Proč může být NEO kryptoměnou roku 2018 – druhá část

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V první části našeho článku o potenciálu kryptoměny NEO jsme si popsali její zaměření na smart ekonomiku, digitální identitu a digitální aktiva. V dnešní části si řekneme jak k jejímu rozmachu může přispět Neox, OnChain a City of Zion.

OnChain

Zakladatelé NEO Da HongFei a Erik Zhang založili zároveň i společnost OnChain. Zde je důležité podotknout, že jde o dva samostatné subjekty, jejichž zájmy se však v určitých bodech prolínají. Zatímco OnChain, známý jako i DNA (Decentralized Network Architecture), se snaží spolupracovat s čínskými podniky a vládou, NEO působí jako základ této sítě. Pokud se tedy společnosti OnChain podaří navázat spolupráci s podnikatelskou sférou či vládními institucemi, výrazně to posílí i pozici NEO.

Dosavadní úspěchy OnChainu:

  • Založený v roce 2014 – nejde o žádný startup s nejasnou budoucností.
  • Spoluzakladatel Hyperledger – projekt sdružující open-source blokchainy s cílem jejich integrace do podnikatelské sféry.
  • Spolupráce s Microsoft China – digitalizace a zajišťování podpisů prostřednictvím blockchainu.
  • Spolupráce s japonským ministerstvem hospodářství, obchodu a průmyslu.
  • Partnerství se společností Alibaba – poskytování e-mailové certifikační služby pro Ali Cloud.
  • Spolupráce s čínskou regionální vládou – rozvoj veřejných služeb a digitální identity.

Je těžké říct, proč NEO neinformuje a nezviditelňuje více svou spolupráci s OnChainem. NEO je samo o sobě velmi schopnou kryptoměnou a nabízí řadu výhod ve srovnání s konkurencí. Avšak právě v kombinaci s OnChainem má obrovskou výhodu a potenciál do budoucna stát se hlavním hráčem na poli smart ekonomiky.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

NEOX

Pod tímto označením se ukrývá protokol, který implementuje vzájemnou spolupráci a koordinaci mezi více řetězci. Je rozdělen na dvě části. První částí je “Protokol o výměně aktiv mezi řetězci”. Cílem tohoto protokolu je umožnit více účastníkům vyměňovat si aktiva v rámci různých řetězců, přičemž zajistí, aby všechny kroky v celém transakčním procesu byly správně verifikované. Fungování celého protokolu je založeno na smluvních účtech ( NeoContract). V případě, že jiný blockchain není kompatibilní s NeoContract, je důležité, aby alespoň podporoval základní funkcionalitu smart kontraktů.

Druhou částí protokolu Neox je “Distribuovaný transakční protokol”, který jak již název napovídá, umožňuje transakce napříč několika blockchainy, přičemž je zajištěna konzistence celé sítě. Neox zároveň povoluje smart kontraktům provádět různé části své funkcionality na více blockchainech souběžně.

City of Zion

Jde o pojmenování nezávislé komunity vývojářů, překladatelů a designérů, kteří pracují na vývoji nových funkcionalit kryptoměny NEO. O tom, že svou práci dělají očividně dobře, svědčí i fakt, že NEO vyčlenilo 270 tisíc dolarů pro soutěž v rámci vývoje Dapp. Na druhou stranu, developeři ze City of Zion se prezentovali peněženkou NEON či platformou NEX. I tento druh spolupráce může posunout tuto kryptoměnu blíže k dosažení svých cílů.

Tip redakce: Přečtěte si náš článek Jak fungují kryptoměny? – Problém Dvou Armád.

Recept na úspěch

Předběhnout Ethereum bude pro NEO pravděpodobně velmi těžké. Přesto, výše uvedené příklady jasně naznačují, jaký potenciál se v této kryptoměně skrývá. Především je to vidět na prvních ICOS, které již NEO úspěšně zastřešilo. Tento fakt může mít za následek značné zpopularizování této digitální měny, což se samozřejmě odrazí i na její vyšší ceně. Netřeba opomenout ani sílu čínského trhu. Když zvážíme, že tento stát má přes miliardu obyvatel, implementace blockchainu do státních struktur (na čem, jak jsme výše uvedli, developeři NEO / OnChain usilovně pracují) se dozajista promítne do hodnoty této kryptoměny. Problémem může být pouze zákaz ICO, který momentálně v Číně stále platí.

Závěr

Čína podle všeho vidí příležitost stát se globálním politickým a ekonomickým lídrem. Již nyní je z pohledu HDP druhá na světě a technologie blockchainu by ji mohla posunout ještě výše. Své odhodlání promítla vláda i do nového pětiletého plánu, týkajícího se právě této technologie.

Tím, že zakázali ICO, de facto uznali i potenciál blockchainu. Tento zákaz by se dal popsat jako snaha o ovládnutí a kontrolu nad touto oblastí. Mnohem jednodušší je totiž zavést včasné omezení a usměrňovat vývoj, než ovlivňovat věci, které by již měly širokou míru adopce. Vše tedy nasvědčuje tomu, že Čína by se mohla stát lídrem na poli blockchainu.

Je jen na developerech NEO, aby tento trend včas polapili a skrz OnChain se prosadili v podnikatelské či státní sféře. Pokud se jim to podaří a zároveň Čína náplní své ambice ohledně blockchainu, může to znamenat pro NEO raketový odskok od převážné většiny konkurence.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor Valko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img