Rusko a Venezuela dominují v objemech LocalBitcoins

0
(0)

LocalBitcoins nám slouží jako dobré měřítko pro měření spotřeby Bitcoinů podle jednotlivých zemí. Nová analýza využívání této stránky však bere v úvahu fakta, která byla dříve přehlédnuta.

P2P trading

Většina aktivit spojených s Bitcoinem se uskutečňuje prostřednictvím regulérních on-line směnáren. Údaje pro jednotlivé země jsou však těžce získatelné. Díky LocalBitcoins můžeme porovnávat objemy směněných Bitcoinů podle jednotlivých zemí.

Obecně by mělo platit, že nárůst využívání LocalBitcoins naznačuje vyšší poptávku po krypto v dané zemi. Pokles využívání služeb této společnosti však také může znamenat, že trh je vyspělejší a směřuje spíše k licencovaným burzám, což bylo dříve přehlédnuto.

Data také neobsahují klíčové údaje, jako například objemy v USD (k dispozici jsou pouze údaje v místní měně a BTC). Je proto složité nadále hovořit o jakýchkoli současných trendech.

Mohlo by vás zajímat: (Politika) Venezuela – Příbeh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Čistě jen peníze

Pokud jde čistě o hotovost, dominuje Rusko pomyslné tabulce, a to s více než čtvrtinou objemů ze všech obchodů společnosti LocalBitcoins (26,5 %). Druhá v pořadí je Venezuela, která zabírá méně než polovinu objemu, a to v porovnání s Ruskem (12,2 procent). USA lehce zaostává (11,8 %).

Takové výsledky jsou docela pochopitelné. Rusko v současné době nemá žádné oficiální regulace. Avšak zdá se, že nová legislativa je již na cestě. Z důvodu tamní absence zákonů se tak mnohem více obchodů s Bitcoinem uskutečňuje prostřednictvím LocalBitcoins. A aktuální problémy Venezuely s hyperinflací a měnovou nestabilitou také dělají své.

Vzhledem k tomu, že objem platformy závisí na počtu obyvatel, vidíme změnu pozice na prvních dvou místech pomyslné tabulky. Oproti Rusku totiž Venezuela vykazuje dvojnásobnou hodnotu objemu LocalBitcoins na obyvatele. To může být způsobeno buď větší adopcí nebo jednotlivci s větším směněným objem. I přes velké objemy tradingu prostřednictvím LocalBitcoins však v obou zemích existují velké procento lidí, kteří o kryptoměnách nemají nejmenší ponětí.

Tip redakce: Rusko potají pomohlo Venezuele spustit státní kryptoměnu Petro

Závěr

Zdá se být jisté, že se Bitcoin stává důležitým faktorem v zemích s rozvíjející se ekonomikou, zatímco západní země spíše směřují k regulaci a adopci. USA, Spojené království a Austrálie nyní dohromady tvoří pouze 19 procent objemů LocalBitcoins, zatímco v červenci 2013 se tato hodnota blížila k 90 %.

Zdroj: 
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img