníze do Bitcoinu. Centrální banka Ruska má k dispozici téměř 466 miliard a musí začít diverzifikovat v případě, že by se počet možností ke vhodným investicím postupně snížil.”

Mohlo by vás zajímat: Průkopník kryptoměn David Chaum: Bitcoin je skvělý uchovatel hodnoty, ale má své chyby…

Sankce sníží závislost na dolaru

Venezuela, Čína, Irán nebo právě zmíněné Rusko hledají aktivně možnosti, jak by mohly snížit svou závislost na americkém dolaru. Dělají to pochopitelně právě kvůli sankcím, které by mohly výrazně zasáhnout ekonomiku daných států. Už v listopadu 2018 se prezident Ruska, Vladimir Putin, vyjádřil, že musí snížit svou závislost na americkém dolaru.

“Neměli jsme nikdy extrémní potřebu se oprostit od dolaru. To dolar se nám vzdaluje. Lidé zodpovědní za takováto rozhodnutí ani nevědí, jak moc škodí nejen nám, ale především sobě. “

Tak zněla slova prezidenta Putina ještě v listopadu minulého roku. Na druhou stranu, si profesor Ginko myslí, že tato rozhodnutí přinutí Rusko diverzifikovat své rezervy, a to již brzy. Vliv takového rozhodnutí na Bitcoin snad nemusíme ani popisovat. Příliv předpovídaných 10 miliard dolarů by cenu Bitcoinu (a spolu s ním i všech ostatních kryptoměn) mohl vystřelit pořádně vysoko.

Pochopitelně, že Bitcoin není pro Rusko jedinou variantou. Do srpna 2018 tato země například ztrojnásobila své zásoby zlata. Je celkem pravděpodobné, že i takovýmto způsobem se Rusko připravuje na americké sankce a snaží se vyzbrojit všemi možnými finančními prostředky. Rovněž se prý zlepšují finanční vztahy mezi Čínou a Ruskem, které vytvoří měnové páry nezávislé na dolarech.

Tip redakce: Weiss Ratings – Bitcoin v roce 2019 dosáhne nového historického maxima!!! + Další predikce

Závěr

I přesto, že americké sankce mohou vést k něčemu mnohem většímu a horšímu, než je “porovnávání pindíků” dvěma muži s velkými egy, Bitcoin by mohl z těchto událostí těžit poměrně pozitivně. Pokud se Vladimir Ginko nemýlí, 10 miliard dolarů by cenu Bitcoinu navýšilo aktuálně až o téměř 14 %. Určitě bychom takový skok nahoru po dlouhém čase přivítali. Zda by to však stálo za možné celosvětové finanční problémy už necháme na vašem posouzení. Je však jasné, že tuto situaci je třeba určitě pozorně sledovat.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Zdroje:
dailyhodl.com
bitcoinist.com

12 KOMENTÁŘE

12
Komentujte

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
VáclavLofasPetrMíraMMM Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mustafa Ahmed Kokotino
Host
Mustafa Ahmed Kokotino

Pokud rusko nakoupí Bitcoin tak ho koupí přes OTC takže to na cenu nebude mít žádný vliv .I kdyby nakoupili 1 miliony Bitcoin od nějaké těžební společnosti tak to na cenu mít vliv nebude pokud s tím nebude obchodovat na burzách.Stačí se podívat kolik je hodler miliardářů co mají na účtě desítky tisíc bitcoinu .Reálně se obchoduje ani ne z třetinou Bitconu i to je moc , zbytek drží miliardáři na účtech jak Janeček ,Winklevossovi atd. až ti začnou skutečně prodávat své zásoby tak Bitcoin padne na vytouženou nulovou hodnotu některých skeptiků .

Míra
Host
Míra

S OTC je to sice good point, ale na OTC není ani zlomek takové nabídky. Tak desetitisíce možná… 1 milion BTC je 5,72 % veškerých BTC v oběhu. Miliony navždy ztraceny a zbytek drtivá většina není nabízena k prodeji… Takže i kdyby chtěli koupit jen půl milionu, tak musí i na burzy. A každý dolar investovaný do BTC zvýší kapitalizaci BTC zhruba o 50 USD. No a i kdyby se jim přeci jen podařilo vše koupit přes OTC, tak tím tak jako tak zvýší poptávku, což musí následně vést ke zvýšení ceny. Jelikož všichni ostatní zájemci o nákup by už… Číst vice »

Ceneon
Host
Ceneon

Jenže on to nemusí být Bitcoin, ale nějaká kryptoměna novější generace. Nedivil bych se, kdyby to bylo například Cardano.

Mustafa Ahmed Kokotino
Host
Mustafa Ahmed Kokotino

Na víc 14% je h***o když to spadlo o 80% , co je 14% podle marketcapu bitcoin za posledních 7 dni vyrostl o necelých 6 % a cena je skoro pořád stejná .Putin by musel být hlupák aby do toho investoval . Co by s toho měl , jako uchovatel hodnoty Bitcoin nefunguje Putin by to napumpoval a nějaká velryby by mu to vypustila takže jaký uchovatel hodnoty by Bicoin měl efektně ?žádný .Jak byl Bitcoin na 10 tisíc tak jak si lidi nemysleli jak dobře levně nakoupili a většina na tom prodělala , jak byl Bitcoin na 6 tisících… Číst vice »

MMM
Host
MMM

Uchovavat hodnotu muzes prece nezavisle na hodnote dolaru, pokud veris, ze Bitcoin do budoucna hodnotu ma sam o sobe.

Míra
Host
Míra

Jak Mustafa trefně poznamenal, většinu by zřejmě koupili přes OTC market, což nemá přímý vliv na cenu. Nepřímo ano, neboť zvyšujete poptávku, což musí tak jako tak následně vést k růstu ceny. Autor článku pak zase chybně počítal s variantou, že by Rusko kupovalo na klasických burzách, tam ovšem platí pravidlo, že každý investovaný dolar zvýší kapitalizaci zhruba o 50 USD. Takže zavádějící informace. Další věc je, že je to samozřejmě tak “trochu” hra. To, že to takhle vykřičeli do světa, je jasný strategický tah… Testují, co to vyvolá ve světě. Hlavně v USA pochopitelně. Budou teď sledovat, co se… Číst vice »

Míra
Host
Míra

Zkuste popátrat, jaká je definice uchovatele hodnoty. Výkyvy ceny na to nemají příliš vliv. Zlato je uchovatel hodnoty a podívejte se na graf vývoje ceny zlata za posledních několik dekád. Za posledních deset let cena BTC vzrostla asi 400000x. Od počátku po ATH skoro 2 milionkrát. Takže mi přijde, že si jako uchovatel hodnoty vede docela dobře… 🙂

Petr
Host
Petr

Pokud je to pravda nedivil bych se kdyby to byl bitcoin cash sv. Důvodu je hned několik.

Lofas
Host
Lofas

Proč by investovali do nějakého druhořadého BCashe či dokonce ještě trapnějšího SV to by musel být Putin těžce retardovaný aby investoval do coinu který tu v podstatě zítra ani být nemusí a lepší už sáhne na jistotu Bitconu . Jistota je v tom že má největší tržní kapitalizaci což v podstatě dodává takovou částečnou ochranu proti manipulaci (čím větší tržní cena tím hůř se dá manipulovat z kurzem ).Není tomu dávno kdy BCash sám R Ver dokázal napumpovat až na 4 000 usd na krátkou chvíli díky svým Bitcoinu co mu zůstali při forku a potřeboval svůj BCash nalákat tak… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Aha btc je jistota ?No z 25k na 4k je to dost zvláštní jistota. Ale ok . Má to logiku a proč? Protože kohokoliv se zeptáš na kryptoměnou všichni znají jen btc . Jo v tom máš pravdu tim by to mohla být jistota . Ale přijde doba kdy btc začne konkurovat jiná kryptoměna a až se to stane teprve pak začne krypto trh růst a všichni si uvědomi že tady není jen btc. Před 3 měsíci se mi tady smál jeden osel kvůli tronu. Koukni co dělá. Koukni co dělá eos iota atd . Proč tak neroste btc? Neříkám… Číst vice »

Lofas
Host
Lofas

Hele kámo takových Juzku co tvrdili že přijde lepší coin či sesadí Bitcoin už tu bylo ale pořád nic se neděje a kolik jich máš na trhu .Všechny ty trapné altcoiny jsou jen vylepšené kopie Bitcoinu , je přes 2 tisíce altcoinu některé mají špičkovou technologii a jsou i 100 krát lepší než Bitcoin ale nikde o nich neuslyšíš všude se mluví jen o Bitcoinu .Nedávno byla reportáž na Tv Prima o jaké kryptoměně si myslíš že byla ? ano správně byl to ten starý technologický už zaostalý Bitcoin .Bakkt,ETF,Futures Nasdaq,Fidelity Digital Assets , tyto velké gigantické společnosti ti z… Číst vice »

Václav
Host
Václav

Co je to kryptoměna? Uríčitý druh software? jedničky a nuly? Pokud je to tak, tak bitcoin je po 10 letech zastaralý. A i když se neustále vyvijí a zlevňuje tak konkurence nespí. Konkurence dělá naprosto to samé a bohužel i rychleji než BTC. Viz. jak vzpomínal Petr XRP, Tron a jsou i jiné kryptoměny…mnohem modernější, rychlejší a levnější… A co to znamená, že BTC bude vždy zaostávat.

Nejnovější články

Jak získat zdarma mince Tezos (XTZ) – Faucet

Nadace Tezos začátkem tohoto týdne spustila faucet  XTZ, který rozdává kryptoměnu každému, kdo jednoduše uvede adresu peněženky a prokáže,...

21.01. Technická analýza: LTC a NEO: Stále bullish, no propadu se nevyhneme. Nové high low

Litecoin mírně přepadává poté, co Bitcoin narazil na odpor 9 000 USD. Jeho pattern je ale stále bullish. NEO zaostává za top 20, kulaté...

[Polední zprávy] • Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat a budou chtít Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Trhy dnes otočily do zelených...

[Přehled trhu] 21.01.20 [DASH] 9% [BSV] +16 % Bitcoin SV opouštějí investoři, včera naposled pump [BTC] -1 % Bitcoin má namířeno ke 8 000...

Bitcoin včera zastavil propad, který začal v neděli, a zatím odebral na hodnotě 400 USD/BTC. Bitcoin SV si nadále udržuje svou hodnotu i poté,...

[Večerní souhrn článků] • Indie se zaměří na blockchain pro vzdělávací systém • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

Doporučujeme

[Polední zprávy] • Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat a budou chtít Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Trhy dnes otočily do zelených...

[Večerní souhrn článků] • Indie se zaměří na blockchain pro vzdělávací systém • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

[Hot news] Kryptominery na Monero využívají zranitelnost Windows 7

Bezpečnostní technici v Guardicore Labs objevili chybu v systému Windows 7, kdy kryptotěžaři Monera zaútočili na obchod s lékařskými technologiemi pomocí zvukového souboru WAV...

[Polední zprávy] Bitcoin neudržel 9 000 USD, trhy klesají • Jižní Korea zvažuje 20% daň na krypto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Bitcoinu se nepovedlo udržet nad...