6 tipů, které vám pomohou na burze

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Gamblujete na burze? Snažíte se porazit trh a vydělat nějaké peníze? Kryptoměny jsou skvělým způsobem jak získat “pár drobných” navíc. S trochou štěstí můžete vydělat desetitisíce korun měsíčně. Nejprve se však musíte vzdělat a přijmout nový způsob myšlení.

1) Poznejte trh

Předtím, než začnete obchodovat s kryptoměnami, zjistěte si o nich něco. Čtěte o jejich historii, sledujte novinky a věnujte čas studování minulých i současných grafů.

Pokud chcete investovat do nové kryptoměny, získejte informace o jejích uživatelích a komunitě. Jací lidé je používají? Co za danou měnu nakupují? Nenechte se unést davovým šílenstvím.

Možná vás bude zajímat tento článkek: Základní pravidla při výběru správného altcoinu.

2) Mějte plán

Představte si, že stavíte dům. Nemáte žádné plány od architekta, statický posudek, netušíte, kolik vás budou stát cihly, cement, kachličky, lešení… Co myslíte, jak ten dům bude vypadat, až stavbu dokončíte?

Když investujete do krptoměn, vždy si vypočítejte, kolik peněz můžete ztratit. Pokud si za eura nebo koruny nakoupíte Bitcoin, považujte tyto peníze za ztracené. Berte to tak, jako by přestaly existovat. Pomůže vám to být méně vystresovaný/á v případě, že se kurz nemění podle vašich představ.

Pokud investujete určitý objem, měli byste mít jasno v tom, jaký profit chcete vytvořit a kolik jste ještě ochotný/á ztratit.

Ještě důležitější je nikdy neobchodovat bez stoplossu (stopka, zastavení ztrát). Zajistí to, že vaše obchody (téměř) nikdy neskončí ve vysoké ztrátě.

3) Buďte trpěliví

Mít plán je jedna věc, držet se ho je věc druhá.

Trpělivost přináší Bitcoiny. Nejednou budete v pokušení, přejít na plán B (plán bullshit). Nakonec však tímto způsobem ztratíte více peněz, než pokud byste nedělali nic.

Bitcoin je relativně nestálý, ale z dlouhodobého hlediska v podstatě zvyšuje svou hodnotu. Pokud neobchodujete denně, pravděpodobně bude vaší nejlepší strategií sedět na svých mincích. Roky… Jedinou výjimkou může být náhlá politická změna v Evropě, při níž by byl Bitcoin (například) nezákonný. V tom případě je moudré prodat své mince, vyčkat, než se situace uklidní a pak je nakoupit levněji.

Nedávejte vše do kryptoměn, diverzifikujte.

4) Nevěštěte! Nemáte křišťálovou kouli

Nikdo neumí spolehlivě předpovědět krátkodobé změny kurzu na trhu. Nesnažte se o to. Prodat před velkým eventem a po něm nakoupit za méně se nemusí vždy vyplatit.

“Nikdy jsem nepoznal člověka, který by byl schopen pravidelně předpovídat vývoj trhu. 
Vlastně, neznám nikoho, kdo by znal člověka,který to dokáže.”

Burton Malkiel z knihy “Random Walk Down Wall Street”

Burton dále vysvětluje:

“Moje lekce o věštění je takováto: Nejen, že je nemožně uhodnout, kdy je vhodný čas nakupovat, ale také nikdy nevíte, kdy prodat. Chcete-li předpokládat vývoj trhu, musíte se trefit dvakrát!”

Snažit se koupit levně a prodat draze je tedy dost riskantní.

5) Zbavte se emocí

V pohodě ignorujte všechny ostatní body, ale tento prosím BERTE VÁŽNĚ!

Trh s kryptoměny stále kolísá a je krutý. Není jednoduché zbavit se emocí, když vaše investice padá rychleji, než Felix Baumgartner. Stačí se jednou dostat do “toho stavu” a všechny vaše plány a bezpečnostní opatření jsou pryč. Tehdy jste na dobré cestě, ztratit všechno. Je to jako sněhová koule. Vaše obchody budou horší a horší.

Když uvidíte červenou od vrchu až dolů, prostě zavřete stránku s burzou a jděte za vašimi přáteli. Přemýšlení nad špatnými obchody vás pouze více vystresuje a určitě vám nepomůže racionálně zhodnotit situaci.

Ze začátku se emocím nevyhnete, ale pamatujte: až poprvé všechno ztratíte, oprostí vás to od strachu a příště se už nedáte tak snadno strhnout. Vždyť, ne nadarmo se říká, že nejlépe se člověk učí z vlastních chyb.

6) Internet a sociální sítě

Nikdy neuškodí potkávat lidi, kteří se věnují kryptoměnám. Komunikace na sociálních sítích a fórech rozšíří vaše obzory, pomůže vám najít lepší způsoby odchodování a možná získáte přístup k důvěrnějším informacím z trhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bigby

Určitě to chce neustále sledovat a 100% nedávám váhu (i zdejším) prognózám, ale jak se říká “na každém šprochu, pravdy trochu”. Slyšet, vidět vše, ale s rezervou. Co se týče sociálních lží (padón síti) raději se sejdu s opravdovými lidmi, než sledovat plky na a-sociálních sítích, nebo si přečtu článek na webe zaměřeném na krypto.

spot_img