NASDAQ zvažuje založení vlastní kryptoburzy

0
(0)

NASDAQ, druhá největší burza cenných papírů na světě s kapitálem v hodnotě 9 bilionů dolarů oznámila, že zvažuje své působení v oblasti kryptoburz. V televizním rozhovoru pro CNBC to uvedla generální ředitelka této společnosti Adena Friedman.

NASDAQ slibuje vysokou likviditu

Podle vyjádření Adeny Friedman, spousta lidí, kteří se rozhodnou obchodovat s kryptoměnami narazí na problém s nízkou likviditou na jednotlivých burzách. Právě toto by byla podle jejích slov oblast, kterou by měla potenciální kryptoburza NASDAQ-u (National Associaton of Securities Dealers Automated Quotations) eliminovat.

Ředitelka dodává: V současnosti jsme svědky neregulovaného prostředí v rámci kryptoburz. Proto jsme definitivní rozhodnutí o založení nové burzy zatím neučinili. Momentálně nabízíme naše technické řešení, které zatím používají jiné kryptoburzy.”

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Technologie pro Gemini

Svým komentářem naráží na fakt, že NASDAQ poskytuje pro burzu Gemini svou technologii pro monitorování obchodních partnerů BitcoinuEtherea.

NASDAQ si však necháva otevřená dvířka, což Friedman potvrzuje slovy:

„Pokud postupem času vyhodnotíme, že lidé jsou připravení na regulovanější trh, který dokáže poskytnout investorům spravedlivé podmínky, bude naše společnost připravená nastoupit do této oblasti a poskytnout klientům naše dlouholeté zkušenosti.”

Na závěr vyjádřila důvěru a přesvědčení o budoucnosti digitálních měn:

„Věřím, že kryptoměny budou i nadále přetrvávat. Jakmile vyhodnotíme, že regulovaný trh je to, co tato oblast potřebuje, nastoupíme s našimi rešeními.”

Mohlo by vás zajímat: Burzy a směnárny kryptoměn – jak si vybrat burzu

Závěr

I když to podle aktuální zprávy vypadá, že NASDAQ neplánuje spustit kryptoburzu hned, jejich vyjádření jasně potvrzují zvyšující se zájem o digitální měny. Případný vstup této společnosti se 47letou historií do oblasti digitálních měn by určitě znamenal značný příliv nového kapitálu.

Zdroj:
ccn.com
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img