Plánují tradiční burzy obchodování s kryptoměnami?

0
(0)

Už dnes jsme vám v tomto článku popsali situaci, v jaké se banky nacházejí. Na pozadí probíhá boj o to, která banka jako první nabídne kryptoměny institucionálním investorům. Ti mají evidentně velkou chuť investovat do kryptoměn, ale prvořadé je pro ně bezpečné a známé prostředí. To by právě banky mohly poskytnout. Stejně tak se ale může objevit jiná příležitost, například tradiční burzy.

Tradiční burzy

Takřka každý už o kryptoměnách někdy slyšel. Mnoho lidí se rozhodne do nich také investovat. Často je ale odradí to, že svět kryptoměn bývá poněkud nejistý. Lidé tak začínají tlačit nejen na banky a finanční instituce, ale i na tradiční burzy.

Díky obrovskému nátlaku zákazníků je proto dost možné, že i některá z tradičních burz se podvolí tomuto nátlaku a začne nabízet nákup a držení kryptoměn, ale také prodej například Bitcoinu samotného. To však může být ještě dost nejisté, protože NYSE (New York Stock Exchange) dosud oficiálně nic nepotvrdila a většina informací se opírá o anonymní zdroje nebo emaily, což nemůžeme považovat za důvěryhodné zdroje informací.

Přístup ICE (Intercontinental Exchange), americké společnosti vlastnící finanční burzy, je velmi odlišný:

„ICE údajně vede dialog s různými finančními institucemi o otevření nové možnosti obchodování. Mělo by jít o kontrakt známý jako swap, který by měl vést až k vlastnění Bitcoinu hned v následujícím dni, s podporou a zabezpečením burzy.“

Například NASDAQ se vyjádřil, že nemá takřka žádný problém se spuštěním obchodování s kryptoměnami, avšak trh s kryptoměnami musí ještě dospět. NASDAQ CEO Adena Friedman se vyjádřila, že kryptoměny zde určitě zůstanou, ale dosud nejsou připravené na to, aby se staly součástí NASDAQ. Regulace a vlády zatím stojí kryptoměnám v cestě, ale Adena Friedman v tom vidí pouze dočasný problém:

„V budoucnosti by se NASDAQ určitě mohl zaměřit i na obchodování s kryptoměnami.“

Všichni chtějí být součástí kryptosvěta

Jak už se banka Morgan Stanley vyjádřila, všichni chtějí začít obchodovat s kryptoměnami. Všichni chtějí být součástí nového trhu a ten, komu se to podaří jako prvnímu, se má určitě na co těšit. Farzam Ehsani, spoluzakladatel a CEO VALR se pro Cointelegraph vyjádřil následovně:

„Všechny banky si uvědomují, že musí nastoupit na tuto „Blockchain loď“. Upřímně si myslím, že některé banky ani netuší, kam tato loď směřuje, avšak vědí, že musí být její součástí. Pokud na tom chtějí být stejně jako všichni ostatní, musí se přizpůsobit a na tuto loď skutečně nastoupit.“

Řečeno metaforicky, na danou loď už v prosinci nastoupily CME (Chicago Mercantile Exchange) a CBOE (Chicago Board Options Exchange) a všichni víme, jak to dopadlo. Bitcoin a všechny ostatní kryptoměny byly díky Bitcoin Futures vystřelené na své ATH (All Time High). Šéf pro vývoj produktů a služeb CBOE se v březnu vyjádřil, že nemají v plánu se u Bitcoin Futures zastavit:

„Naší úlohou při rozvoji produktů je inovovat a vyvíjet nové produkty neustále. Právě proto stále vyhodnocujeme informace sesbírané z trhů a jiných kryptoměn.“

Závěr

Jeden zajímavý výzkum zjistil, že takřka 36 % institucionálních investorů zvažuje nákup Bitcoinu nebo jiné kryptoměny, přičemž takřka 19 % už údajně určité kryptoměny vlastní. Většina z těchto investorů ale určitě čeká na bezpečnější a známější prostředí. A právě takové prostředí by mohly přinést nejen banky, ale i tradiční burzy.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img